Konflikt w Donbasie przyczynił się do śmierci około 10 tysięcy Ukraińców

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons/Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)/OSCE Special Monitoring Mission to Ukraine

Od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę, która miała miejsce 20 lutego 2014 roku, ponad 9,800 Ukraińców zostało zabitych, a ponad 24,000 rannych – informuje agencja prasowa ukraińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Trwający trzy lata okres konfliktu zbrojnego na wschodzie Ukrainy zmusił aż 1,800,000 obywateli do migracji wewnętrznej.

 

Granica rosyjsko-ukraińska mająca długość 409,7 kilometrów wciąż pozostaje poza kontrolą rządu ukraińskiego” - mówi raport ministerstwa. Ukraińskie MSZ zwróciło również uwagę na fakt, że podstawowe prawa człowieka są nieustannie łamane na anektowanym przez Rosję półwyspie Krymskim. Najbardziej poszkodowanymi w wyniku takich działań mają być ukraińscy aktywiści oraz rdzenna, tatarska ludność tego regionu.

„Rosja nieustannie podnieca konflikt w Donbasie. Wykorzystuje ona jednostki militarne oraz najemników na terytoriach formalnie znajdujących się pod władzą rządu Ukrainy. Dodatkowo głównym dostawcą nowoczesnej broni oraz zaopatrzenia dla powstańców nadal pozostaje rząd rosyjski” - głosi oświadczenie.

Z drugiej jednak strony, mimo pewnych jawnych znaków ingerencji rosyjskiej w całą tę sytuację, mówimy tutaj o wojnie bratobójczej, bo domowej. Ciekawe czy w całą tę piękną statystykę wliczani są również obywatele Ukrainy polegli po drugiej stronie? A ilu w efekcie złych rządów spotkała emigracja chociażby do Polski, miast migracji wewnętrznej?

 

Ocena: 

Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika Wlodi

Kacapki forumowe dostaly

Kacapki forumowe dostaly palpitacji na kilka gorzkich slow prawdy o ruskim grajdole. A to kropla w morzu, czym by mozna zrugac ten bandycki kraj. Nigdy was tu w Polsce nie bedziemy szanowac [.......]

Portret użytkownika U_P_Adlina

mendak banferowski jełopie,

mendak banferowski jełopie, kogo obchodzą twoje bzdety, które tu wyrzygujesz??.......Kto cię tu traktuje poważnie trollu od tymy??........Kto poważnie traktuje dewianta, który popiera nazizm i banderyzm ??...........Gdzie "TU" mendak??............Upadlina to nie Polska !!...........Nie błaznuj, bo nikt tu nie wierzy w twoją Polskość !!...........Nawet po polsku dobrze pisać nie umiesz i walisz byki ortograficzne, a i klawiatury polskiej tyma też jakoś ci nie może kupić !!...........Nie ośmieszaj się chachle !!.............My tu w Polsce w większości nie cierpimy na fiksację rusofobiczną jak wy bandero-chachły, ale nienawidzimy twoich banderowskich ziomali i życzymy pro-rosyjskim powstańcom na Donbasie wyzwolenia całego kraju od junty nazi-kijowskiej !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Wlodi

Cienkis - to zdjecie nie ma

Cienkis - to zdjecie nie ma nic wspolnego z banderyzmem. Od razu zaznacze ze banderowskich mordercow uwazam za skrajnych bandytów i dewiantow ale to w zaden sposob nie usprawiedliwia rosji. Mozemy rozmawiac o ukrainskich zbrodniach na Polakach ale nie w kontekscie aktualnych wydarzen. Bo dzis w rosji wiecej jest czcicieli hitlera niz wszystkich ukraincow

