Koń trojański w reżimowej TVP: „Warto rozmawiać” o prawdzie na temat COVID-19?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że TVP powiela do znudzenia wszelkie narracje rządu PiS, tak jak TVN powiela wszelkie narracje „totalnej opozycji”, czyli PO. Jednak ostatnio w studiu telewizji publicznej, doszło do sytuacji niecodziennej.

Jan Pospieszalski jest gospodarzem programu „Warto rozmawiać”, który od lat gości na antenie TVP. Zawsze poruszano w nim tematy kontrowersyjne, ale społecznie istotne.

Co zrozumiałe jeden z odcinków, poświęcony był pandemii COVID-19. Pospieszalski zaskoczył doborem gości. Byli to bowiem poważni eksperci, ale mówiący o pandemii inaczej niż rząd i „covidowi celebryci”.

Byli to: dr Zbigniew Hałat - epidemiolog i były wiceminister zdrowia, dr Zbigniew Martyka - ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, prof. Ryszard Rutkowski - alergolog, prawnik Piotr Schramm oraz publicysta Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute.

W trakcie emisji programu, żaden z gości nie przyznał rządowi racji, w kontekście wprowadzania od ponad roku kolejnych lockdownów. Zadane zostały za to pytania o straty związane z takim modelem walki z wirusem.

Goście posługiwali się niewygodnymi dla PiS statystykami dotyczącymi zdrowia Polaków oraz informacjami na temat kondycji finansowej zamykanych przedsiębiorstw. Poruszono także kwestię szkalowania medyków, którzy sprzeciwiają się uważaniu pandemii za najważniejszy problem medyczny.

Na program i jego treść bardzo szybko zareagowała poseł Joanna „Środkowy Palec” Lichocka, która wyraziła oburzenie na to, że „w TVP nadawany jest program atakujący walkę z epidemią, podważający politykę rządu w tej sprawie, podważający noszenie maseczek itp.”

Warto podkreślić, że Lichocka sama niegdyś prowadziła m.in. program publicystyczny w telewizji publicznej, jest byłą dziennikarką, obecnie powiązaną z Radą Mediów Narodowych.

Jeżeli więc Lichocka, jako była dziennikarka, opowiada się za kneblowaniem ust innych dziennikarzy i blokowaniem dostępu do uczciwej debaty, to chyba nie powinna być tym, kim jest.

Pospieszalski pokazał zaś, że nie wszyscy w TVP do końca się sprzedali. Można jednak przypuszczać, że prezes Jacek Kurski wyciągnie wobec ludzi odpowiedzialnych za to talk-show konsekwencje, których wielkość uzależniona będzie od kaprysu Jarosława Kaczyńskiego.

Oczywiście TVP usuwa wszelkie nagrania tego programu z Internetu, ale zapewne gdzieś jeszcze one krążą, np. na BitChute.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

sami wariaci na szczytach

sami wariaci na szczytach władzy ! klimatyczni i szczepionkowi !

„Kwestia realizacji zrównoważonego rozwoju ma ogromne znaczenie”. Prezydent Duda spotkał się z Młodzieżową Radą Klimatyczną Grety Thunberg. 

Chcemy, aby nasz przemysł się przekształcał i całkiem samounicestwił, ale mamy bagaż z czasów, gdy nie byliśmy państwem w pełni suwerennym i nie decydowaliśmy o kierunkach rozwoju – mówił w poniedziałek prezydent lucyferiański Andrzej Duda podczas spotkania z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Klimatycznej cudownej Grety Thunberg, wnuczki Sorosa.

Prezydent przypomniał, że w najbliższy czwartek i piątek weźmie udział w wirtualnym szczycie klimatycznym zwołanym przez prezydenta USA Joe Bidena, chcącego zaorać wszystkie państwa suwerenne.

W dalszej części spotkania z Młodzieżową Radą Klimatyczną Grety Thunberg Andrzej Duda podkreślił, że „kwestia ochrony klimatu, kwestia zachowania świata w jak najlepszym stanie dla przyszłych pokoleń, a więc kwestia realizacji lucyferiańskiego zrównoważonego rozwoju, która wynika z naszej konstytucji, (…), ma ogromne znaczenie”.

– Stawiamy sobie bardzo ambitne cele, jeśli chodzi o ochronę klimatu. Chcemy, żeby nasz przemysł się przekształcał. Niestety dźwigamy na sobie bardzo poważny bagaż. Chociaż już ponad 30 lat minęło od 1989 roku, kiedy wyszliśmy zza żelaznej kurtyny, kiedy zmienił się w Polsce ustrój, to jednak trzeba pamiętać, że wcześniej przez ponad 40 lat od 1945 roku tak naprawdę nie byliśmy państwem, w którym władze czy społeczeństwo decydowało w pełnym tego słowa znaczeniu o kierunkach rozwoju – mówił prezydent.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Teresa z Torunia

mnie dziwi jedna sprawa. W

mnie dziwi jedna sprawa. W polsacie w programie "skandaliści" wystąpił urban. Podczas rozmowy z zawiszą urban przyznał, że ówczesny aparat państwowy zabił księdza popiełuszkę. Program ten został wyemitowany bodajże w 2015 roku. cały czas odnoszę wrażenie, że nikt nie zwrócił na to uwagę (albo zwrócił tylko panuje zmowa milczenia)

urban: a kogóż my tak zabiliśmy (w sensie ówczesna władza)

zawisza: księdza popiełuszkę

urban: to jeden...no...

zawisza: wielu...wielu...

urban: no...jeden...no...

Portret użytkownika inzynier magister

Biskupi za słabo ostrzegli

Biskupi za słabo ostrzegli przed szczepieniem. Powinni jeszcze napisać, że korzystanie ze szczepionek będących jeszcze w trakcie badań klinicznych to niepotrzebne narażanie swojego zdrowia, a może nawet życia, czyli grzech przeciwko V przykazaniu. Skoro covida można wyleczyć dostępnymi i dawno stosowanymi lekami (w tym amantadyną) to szczepionki są całkowicie zbędne. 

Były szef Pfizera bez ogródek, publicznie przyznał, że te preparaty służą do

łamania Kodu Genetycznego człowieka!!

SZCZEPIONKOWE ZNAMIĘ BESTII TO PRAWDA ! SZATAŃSKIE ELITY UFO NWO CHCĄ NAS ZHYBRYDYZOWAĆ !!!

https://www.bitchute.com/video/kYmwXKkZe3pc/

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Max 1983

Tak już wierzę że z radia czy

Tak już wierzę że z radia czy tv potrafią wyrzucić ludzie z 40 letnim stażem ,bardzo lubianych przez widzów bo się nie dość nisko kłaniał prezesowi,ale Pośpieszalski może sobie wolte w TVP ifno robić!!!Kurski jakby się tylko dowiedział jaka jest lista gości do tego programu to by jego emisję zablokował, a Pośpieszalski by dostał kopa w zadek....gdyby nie grali do jednej bramki.Czemu to służy to nie wiem ,ale na 100% pan "dziennikarz"dostał na to zielone światło z góry.

Trwam na tej planecie tylko dlatego że wierzę iż zobacze jej koniec .To będzie ostatnia i zarazem najpiękniejsza rzecz jaką zobaczę.

Strony

Skomentuj