Komisja sejmowa zajmie się ustawą przewidującą kary pozbawienia wolności za świętowanie Halloween

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W naszym nowym PRL robi się coraz zabawniej. Okazało się właśnie, że Komisja sejmowa zajmie się ustawą przewidującą kary za wypowiadanie słów "cukierek albo psikus" w Helloween. Jak wynika z doniesień dziennika "Rzeczpospolita" do Sejmu wpłynęła petycja delegazliacji Helloween, a jej dalszy bieg nadała obecna marszałek sejmu Elżbieta Witek.

 

Głównym symbolem święta Halloween jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, demony, zombie, wampiry oraz czarownice. Nowy projekt ustawy miałby przeciwdziałać fascynacji okultyzmem i służyć wspieraniu tradycji narodowych Rzeczpospolitej.

 

Aby tego dokonać zakłada się, że "kto w dniu 31 października danego roku kalendarzowego przebiera się za straszną postać, w szczególności za kościotrupa, czarownicę, wampira, diabła lub inną kojarzącą się z piekłem istotę, podlega karze ograniczenia wolności lub aresztu na okres nie krótszy od 15 dni". Ustawa w takiej treści została ponoć skierowana do Sejmu przez anonimowego obywatela. W uzasadnieniu pisze on, że Halloween próbuje wywrócić w głowie młodemu pokoleniu sens uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego

Teraz nad tą propozycją z całą powagą będą musieli pochylić się posłowie, ale wcześniej zaopiniują ją eksperci z Biura Analiz Sejmowych. Potem w więzieniu, gdyby to prawo weszło jako obowiązujące mogłoby dojść do takiej wymiany zdań więźniów - Za co siedzisz? - Za kradzież samochodów i przemyt narkotyków, a ty? - Przebrałem się na Halloween.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"Komisja sejmowa zajmie się"

"Komisja sejmowa zajmie się" No i co w tym zajmowaniu się dziwniejszego ? Jak ulewne deszcze powodują suszę a w  ociekjących od wody lasach mamy zagrożenie pożarowe ? To dlaczego za Helloween nie można pójść siedzieć ? Przcież to jest dzisiejsza LOGIKA rzeczywistości ! Przypuszczenie, że jest ona typowo polska jest błędem, bo taki jest świat ! 

Portret użytkownika Quark

Człowiek rozumny i światły

Człowiek rozumny i światły nie zajmuje się bzdurami typu : gusła ,czary ,magiczne obrzędy ,zabobony i inne religijne praktyki bo to BREDNIE . Cała związana z tym tradycja to KOTWICA trzymająca ludzkie umyły w objeciach strachu i niewiedzy ! I tak długo dopuki ludzkość tego wszystkiego nie odrzuci będzie trwał ciemnogód ,bieda i zacofanie uniemożliwiające rozwój duchowy i cywilizacyjny naszego gatunku.  

Portret użytkownika Inle

Jeśli już mamy się upierać

Jeśli już mamy się upierać przy "wspieraniu tradycji narodowych Rzeczpospolitej", to jako Polacy powinniśmy obchodzić dziady jesienne, nalezy napoić, nakarmić i pomóc odnależć spokój zmarłym w zaświatach. To jest nasza prawdziwa tradycja, a nie palenie zniczy na grobach i smęcenie, którego w tej rzeźnickiej, zawodzącej, smutnej religii nie brakuje.

Kreuje własną rzeczywistość, inni ją akceptują 

Portret użytkownika drako_tr

jako Polacy powinniśmy

jako Polacy powinniśmy obchodzić dziady jesienne...

...i tak też będzie, ale dopiero jak powstanie Unia Słowiańska i gdy nie zostanie kamień na kamieniu po Watykanie.

KK nie mogąc zwalczyć Słowiańskich Dziadów, wchłonęło je i zmieniło nazwę, ale " palenie zniczy na grobach i smęcenie " jest niczym innym, jak napojeniem, nakarmieniem i pomocą w odnalezieniu spokoju tym, co odeszli"

Dziwne, że nie wspomniałeś o Halloween...nie przeszkadza Ci, że ktoś chce podmienić Polakom tradycję?...nieco zmienioną, ale naszą.

"Święto Zmarłych – Dziady - słowiańskie święto pamięci o przodkach"

2 listopada – Dziady Jesienne. Święto zmarłych poświęcone przodkom.