Portret użytkownika U_P_Adlina

mendak banderowski kmiocie, o

[................], o czym ty bredzisz??.........To zdjęcie nie ma nic wspólnego z banderyzmem??...........Komu ty to mówisz [..............] ??...........Twoja nacja jest znana z zakłamywania historii i negacji swoich własnych zbrodni !!........Jest tysiące zdjęć, które dokumentują wasze ludobójstwo na Wołyniu, a to jest jedno z nich łgarzu !!..........Ty uważasz banderowców za skrajnych bandytów??..........To ma być śmieszne??.........A wiesz, kto rządzi dziś w kijowie??...........A wiesz, że patroszenko-waltzman dwa lata temu podpisał ustawę o gloryfikacji banderowskich zbrodniarzy ??.........A wiesz, że na twoim grajdole oficjalnie obchodzi sie rocznicę powstania SS galizien??.........A wiesz, że ty wiele razy tu popierałes zbrodniczą banderowską juntę z kijowa ??.............O czym ty więc bredzisz??..........To jest prawda, że twoja nacja nie jest zbyt lotna, ponieważ po twoich wypowiedzach tu w których jawnie popierasz naizm i banderyzm na upadlinie nagle twierdzisz, że ich nie popierasz !!............Robisz z siebie jeszcze większego błazna niż dotychczas, bo sam sobie zaprzeczasz [...........] !!...........Co nie usprawiedliwia Rosji??..........Że zwalcza nazizm i banderyzm ??...........To jej nie usprawiedliwia??..........Motasz się w swoich wypowiedziach w których jedna neguje drugą i po tym widać, że łżesz !!..........W Rosji czczą hitlera??.............Mendak!!.........Zakończ tę szopkę !!...........Na twoim grajdole oficjalnie czci się nazim!!............Dowody??.............Jest ich mnóstwo !!...........Oto kilka [..........] !!  

I ty ich wspierasz, więc o czym ty bredzisz ??...........Nawet szympans by cię wyśmiał [..........] !!..........Jakieś pytania??

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

pewni być nie możemy !!......

pewni być nie możemy !!...........Dziś w sieci krąży tysiące zdjęć i filmów przedstawiających np. wojnę w Syrii, a potem nagle się okazuje, że przedstawiają zupełnie coś innego !!...........To zdjęcie z małymi dziećmi na drzewie, rozpowszechniane jest od dekad jako zdjęcie ofiar oun-upa !!.......Jeżeli nawet medium masz rację, że nim nie jest - co wcale nie jest pewne - to istnieją świadectwa które potwierdzają istnienie tzw. "wianuszków" banderowskich, kiedy to ci zwyrodnialcy przywiązywali do drzew dzieci drutem kolczastym i podrzynali im gardła, aby wianuszki "zakwitły" !!........I nie zapominaj, że nacjonaliści upadlińscy tacy jak włodi-mendak od dekad starają się prymitywnie zafałszowywać historię i mataczyć, co widzisz choćby po obecnych działaniach takich kolesi jak wiatrowycz czy tyma !!..........Popatrz też na włodiego-mendaka, który właśnie stwierdził, że nie popiera banderowców, a nazizm kwitnie nie na upainie, ale w Rosji !!..........Jakim trzeba być ididotą, aby zaprzeczać faktom już nie z przeszłości sprzed dekad, ale chwili obecnej, gdy na upainie jawnie i oficjalnie czci się nazim i banderyzm !!...........Reasumując medium, nie ma najmniejszej wątpliwości, że banderowskie mendy dokonywały rzezi na Wołyniu głównie kobiet, dzieci i starców i robiły to na sposoby tak bestialskie, że normalny człowiek nawet by o czymś takim nie pomyślał !!.........Istnieją tysiące zdjęć, co do których nie ma już wątpliwości, co przedstawiają, a które wystarczajaco jasno dokumentują "dokonania" upadlińców z tamtych czasów !!..........Co do tego zdjęcia i informacji w wikipedii to trudno ostatecznie zgodzić się z podaną tam informacją lub ją zanegować, bo to zdjęcie od dekad było przedstawiane jako obciążające upaińców i nikt jakoś tego nie negował, a teraz nagle takie dane !!.......Trochę to dziwne, że przez dekady żadni uznani badacze ludobójstwa na Wołyniu nie zanegowali autentyczności tego zdjęcia i jest ono przedstawiane jako dokumentujące  zbrodnie oun-upa !!...........Trudno ostatecznie stwierdzić !!.............Nie zapominajmy jednak - o czym kolejny raz przypominam - że banderowska diaspora w Polsce jest potężna i robi co może, aby kłamać, mataczyć i manipulować niewygodnymi faktami historycznymi !!..........Widzimy, jak dziś starają się przedstawiać swoich "herojów" z upa jako walczących z hitlerowcami, a przecież wszyscy wiemy, że byli oni ich sprzymierzeńcami !!..........Śmieszność sytuacji polega na tym, że zaprzeczają czemuś, a sami jednocześnie robią to, czemu sami zaprzeczają !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj