Kongres USA przyjął ustawę wzywającą do wypłacania roszczeń organizacjom żydowskim a nie spadkobiercom!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W amerykańskim kongresie przegłosowano kilka dni temu kontrowersyjną ustawę o nazwie "Justice for Uncompensated Survivors Today". Na jej podstawie Departament Stanu USA oświadczył, że będzie wspierał organizacje żydowskie, które domagają się od Polski odszkodowań za mienie żydowskie bez żyjących spadkobierców przejęte na mocy polskiego prawa przez skarb państwa. 

 

 

Amerykańska ustawa wynika z tzw. Deklaracji Teresińskiej, przyjętej w 2009 roku na międzynarodowej konferencji w Czechach, na której dyskutowano na temat zwrotu nieruchomości należących przed II wojną światową do mieszkańców pochodzenia żydowskiego, którzy zginęli zabici przez Niemców. W sumie porozumienie w tej sprawie, wzywajace do płacenia niespadkobiercom, tylko organizacjom żydowskim, podpisało wtedy 46 krajów, w tym Polska. 

 

Oznacza to, że amerykański MSZ będzie teraz to egzekwował i zamierza monitorować co dzieje się w związku z tym w krajach, które zostały wytypowane do płacenia za takie roszczenia. Tak się składa, że najwięcej tego typu pożydowskich nieruchomości po bezpotomnie zmarłych żydach znajduje się w Polsce. Amerykańska ustawa wprost stwierdza, że jest to własność "bezpańska" i powinna być zwrócona tak zwanym "potrzebującym pomocy ocalałym z Holocaustu". 

 

Jedyny logiczny wniosek jaki można wysnuć po takich zapowiedziach jest taki, że Departament Stanu USA nie uznaje polskiego prawa i sprzeciwia się przejęciu takich nieruchomości przez skarb państwa. Oznacza to, że Żydzi są traktowani nie jako polscy obywatele tylko jako plemię niezależne od miejscowych i posiadające specjalne prawa, jak na naród wybrany przystało. 

 

Zaangażowanie amerykańskiego rządu w egzekwowanie roszczeń żydowskich względem majątku po bezpotomnych ofiarach Holokaustu to bardzo zły znak. Obecnie gdy przeszliśmy spod kurateli niemieckiej pod kuratelę Izraela i jego państwa satelickiego, czyli USA, nasza sytuacja w tym zakresie zrobiła się z trudnej beznadziejna. 

W przypadku Polski gra toczy się o roszczenia w wysokości 65 miliardów dolarów więc jest to kwota ogromna. Sytuacja w której organizacje żydowskie domagają się odszkodowań za mienie bez potomków jest doprawdy dziwna, a wsparcie retoryki, że Żydzi przedwojenni mieszkający w Polsce stanowili jakąś odrębną grupę narodową ponad polskim prawem jest po prostu zdumiewająca. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angela2000

USA powinna zajac sie

USA powinna zajac sie odszkodowaniami dla Indian zyjacych w Rezerwatach za zabrane ziemie oraz dla niewolnikow/murzynow/wyzyskiwanych pokoleniami. Czemu nos pcha do Polski?Polacy nie dostali odszkodowan do dzis .

Portret użytkownika Lucjan

Czy to prawda?

Czy to prawda?

10 pytań rabina Weissmandla do syjonistów plus 9 moich?

1.CZY PRAWDĄ JEST TO, że w 1941, jak również w 1942, niemieckie Gestapo oferowało wszystkim europejskim Żydom tranzyt do Hiszpanii, jeśli zrzekną się wszelkiej własności na terenie Niemiec i okupowanej Francji; pod warunkiem, że:

1. nikt z deportowanych nie wyjedzie z Hiszpanii do Palestyny,

b. wszyscy deportowani wyjadą z Hiszpanii do USA lub kolonii brytyjskich, i tam pozostaną,

c. wpłacą wymaganą opłatę $10.000 za rodzinę na konto Agencji, płatną w chwili przybycia rodziny na granicę z Hiszpanią, partiami 1.000 rodzin dziennie .

2. CZY PRAWDĄ JEST TO, że przywódcy syjonistów w Szwajcarii i Turcji otrzymali tę ofertę w pełnym zrozumieniu, że Palestyna jest wyłączona jako miejsce docelowe deportowanych, jak uzgodniono między gestapo i mufti.

3. CZY PRAWDĄ JEST TO, że odpowiedź przywódców syjonistycznych była negatywna i zawierała następujące uwagi:

a. JEDYNIE Palestyna może być miejscem docelowym dla deportowanych,

b. europejscy Żydzi muszą poddać się większemu cierpieniu i śmierci w porównaniu z innymi narodami po to, by zwycięzcy alianci zgodzili się na powstanie „żydowskiego państwa” po zakończeniu wojny,

c. żaden okup nie będzie zapłacony.

4. CZY PRAWDĄ JEST TO, że ta odpowiedź na ofertę gestapo udzielona została z pełną świadomością, że jej alternatywą będzie komora gazowa.

5. CZY PRAWDĄ JEST TO, że w 1944, w czasie węgierskich deportacji, złożono podobną ofertę, która uratowałaby wszystkich węgierskich Żydów.

6. CZY PRAWDĄ JEST TO, że ta sama organizacja syjonistyczna ponownie odpowiedziała na tę propozycję (po tym jak komory gazowe pochłonęły miliony Żydów).

7. CZY PRAWDĄ JEST TO, że w czasie najbardziej wzmożonych mordów, 270 członków brytyjskiego parlamentu zaproponowało ewakuację 500.000 Żydów z Europy, by osiedlić ich w brytyjskich koloniach, co dyplomaci wynegocjowali z Niemcami.

