Kongres FIFA uczynił rosyjski jednym z sześciu oficjalnych języków tej organizacji

Kategorie: 

Źródło: tg

Wczoraj w Doha odbył się 72 Kongres FIFA. Wcześniej wiele mediów informowało, że działacze zdecydują się na wykluczenie Rosji z organizacji. To co się stało było wielkim zaskoczeniem. 

 

Ostatecznie Rosja nie została wykluczona z FIFA. Co więcej, Kongres nawet nie rozważył tej kwestii. Zamiast tego zawieszono członkostwo w FIFA Pakistanu, Kenii i Zimbabwe.

 

Ponadto rosyjski stał się jednym z sześciu oficjalnych języków FIFA. Członkowie FIFA niemal jednogłośnie głosowali za przyjęciem języka rosyjskiego jako języka urzędowego, tj. 187 głosów za, 4 głosy przeciw.

 

Przypomnijmy, że wcześniej Karta FIFA przewidywała używanie trzech języków urzędowych, tj. angielskiego, hiszpańskiego i francuskiego. Język niemiecki ma również status języka urzędowego ze względów prawnych, bo siedziba organizacji znajduje się w Szwajcarii, gdzie ludność w przeważającej części posługuje się językiem niemieckim. Przed 72 Kongresem kierownictwo FIFA zaproponowało dodanie arabskiego, portugalskiego i rosyjskiego do listy języków urzędowych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

kacapska swołocz mogłaby

Kacapska swołocz mogłaby przestać kraść na Ukrainie, czy po tej wojnie ruski dowódca na prawdę będzie się chełpił przed rodziną ukradzionym na Ukrainie samochodem jako zdobyczą wojenną czy od razu zawiezie do złodziejskiej dziupli ? W którym wieku oni mentalnie żyją ?

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać

Portret użytkownika Lulek

Czy ktoś ma jeszcze jakieś

Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do tego że siedzimy na widowni teatru w którym odgrywane są wyrezyserowane, miedzynarodowe spektakle ? Choć wiadomo że wszystko przebiega według z góry ustalonego scenariusza, to ludzie i tak myślą że mają wpływ na to co się wydarzy na scenie. Magia teatru...

Skomentuj