W święto palono ogniska na cmentarzach by ogrzać zmarłych, organizowano obiaty (uczty ku czci zmarłych) by zmarli nie głodowali, na rozstajach dróg palono “grumadki”, drewniane polana. Święto poświęcone bogu Welesowi i bogini Marze

Portret użytkownika Inle

Co tu wspominać, liczę

Co tu wspominać, liczę (resztkami sił) na inteligencję tego narodu, jeśli chodzi o dziady, to oczywiście poza ogniskami na cmentarzach urządzano uczty w domach, specjalnie ulewano napitki na stół lub podłogę, również podobnie obchodzono się z jedzeniem. Osobiście nie przepadam za tą całą Amerykanizacją, w moim subiektywnym odczuciu to debile, ale z drugiej strony strony, co złego może zrobić halloween? Nasz naród i tak powoli stoi na skraju zapaści kulturowej., A rzeczy trzeba czerpać od mądrzejszych :), tudzież właśnie z własnych korzeni, a my, mimo dosyć małej wiedzy na temat naszej mitologii, mamy piękne wierzenia i obrzędy

Kreuje własną rzeczywistość, inni ją akceptują 

Portret użytkownika Kwazar

Halloween to jest pewne

Halloween to jest pewne dziwne (nie pierwsze ani ostatnie) zjawisko społeczne,socjologiczne SZTUCZNIE przyswojone.Zanim będzie się za nie karać, warto sie zastanowić skąd i dlaczego się wzięło,przyswoiło. Warto poprostu poznać ten cały proces "PRZYSWAJANIA" tego i owego ! Dopiero potem uderzyć w ich żywotne punkty.

Portret użytkownika S

Od kiedy wsadzają dzieci do

Od kiedy wsadzają dzieci do paki? Bo to przecież dzieci sie wtedy przebierają i zbierają cukierki. I drugie pytanie, od kiedy kr..wa anonimowy obywatel może sobie napisać ustawę i sejm ją rozpatruje? To może napiszmy sobie ustawę o powrocie ostracyzmu i wywalmy świnie przy korycie na zbity pysk Smile

Portret użytkownika rogol

Hallpween przyszedl z Ameryki

Hallpween przyszedl z Ameryki gdzie to jedno z najbardziej dochodowych swiat jak mozna to swietem nazwac.

Teraz czas na K.K.K. i bedziemy weieszac murzynow.

Nie wszystko co amerykanskie jest dobre.Dolary tez pachna potem.

 

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Nie rozumiem dlaczego

Nie rozumiem dlaczego niektóre dzieci i celebryci obchodzą to "święto". Czy oni są tak zafascynowani "amerykańską kulturą", że przebierają się za czarownice, zombie i inne potwory? W ogóle problem śmierci nie jest powodem do śmiechu i robienia sobie z tego powodu przebieranek. Podejrzewam, że Sejm nawet nie zajmie się tym projektem, bo PiS nawet w takiej błahej sprawie nie będzie chciał narażać się Żorżecie.

Portret użytkownika Kwazar

Halloween to jest pewne

Halloween to jest pewne dziwne (nie pierwsze ani ostatnie) zjawisko społeczne,socjologiczne SZTUCZNIE przyswojone.Zanim będzie się za nie karać, warto sie zastanowić skąd i dlaczego się wzięło,przyswoiło a nie np. odwrotnie 1 lstopada ?  

Portret użytkownika Adaada

Popieram, a jak trzeba będzie

Popieram, a jak trzeba będzie to sam złożę podpis pod petycją.

Są dwa aspekty tej sprawy, kulturowy i religijny /duchowy/. Chwalmy to co nasze i bądźmy z tego dumni. Halloween w odniesieniu do duchowości jest zabawą niebezpieczną. Tak diabełek jest fajny, taki milusi, a tak naprawdę jeden z drugim byłby zesrany  gdyby go zobaczył.                                                         Negacja  ZŁA, piekła i odpowiedzialności za swoje czyny jest jednym z największych kłamstw szatana. Polecam posłuchać na YT ks. Piotra Glasa, który jest egzorcystą, a wtedy te wszystkie halloweeny, wróżki, taroty i horoskopy nabiorą innego znaczenia.

Strony

Skomentuj