8. CZY PRAWDĄ JEST TO, że ta oferta została odrzucona przez syjonistów z uwagą „tylko do Palestyny”.

9. CZY PRAWDĄ JEST TO, że brytyjski rząd przyznał wizy dla 300 rabinów i ich rodzin umożliwiające im wyjazd do Mauritius przez Turcję. Przywódcy Żydowskiej Agencji nakazali sabotaż tego planu, dodając uwagę, że plan był nielojalny wobec Palestyny, a 300 rabinów razem z rodzinami powinno być zagazowanych.

10. CZY PRAWDĄ JEST TO, że w trakcie wspomnianych wyżej negocjacji, Chaim Weizman, pierwszy „żydowski mąż stanu” oświadczył: „najbardziej wartościowa część narodu żydowskiego już jest w Palestynie, a Żydzi mieszkający poza jej granicami nie są tak ważni”. Kohorta Weizmana – Greenbauma, nawet wzmocniła to oświadczenie mówiąc: „jedna krowa w Palestynie jest warta więcej niż wszyscy Żydzi w Europie”.

i moje pytania

11. Czy jest prawdą że Adolf Hitler był pochodzenia Żydowskiego, miał kochankę Żydówkę i większość jego dowództwa wojskowego była pochodzenia żydowskiego?

12. Czy Żydzi pożyczali pieniądze Hitlerowi na II Wojnę Światową i oddawał im tego co złupił w podbitych krajach, a w tym także na Żydach?

13. Czy to prawda że Żydzi z Jedenratów i policji żydowskiej współpracowali z Niemcami w czasie II WŚ, donosili na Żydów i rabowali ich majątki?

14. Czy to prawda że obecni Żydzi wszystkich NIE Żydów uznają za gojów wg. Talmudu i bez winy czy grzechu mogą ich oszukiwać okłamywać i doprowadzać do ruiny finansowej.

15. Czy to prawda że Izrael to najbardziej rasistowskie państwo, w którym do dzisiaj na gojów się pluje, usuwa na tył np. autobusu bo z przodu mogą jeździć tylko Żydzi itp. Itd.?

16. Czy to prawda, że Izrael powstał w 1948r i żadne reparacje wojenne mu nie przysługują, a bezprawnie je pobrał?

17. Czy to prawda że Żydów z wojska niemieckiego wyłapywano i wcielano do NKWD, UB I SB aby Polsce - na mocy rozkazu Ławrientija Pawłowicza Berii mordowali POLAKÓW patriotów. W ten sposób chciano wykorzystać wrodzoną i urzędową nienawiść Żydów do Polaków - katolików, gdyż to Żydzi zamordowali Mesjasza Jezusa Chrystusa i do dzisiaj tą nienawiścią, jak alkoholem, chcą zalać swoje poczucie winy.

18. Czy to prawda,  że w szkołach w Izraelu uczy się dzieci nienawiści do Polaków ucząc ich o rzekomym „polskim antysemityzmie” oraz aby rząd mógł utrzymać władzę i system „stanu wojennego” ciągle straszy się obywateli Izraela antysemityzmem, nazizmem i holokaustem.

19. W oparciu o pytania rabina Weissmandla, czy to prawda że Żydzi specjalnie sami i przy pomocy Niemców wywołali i rozszerzyli skutki holokaustu, aby wymusić na opinii światowej powstanie państwa Izrael w Palestynie.

Proszę o udzielenie odpowiedzi?

Portret użytkownika Ridik

Wśród  prawdziwych 

Wśród  prawdziwych  przyjaciół , psy zająca zjadły .  To sytuacja w jakiej się znaleźliśmy ,  powtórka z 1939  ,  nikt nam nie pomoże  ,  sami  musimy sobie pomóc  ,  szkoda tylko , że  nasza ,,ukochana'' targowica  ,  nasi obywatele ,  kolaboranci , wepchną nam nóż w plecy . Jakim trzeba być debilem , żeby nie widzieć ,  sorry ,  rozmyślnie niszczyć Swoją Ojczyznę  ,  pomagając zachodowi  wyciskać z Nas przez lata kasę ,  młodych wypychając z kraju ,  robiąc tym samym miejsce dla , innej obcej kulturowo i religijnie nacji  .  Chciało by się powiedzieć  - Boże , widzisz i nie grzmisz . Zdrajcy wypierdzielą za granicę  a  Nasze dzieci obudzą się z ręką w nocniku . Tragedia ! s

Portret użytkownika artek

Te roszczenia biorą się stąd,

Te roszczenia biorą się stąd, że Żydzi, nie uznają prawa europejskiego(świeckiego), a rządzą się prawem religijnym. Prawo te nakazuje zwrot majątków gminie żydowskiej. Tylko od Nas zależy, który porządek prawny będziemy przestrzegać.

Portret użytkownika arttttt

Praktycznie gdyby

Praktycznie gdyby zarządzający się nie szmacili to za każde oddanie mienie niezgodnie z polskim prawem spadkowym należy odebrać kasę za utrzymywanie, renowację itd. 

Ja bym poszedł na ten interes, przed oddaniem renowując każdy budynek z wychodkiem. Wcześniej też należy zmienić stawki podatków za ziemię. itd itd. 

Portret użytkownika Edward.

Ta decyzja kongresu USA jest

Ta decyzja kongresu USA jest wymierzona w Polske i Polakow.Wiekszosc Polakow w USA glosowala na prezydenta Trumpa.Pamietamy to historyczne przemowienie Trumpa w Warszawie - Polacy bardzo cieplo przyjeli jego slowa.A teraz noz w plecy Polakom zadany rekoma USA!!!!Wydaje sie ze taka jest prawdziwa twarz USA - perfidia az do bolu wobec swiata.

Strony

Skomentuj