Przed konferencją klimatyczną w Paryżu organizacja WMO straszy pogodową apokalipsą

Kategorie: 

Źródło: NOAA

Już jutro w Paryżu odbędzie się wielka klimatyczna konferencja, w której weźmie udział aż 150 przywódców państw z całego świata. Aby odpowiednio przygotować grunt pod dodatkowe opodatkowanie ludzkości, zwane walką ze zmianami klimatu, Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO) wydała komunikat prasowy, w którym ogłoszono, że rok 2015 będzie najcieplejszym w historii obserwacji.

 

Meteorolodzy z WMO uważają, że średnia globalna temperatura na powierzchni Ziemi będzie o jeden stopień Celsjusza powyżej średniej w erze przed-przemysłowej. Poziomy gazów cieplarnianych w atmosferze osiągają rzekomo nowe szczyty i grozi to poważnymi konsekwencjami. Wiosną 2015 na półkuli północnej trzymiesięczne średnie stężenie CO2 globalnym przekroczyło po raz pierwszy 400 ppm (części na milion). Być może 2015 będzie też najgorętszym rokiem w historii pod względem temperatury powierzchni oceanu.

 

Zdaniem ekspertów od globalnego ocieplenia, emisje gazów cieplarnianych, które ich zdaniem powodują zmiany klimatu, mogą być kontrolowane. Naukowcy przekonują, że posiadają wiedzę i narzędzia potrzebne do działania. Czyżby chodziło o zastosowanie technologii SRM (Solar Radiation Management) zakładającej celowe rozpylanie w atmosferze aerozoli odbijających promieniowanie słoneczne?

 

Ciekawe też czy przy głoszeniu apokaliptycznych scenariuszy klimatycznych wzięto pod uwagę fakt, że trwa obecnie najpotężniejsze w historii El Niño, które na dodatek ciągle wzbiera na sile. W oczywisty sposób wpływa to na pogodę w wielu częściach świata i prawdopodobnie to właśnie dzięki temu przeżyliśmy wyjątkowo ciepły wrzesień.

Wiadomo już teraz, że wpływ El Niño na globalną pogodę utrzyma się w 2016 roku. Oznacza to, że czeka nas jeszcze bardzo wiele anomalnych zjawisk pogodowych i nawet jakby wszystkie fabryki na całym świecie przestały emitować zanieczyszczenia to nie spowodowałoby to widocznego efektu w postaci wpływu na ziemski klimat.

 

Na dobrą sprawę ludzie, którzy przekonują, że trzeba zniszczyć własny przemysł w imię wyimaginowanych manipulacji globalną temperaturą, są coraz większą mniejszością. Zwłaszcza gdy dowiadują się o podwojeniu ich rachunków za elektryczność. Wiarę w to, że tylko człowiek odpowiada za zmiany klimatu można spokojnie porównać do traktowanej z politowaniem wiary w geocentryzm. Jednak przyszedł czas i znalazł się odważny naukowiec, Mikołaj Kopernik, który udowodnił, że to bzdura.

Pozostaje wierzyć, że przyjdzie kiedyś czas gdy szarlatani od climategate przestaną brać łapówki za propagowanie idei antropogenicznego globalnego ocieplenia i zaczną analizować na prawdę to co dzieje się z naszym klimatem i dlaczego.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

To zwyczajne  straszenie

To zwyczajne  straszenie  społeczeństw  na  globie, bo  ten  strach  jest  im potrzebny  do osiągania  swoich  celów, a  mianowicie  drenowania  z  ludzi  gotówki  i  wstrzymywania  rozwoju, po  to  aby  ludzie  bali  sie na  cokolwiek  protestować, a  oni  swoje  robia.
Czas  z  tym  skończyć, z  tymi kolosalnymi  kłamstrwami, któe  serwuja nam  codziennie. Zbliża  sie  Apokalipsa  tj.  spadanie  zasłony  z  serwowanych kłamstw.

Portret użytkownika bb26

Straszenie .. dobry sposob.

Straszenie .. dobry sposob. Ostatnimi czasy bardzo duzo strachu. Strasza wszystkim : klimat, imigranci, wybuchy na sloncu, przepowiednie Nostradamusa itd mozna wymieniac w nieskonczonosc. Az strach sie bac. W sumie na strachu opiera nie nasze zycie. Nie ma co sie bac bo i tak wszyscy skonczymy tak samo. A nawet jesli cos sie stanie jakas katastrofa naturalna to my pewnie i tak sie o tym nie dowiemy, albo dowiemy sie jak bedzie po fakcie. Strasza Co2, a wycieki radioaktywne nie sa szkodliwe wcale. Wciskaja nam kity o ocieplaniu klimatu, a sami nad glowami opryskuja nas nie wiadomo czym, trutki przemycaja nam w jedzeniu i to jest ok.

