Komputer obliczył datę wybuchu III wojny światowej

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Informatyk z Uniwersytetu Kolorado Aaron Clauset stworzył model statystyczny, który wykorzystuje dane na temat wojen z ostatnich wieków, aby przewidzieć kiedy wybuchnie kolejny światowy konflikt wojenny.

 

Od zakończenia II wojny światowej minęło ponad 70 lat, jednak odstęp czasowy między I wojną światową a II wojną światową wynosił jedynie 21 lat. W ciągu ostatnich dziesięcioleci doszło do wielu konfliktów międzynarodowych, jednak mimo tego wojna w skali globalnej nie została jeszcze wywołana.

Niektórzy naukowcy twierdzą, że nadejście wojny światowej jest tylko kwestią czasu. Inni z kolei są przekonani, że żyjemy w erze pokoju i wojna na skalę światową nie jest w stanie się już powtórzyć. Spór postanowił rozstrzygnąć naukowiec z Uniwersytetu Kolorado, który odrzucił na bok własne przekonania i dosłownie obliczył prawdopodobieństwo wystąpienia wojny.

 

Aaron Clauset przeanalizował dane o wojnach, które wystąpiły między 1823 a 2003 rokiem, zebrane na poczet amerykańskiego projektu Correlates of War – internetowego repozytorium zbiorów danych związanych z wojną. Naukowiec analizował także kontekst historyczny wszystkich wydarzeń oraz czym charakteryzował się „czas pokoju” pomiędzy wojnami.

Jak się okazuje, aby obecnie doświadczany przez nas okres pokoju stał się statystycznie wyjątkowy, musi on trwać nieprzerwanie przez 100-140 lat. Clauset wskazuje na to, że sama wojna jest z natury rzadkim wydarzeniem, a niewielki odstęp czasowy dwóch destrukcyjnych i okrutnych wojen światowych jest obecnie równoważony przez dzisiejszy pokój i sporadyczne mniejsze wojny.

 

Naukowiec przewiduje także datę końca świata, który sami możemy wywołać. Według badacza, uwzględniając zmiany w naszej globalnej populacji, postępie technologicznym oraz w polityce, ludzkość może przeżyć jeszcze między 383 a 11,489 lat, z medianą wynoszącą 1,339 lat. W końcu jednak nastąpi konflikt, który zniszczy życie na Ziemi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Lesq

według mnie po to tworzy się

według mnie po to tworzy się projekty depopulacji.. i zabija się dzieci by przygotować ludzkość na wojnę.. by nie cierpiało więcej ludzi.

 

jak będzie 1000 pewność.. sam wykorzystam wiedzę i przetnę tą planetę w pół Biggrin

i skończy się rośnięcie jajek ludzi.

Portret użytkownika metrios

W wielu wypadkach nauka wodzi

W wielu wypadkach nauka wodzi fałzywymi drogami, a ci którzy chcą te ścieżki prostować są sekowani przez tzw środowiska naukowe! Naukowcami byli hitlerowscy lekarze, którzy na więzniach obozów testowali zadając im cierpienia i śmierć.Czym więc jest nauka?

Portret użytkownika Ractaros96

Okresu pełnego pokoju na

Okresu pełnego pokoju na całym świecie nie było jeszcze nigdy, choć nigdy nie ginęło z powodu wojny tak mało ludzi jak dziś. O wiele większym prawdopodobieństwem niż wybuch wojny światowej jest upadek systemu finansowego, który doprowadziłby do załamania się gospodarek, wojen domowych wewnątrz państw, a nawet anarchii.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Medium

Jak się okazuje, aby obecnie

Jak się okazuje, aby obecnie doświadczany przez nas okres pokoju stał się statystycznie wyjątkowy, musi on trwać nieprzerwanie przez 100-140 lat. 

Nie uważam, byśmy teraz doświadczali okresu pokoju. Zacytowane zdanie dyskwalifikuje całokształt przytoczonych rozważań.

