Komu i czemu służy sPiS

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rozdział 8 przepisów dostosowujących oraz przepis końcowy Art. 42 pkt 1. informuje o maksymalnym limicie wydatków z budżetu państwa na prace spisowe na lata 2019 – 2028 i wynosi 386 mln, z tego w roku 2019 – 12 mln, w roku 2020 – 23 mln, w roku 2021 – 342 mln, w roku 2022 – 9 mln.

 

Biorąc pod uwagę prowadzenie pierwszej fazy spisu za pośrednictwem internetu, realizacja powinna oznaczać tani koszt w porównaniu z wcześniejszymi latami spisowymi, kiedy angażowano ogromne liczby rachmistrzów mających obowiązek dotrzeć do spisywanych osobiście. Organizatorzy liczą się z uzyskaniem niepełnego obrazu w pierwszym etapie, dlatego drugie podejście jest przewidziane drogą telefoniczną, a gdyby to również nie wystarczyło, osobista wizyta ankietera powinna domknąć zbiór danych.

 

Zwyczajowo poszukując źródeł, z których mogą wynikać przepisy z racji naszej europejskości porównuję wątek finansowy. Rozporządzenie Nr 763/2008 z 9.07.2008 r. Parlamentu Europejskiego i Rady Europy w sprawie spisów powszechnych ludności i mieszkań – znaczenie i wpływ na spis powszechny ludności i mieszkań w Polsce, zawiera Art. 7 pkt. 3 w brzmieniu: „Należy kierować się zasadą, iż korzyści z podjętych działań muszą przewyższać ich koszty oraz nakazującą ich utrzymanie dodatkowych kosztów i obciążeń w rozsądnych granicach”. Zastanawia „spis dla korzyści”.

 

Wszelkie dane dotyczące każdego z nas kontrolowane są przez osoby trzecie. Jak to dzieje się, że operator telefonii komórkowej ma dane o wszelkich naszych krokach, wizytach, adresach, receptach, kontaktach, rejestrowanych treściach rozmów kiedykolwiek prowadzonych. Dziwić to może zwłaszcza tych, którzy urodzili się przed rokiem 1987. Jak to możliwe, że ktoś dysponuje danymi o nas bez naszej wiedzy. Pracodawcy aktualnie kontrolują pracowników przy braku legislacji uprawniającej pracodawcę do takich praktyk.

 

To mankament prawa nie tylko amerykańskiego. Zjawisko gromadzenia wszelkich danych jest celem cyfryzacji. Stawiając na usługi, handel, zarządzanie danymi już powoli doświadczamy na własnej skórze jak z niewiadomych przyczyn dzwonią do nas stręczyciele ofert wszelkiego rodzaju, choć nie udostępnialiśmy swego numeru. Handel danymi między firmami ubezpieczeniowymi a farmaceutycznymi będzie skutkował na przykład odmową leczenia, ubezpieczenia, bo zainteresowany przekracza poziom ryzyka, lub kosztów. Za dostęp do informacji o kandydacie na stanowisko pracy, albo polityka trzeba będzie słono zapłacić.

 

Kiedy jednak od tego będzie zależała jego kompromitacja jako konkurenta politycznego, pieniądze pójdą w ruch. W karierze politycznej zacznie mieć znaczenie czy X-iński brał udział w marszu protestacyjnym jako młokos, albo prowadził się lekko regularnie trwoniąc pieniądz i zdrowie w salonach masażu śledzony dyskretnymi kamerami. Za informację o chorobach kandydata do pracy szef zapłaci, by nie zatrudniać osoby przewlekle chorej, bo korzystanie ze zwolnienia, urlopu macierzyńskiego dla firmy jest stratą.