Portret użytkownika ZGG

Tylko ciągle trolujcie. A ja

Tylko ciągle trolujcie. A ja tylko  muszę palić piecu i mi zimno. Tak będzie aż do końca maja. Dziś w nocy Peru mi sie przyśniło. Cieplutko, niebo czyściutkie. Ani jednego chemitralka, maki koki na każdym rynku dostatek. Kobiety nawet  w slamsach okrąglutkie tłuściutkie . Chyba nie głodne. Podatków żadnych .Pieniędzy też nikt nima . Bo i poco.

Portret użytkownika Samiec_Alfa

Niechodzi o temperature tylko

Niechodzi o temperature tylko o wazywa i owoce. Patrzycie tylko na efekty cieplarniane i ewentualny aluminium zawarty w opryskach. Ale zrozumcie ze chodzi o to zeby zatruc lasy i jedzenie. Opryskuja od lat, ludzie jedza te rozsliny od dawna, zupelnie jak pestycydy tylko z wyskokiego plapu.

Portret użytkownika N1KT

Atmosfera jest ujebana

Atmosfera jest ujebana ciezkimi pierwiastkami z Fukushimy nie co2 - energia uwolniona z Fukushimy jest na zawsze - będzie podgrzewać wszystko cały czas - ba jakieś kilka milionów lat...
https://www.youtube.com/watch?v=KzSDP5ZWJ4I
https://youtu.be/rP7DnTJRU0A
Już w marcu 2011r. wiedziałem że to skończy się wojną światową na całego, aż do zatracenia - bez happy endu - więc teraz mnie już nic nie dziwi co się dzieje Sad
 
Każdy kolejny rok będzie kolejnym rekordem poprzedniego rekordu - i nie trzeba być do tego ekspertem...
 

Portret użytkownika Wojox

Proszę zobaczyć że ludzie

Proszę zobaczyć że ludzie wiedzą więcej niż "liderzy" wolnych zamularzy..
https://www.youtube.com/watch?v=2BVM8E20Qd8
Oto dane z filmu 34% tlenu w atmosferze, 2 % CO2 i ciśnienie 2 bary czyli takie jakie jest w samochodowej oponie.
Wszystko wskazuje na to że tak było na Ziemi przed potopem. Rosliny zaczynają rosnąć jak szalone.
Jeżeli założymy że Ziemia jest dyskiem ze "szklaną" kopułą, wystarczyło obniżyć ciśnienie aby spowodować ogólnoziemski potop.
Mafia rządząca światem wsadza ludzi w mentalną bańkę. Pamiętajcie że rozwiązania najprostsze są najskuteczniejsze.
Wielcy kreatorzy rzeczywistości potrzebują wiernych wyznawców religi klimatycznej..

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Wojox

Ty hahaha półmóżdżku bez

Ty hahaha półmóżdżku bez wyobraźni. W miejsce kopuły wpisz sobie co chcesz, pole energetyczne lub biblijną sferę. Od Japoni do kręgu antarktycznego jest sporo tysiecy kilometrów i nikt tam nie lata bo jest absolutny zakaz. Nie słyszałeś o traktacie antarktycznym? Na środku Ziemi tez nikt nie lata nad "biegunem" północnym. Nowe pokolenie ignorantów wyrosło co im w szkołach mózgi wyprali. Wieca wprasowana bardzo odbiega od tej prawdziwej, wyłącz TVN-włącz mózg...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Alien1974

Oni kłamią, no ale cóz mogą

Oni kłamią, no ale cóz mogą zrobić maluczcy, skoro mędrcy orzekną to i tamto. To prawda ze klimat się ociepla, ale to nie jest spowodowane działalnością człowieka a Kosmosu. Naturalnie spalanie kopalin ma wplyw na jakoś srodowiska a co za tym idzie zdrowie ludzi i zwierząt, ale nie na globalne ocieplenie. Klimat ociepla się dlatego, ze "piec" w jądrze Ziemi zaczyna bardziej grzać, bo cala Galaktyka zbliza się do centrum Wszechświata. No ale cóz tak bywa ubierzecie cieplejszy sweter jak to Franciszek proponuje i bedzie dobrze.

Strony

Skomentuj