Wojna nie jedno ma imię ;) 

Portret użytkownika Takitam

III wojna światowa trwa już w

III wojna światowa trwa już w najlepsze od paru lat, tylko ludzie w swojej mentalności widzą wojnę w takiej formie jaka ona była podczas I czy II wojny światowej: najazd obcego wojska, bombardowania, represje wobec ludności, partyzantka itd. A teraz mamy opryski chemitrails aby tak u nas zmienić klimat byśmy musieli sprowadzać żywność z jedynie słusznych źródeł, korporacje farmaceutyczne ze swoimi szczepionkami i "lekami" które zdebilają nasze dzieci i rozwalają zdrowie polskiej populacji a w kraju "pożyteczni idioci" siedzący w kieszeni farmafii  w postaci utytułowanych  ekspertów medycznych promujących za dużą kasę to draństwo, walka z "globalnym ociepleniem" by położyć nasze górnictwo i przemysł energetyczny, pomoc "uchodźcom" którzy są wojownikami wprowadzającymi u nas islam - czyli totalną destrukcję naszego sposobu życia no i V kolumnę w postaci polskojęzycznych polityków oraz redaktorów prasowych sabotujących nasz kraj od środka, itp itd.

Portret użytkownika 3plabc

Mediana jeśli chodzi o pobyt

Mediana jeśli chodzi o pobyt na ziemi jest całkiem niezłym szacunkiem. Co do IIIWŚ, tak jak wielu już mówiło ona już trwa. Cały Bliski Wschód i Północna Afryka płoną, można udawać, że nie. Można również wziąć marker i kreślić losowo co drugi kraj... tam jest wojna. Biorąc pod uwagę coraz ważniejsze tło religijne, oraz światowe zbrojenia... wystarczy tylko niech światowa bardzo krucha równowaga mocarstw zostanie zachwiana... i wszystko jebut w pi..du.

Portret użytkownika Eva11

Jakoś nie zauważacie  ,że

Jakoś nie zauważacie  ,że nauka wpaja to samo co Religia ...

Manipulują ludźmi aby ci czekali na zły koniec...

Zegar zagłady ,teraz komputer obliczył apokalipsę ...

Wojna atomowa ,najeźdźcy z kosmosu ,unicestwienie przez sztuczną inteligencję ,spadająca kometa niosąca zagładę ...Zmiany klimatu 

Wszystko aby człowiek czekał na najgorsze ...Smutne jest tylko to ,że większość ludzi to podjęła ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Medium

Jakoś nie zauważacie  ,że

Jakoś nie zauważacie  ,że nauka wpaja to samo co Religia ...

 Eva11, niekoniecznie nauka. Nie należy mylić medialnych doniesień naukowych, które manipulują ludzką świadomością z prawdziwą nauką. 

Poza tym kierunek nauce aktualnie dyktują władcy pieniądza, co działa jak kaganiec.

Nie wylewaj więc dziecka z kąpielą...

Portret użytkownika Eva11

Nie dyktują nauce kierunku

Nie dyktują nauce kierunku władcy pieniądza ,to ci władcy są nauką ...

Nauka to ich narzędzie ...I jest wykorzystywana dla ich celów ,choć sama w sobie prowadzi do zatracenia ...

Przecież to nauka szuka nadlatujacych komet które mają przynieść zagładę światu ...

To nauka niszczy świat co raz to nowymi wynalazkami dla naszej wygody ,a później starszy nas ,że to my doprowadzimy do zagłady życia na ziemi...

To nauka zaglądając tam gdzie nie powinna odkrywa niby coś co nam szkodzi ,ale nie mówi ,że to wszystko ma swój cel ...

Wyjaowula świat ,a teraz szukaj leków kiedy człowiek już ledwo zipie ,bo zmył z siebie ten ,, bród,, ale doprowadził do tego ,że jego organizm nie potrafi przeżyć konfrontacji z małą bakteria która kiedyś sprawiała ,że stawał się silniejszy ...

Wyjaowula świat żeby ratować to co sama niszczy ....

To nauka wyczekuje końca ,a ci co stoją za jej poczynaniami są jedynie jej wykonawcami ...

Zresztą czym jest nauka ,niczym ....

Zwykłym odkryciem tego co tam zawsze już bylo...Jest tylko narzędziem dla chorych ludzi ....

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj