Komputer obliczył datę wybuchu III wojny światowej

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Informatyk z Uniwersytetu Kolorado Aaron Clauset stworzył model statystyczny, który wykorzystuje dane na temat wojen z ostatnich wieków, aby przewidzieć kiedy wybuchnie kolejny światowy konflikt wojenny.

 

Od zakończenia II wojny światowej minęło ponad 70 lat, jednak odstęp czasowy między I wojną światową a II wojną światową wynosił jedynie 21 lat. W ciągu ostatnich dziesięcioleci doszło do wielu konfliktów międzynarodowych, jednak mimo tego wojna w skali globalnej nie została jeszcze wywołana.

Niektórzy naukowcy twierdzą, że nadejście wojny światowej jest tylko kwestią czasu. Inni z kolei są przekonani, że żyjemy w erze pokoju i wojna na skalę światową nie jest w stanie się już powtórzyć. Spór postanowił rozstrzygnąć naukowiec z Uniwersytetu Kolorado, który odrzucił na bok własne przekonania i dosłownie obliczył prawdopodobieństwo wystąpienia wojny.

 

Aaron Clauset przeanalizował dane o wojnach, które wystąpiły między 1823 a 2003 rokiem, zebrane na poczet amerykańskiego projektu Correlates of War – internetowego repozytorium zbiorów danych związanych z wojną. Naukowiec analizował także kontekst historyczny wszystkich wydarzeń oraz czym charakteryzował się „czas pokoju” pomiędzy wojnami.

Jak się okazuje, aby obecnie doświadczany przez nas okres pokoju stał się statystycznie wyjątkowy, musi on trwać nieprzerwanie przez 100-140 lat. Clauset wskazuje na to, że sama wojna jest z natury rzadkim wydarzeniem, a niewielki odstęp czasowy dwóch destrukcyjnych i okrutnych wojen światowych jest obecnie równoważony przez dzisiejszy pokój i sporadyczne mniejsze wojny.

 

Naukowiec przewiduje także datę końca świata, który sami możemy wywołać. Według badacza, uwzględniając zmiany w naszej globalnej populacji, postępie technologicznym oraz w polityce, ludzkość może przeżyć jeszcze między 383 a 11,489 lat, z medianą wynoszącą 1,339 lat. W końcu jednak nastąpi konflikt, który zniszczy życie na Ziemi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Lesq

według mnie po to tworzy się

według mnie po to tworzy się projekty depopulacji.. i zabija się dzieci by przygotować ludzkość na wojnę.. by nie cierpiało więcej ludzi.

 

jak będzie 1000 pewność.. sam wykorzystam wiedzę i przetnę tą planetę w pół Biggrin

i skończy się rośnięcie jajek ludzi.

Portret użytkownika metrios

W wielu wypadkach nauka wodzi

W wielu wypadkach nauka wodzi fałzywymi drogami, a ci którzy chcą te ścieżki prostować są sekowani przez tzw środowiska naukowe! Naukowcami byli hitlerowscy lekarze, którzy na więzniach obozów testowali zadając im cierpienia i śmierć.Czym więc jest nauka?

Portret użytkownika Ractaros96

Okresu pełnego pokoju na

Okresu pełnego pokoju na całym świecie nie było jeszcze nigdy, choć nigdy nie ginęło z powodu wojny tak mało ludzi jak dziś. O wiele większym prawdopodobieństwem niż wybuch wojny światowej jest upadek systemu finansowego, który doprowadziłby do załamania się gospodarek, wojen domowych wewnątrz państw, a nawet anarchii.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Medium

Jak się okazuje, aby obecnie

Jak się okazuje, aby obecnie doświadczany przez nas okres pokoju stał się statystycznie wyjątkowy, musi on trwać nieprzerwanie przez 100-140 lat. 

Nie uważam, byśmy teraz doświadczali okresu pokoju. Zacytowane zdanie dyskwalifikuje całokształt przytoczonych rozważań.

Wojna nie jedno ma imię ;) 

Strony

Skomentuj