 

Jak to zgodnie z wielkim resetem jest, rządzącym przydatna może być informacja ilu jeszcze cudzoziemców sprowadzić, by krytycznie nastawieni do władzy rdzenni obywatele nie stanowili zagrożenia dla wyniku wyborczego. Przybysz z dalekich stron wdzięczny za wyprawkę na zagospodarowanie i gwarancję zatrudnienia zagłosuje na wspaniałomyślną władzę w przeciwieństwie do obywateli doświadczonych jej marnotrawstwem i złodziejstwem. Zgodnie z ideologią zrównoważenia, pyskaty, roszczeniowy obywatel RP będzie mógł co najwyżej stanowić ¼ ogółu mieszkańców, wtedy cała reszta go utemperuje, a władza nie będzie musiała uciekać się do przemocy. Umiejętnie tworzone i kontrolowane podziały zaowocują syndromem Tutsi kontra Hutu z pomocą oficjalnie wypromowanej machiny sygnalistów.

 

Zainteresowanie standardem mieszkań i lokali pozwoli oszacować poziom podatku jakim dociśnięci zostaną właściciele, by zgodnie z zaleceniem przywiezionym z Davos można było ich uwolnić od własności, która ma stopniowo zanikać na rzecz dzierżawy, wynajmu i tzw. nowoczesnego leasingu – nie do spłacenia nigdy . Innym sposobem zagospodarowania nadmiaru przestrzeni mieszkalnej może być znany z ciężkich czasów powojennych sposób dokwaterowywania całkiem nieznanych rodzin, osób, w ramach głoszonego przez pastora w Rzymie miłosierdzia. Po wojnie brakowało mieszkań. Zbombardowane, spalone domostwa usprawiedliwiały zajmowanie administracyjnym nakazem pustostany. Dziś samotnie mieszkający będą mieli okazję cieszyć się wyświechtanym dzieleniem się doświadczeniem i majątkiem, by mieć go komu przekazać z radością; rychło obdarowani poślą właściciela na bożą łączkę.

 

Karanie obywateli za brak entuzjazmu w udostępnianiu danych o sobie, rodzinie i majątku jest kolejnym zastraszeniem w celu wymuszenia informacji posuniętej stanowczo za daleko, w niejasnych celach i na rzecz nieokreślonych podmiotów. Powielony mechanizm dobrowolności szczepionkowej. Wiem jedno, opór wobec takich mechanizmów ma sens, by nie czuć się współwinnym przestępstwa, albo podpisywać wyroku na samego siebie.

Opracowanie: Jola

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pieant

Wiertarka jak zwykle w punkt

Wiertarka jak zwykle w punkt chodź nie ma co publicznie pisać kto troll bo konta pozamieniają i że zdwojoną siłą  zrobią taki syf że nikt tego nie będzie chciał czytać  co do tego portalu śmiem twierdzić że założyli go właśnie wiecznie pokrzywdzeni 

Co do spisu tu nie chodzi o podatki czy o sprawdzenie ile narodu w narodzie tutaj chodzi o dalsze łupienie weekendowych fanów Najmana ilu jest takich ludzi co mieszka gdzieś po babci i nie wie co jest 5 , w spisie napiszę co mu żubr do głowy podpowie a po czasie się dowie że jednak babcia bez prawnie kupiła mieszkanie czy w ogóle za nie nie zapłaciła dostanie rachunek do zapłaty no a że kwota będzie za wysoka wyląduje na bruku

sam byłem świadkiem jako dziecko jak jakaś babka podjechała pod dom moich rodziców co sami za własne pieniądze postawili i babka wkręcała że dom stoi na jej działce chodź w rodzinie od pokoleń była 

Portret użytkownika baca

spis inwentarza dotyczy tylko

spis inwentarza dotyczy tylko zameldowanych... wystarczy się wymeldować i matrix się zawiesza...
szkoda bicia piany że to narusza prywatność, rodo srodo, konstytucję, bo oni to mafia która ma prawo i tak w dupie...
wymeldować się bo nie ma obowiązku być zameldowanym i mafia jest bezradna Smile
to wszystko w temacie.

 

Portret użytkownika siekiera

Witaj Baca,

Witaj Baca,

zagladam tutaj od dluzszego czasu,Twoje wpisy sa znakomite,bardzo lubie Cie "czytac"....

Nie,nie jestem gejem,jestem w "posiadaniu" zony,Polki,ktora uwielbiam  od czasu naszego poznania....

Nie ma nic lepszego,jak zostac obudzonym cieplym cialem Kobiety.

Pozdrawiam Cie serdecznie -nie daj sie zgnoic.

Janek

 

Portret użytkownika Zenek ;)

Jak się "FAŁSZUJE HISTORIĘ

Jak się "FAŁSZUJE HISTORIĘ POLSKI" czyli "WIODĄCY CWELIZM" kondomitów jałtańsko-magdalenkowych w natarciu

 

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński zapowiedział wprowadzenie do obiegu nowego banknotu o nominale 20 zł z wizerunkiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Nakład będzie limitowany.

Na banknocie widnieje portret prezydenta Lecha Kaczyńskiego na tle piastowskiego herbu Królestwa Polskiego. Z jego prawej strony znajduje się Pałac Prezydencki w Warszawie. Poniżej portretu jest hasło: „Warto być Polakiem” i podpis prezydenta.

 

1__"Poniżej portretu jest hasło: „Warto być Polakiem” i podpis prezydenta."

-- po piewsze kaczyński (jak głoszą plotki z kuluarów) o prawdziwym nazwisku kalkstein jest żydem z odessy. i jak pokazała CAŁA jego PREZYDENTURA dbał WYŁĄCZNIE o INTERESY SYJONISTÓW kosztem wizerunku Polski na arenie świata. Nawet im złożył publiczną deklarację "DBANIA WYŁĄCZNIE o ICH INTERESY" w iSSraelu.... nawet kosztem WYMORDOWANIA Polaków co kontynuje jego "kieszeń" na patriotyczny dorobek.... Innym "ZADBANIEM o POLSKĘ i Polaków" był PODPISANY przez niego TRAKTAT ANEKSYJNY do jewrejoROPE i to za DRUGIM RAZEM (bo za pierwszym Opaczność Boża uziemiła mu długopis i musiał pozyczyć cudzy)

 

2__"Na banknocie widnieje portret prezydenta Lecha Kaczyńskiego na tle piastowskiego herbu Królestwa Polskiego. "

--co SUGERUJE iż jakoby kaczyński o prawdziwym nazwisku kalkstein, ZDRADZIECKI i KŁAMLIWY żyd z odess. MIAŁ JAKIEŚ ŻWIĄZKI z Piastami. "MA" tak SAMO PRAWDZIWE jak 300 letni żydowscy ocaleńcy z holokaustu "ODZYSKUJĄCY" (sfałszowanymi na telaviwskiej maszynie do pisania testamentami) KAMIENICE we Warszawie, Krakowie etc...

Kaczyński nim PAGIBŁ na misji DRWIENIA z OFIAR roSSyjskich ZWYRODNIAŁYCH i BESTIALSKICH MORDÓW w Katyniu wcześniej sobie kazał "WYNALEŹĆ" GENEAOLOGIĘ... wprost od Piasta Kołodzieja..... bo musię UJARAŁ tytuł "KRÓLA z Krakowa" ( i co za tym idzie  PANA WSZECHŚWIATA). Też mu ją w telawiwie sprokurowali.

 

https://pl.sputniknews.com/polska/2021041114112843-bedzie-nowy-banknot-z-wizerunkiem-lecha-kaczynskiego-wkrotce-wejdzie-do-obiegu/

Portret użytkownika ​​​​​euklides

To nie tak... "Warto być

To nie tak... "Warto być Polakiem" to szyderczy napis, coś jak "Arbeit mach Frei" w Oświęcimiu. No bo te 20 zł wydrukuje sobie Polińska Generalna Gubernia w limitowanej przez siebie ilości, a Ty Polaku dostaniesz taki papierek, który lichwiarska prasa drukarska wytworzyła w 5 milisekund kupić, jak grzecznie przez godzinkę popracujesz....Polak biega w kołowrotku i wytwarza prąd, napędzając przy tym także prasę drukarską, stąd szyderczy napis "Warto być Polakiem".

Strony

Skomentuj