Komisja Europejska walczy z ekstremizmem w sieci i zapowiada surowe kary dla platform internetowych

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker, poinformował, że Unia rozważa wprowadzenie wysokich kar finansowych dla Google'a, Facebooka, Twittera oraz innych internetowych platform, jeśli ekstremistyczne treści pojawiające się w sieci nie będą usuwane w ciągu godziny od ich publikacji.

Już w marcu Bruksela przekazała firmom, by podjęły większe starania w celu usuwania niepożądanych treści z przestrzeni sieciowej. Pomimo iż platformy twierdzą, że na przestrzeni ostatnich miesięcy wykonany został znaczny postęp, Komisja Europejska nadal podtrzymuje swoje stanowisko, że progres jest niewystarczający.

 

Przewodniczący Komisji, Jean-Claude Juncker w środę ogłosił, że oczekuje od platform usuwania treści ekstremistycznych w ciągu godziny od momentu opublikowania ich w sieci.

Usługodawcy, którzy systematycznie nie będą stosowali się do unijnych zaleceń, mogą zostać ukarani wysokimi grzywnami, stanowiącymi równowartość około 4% rocznych przychodów firmy. Platformy internetowe są również zobowiązane do dostarczania corocznych sprawozdań, w których wykażą swoje wysiłki w walce z nadużyciami w sieci.

 

Komisja Europejska zaapelowała również do największych światowych platform o nawiązanie ścisłej współpracy, ponieważ bardzo często zdarza się, że gdy nieodpowiednie treści zostają usunięte z jednej strony, to niemal natychmiastowo pojawiają się one w innym miejscu. Nie wiadomo też co zostanie uznane za treści ekstremistyczne, a znając skłonność do nadużyć w okręgach władzy mogą to być na przykład poglądy z którymi nie zgadzają się jacyś politycy.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika lipka

Unijne lewactwo to największy

Unijne lewactwo to największy ekstremista działający w Europie. Ta szujnia nie wyciąga wniosków z tego, że z ich zgniłych struktur ucieka W.Brytania, kto będzie następny? Widać, że "przywódcy" czują się jeszcze silni skoro wywierają naciski na państwa, straszą sankcjami, uruchamiają przemoc werbalną i prawną wobec krajów europejskich, jednocześnie dając możliwość głosowania w wyborach przybyłym z Afryki i Azji nieintegrującym się nachodźcom. Takie postępowanie zemści się na całej Unii, tylko kretyn może w tym tkwić patrząc jak szujnia niszczy i zawłaszcza dorobek krajów takich jak Polska czy Węgry. W Polsce powinno zorganizować się referendum o wyjściu z tej unijnej patologii.

Portret użytkownika ewon

Jesteś naiwny jak dziecko. Ze

Jesteś naiwny jak dziecko. Ze wszystkimi tezami się zgadzam, też jestem za wyjściem z Unii, ale to rozwaliło by Polskę w miesiąc. Nasz kraj nic nie produkuje, większość ludzi pracuje w instytucjach i przedsiębiorstwach obcych państw, od których się całkowicie uzależniliśmy. Obecna sytuacja przypomina tą, z początku dwudziestego wieku. Wydawało się, że nic nie jest w stanie zburzyć porządku opartego na dominacji trzech mocarstw. Historia lubi się powtarzać.

Portret użytkownika Mojeimię44

Chcą na siłę załozyć

Chcą na siłę załozyć wszystkim knebel na usta by zbudować nam totalitarny system oparty o lewactwo korporacyjne. Co tzn? Dokładnie tyle, że wszystko będzie wypożyczone od korporacji. Przeciętni obywatele będą poprostu po uszy zadłużani by nie mieli własnej własności a tylko kredyty, leasingi i wypożyczony sprzęt. Zarysy już widać. Np. jak bierzesz abonament w telefoni komórkowej dostajesz w wypożyczenie telefon, konsole i jeszcze inne duperele ale czy one są twoje? Nie. One są własnością korporacji ktora ci je wypożyczyła w zamian za podpisanie abonamentu. Taki rodzaj wypożyczenia będzie coraz bardziej powszechny. Po co to robią? Po to żeby móc wykluczyć z życia jednostki niedostosowane. W bibli jest werset " nie kupisz nie sprzedasz nic nie mając znamienia bestii". Co więcej ja wiem, że to nie tylko dla biednych się źle skończy ale dla tych, ktorzy dziś się uważają za nowobogackich biznesmenów również. Dlatego, że korporacje są powiązane ze sobą i będą tak obstawiać się nawzajem, że poprostu będą wchłaniać mniejsze podmioty gospodarcze. Sami zobaczycie. Załużmy jakiś bogaty Polak ma firme budowlaną, ktora bierze udział w przetargu. W tym przetargu wezmą jeszcze udział 3 inne firmy ale powiązane z jedną korporacją. Będzie licytacja i te 3 inne firmy zrobią wszystko by wygryźć tego Polaka. Nawet jeśli będą miały zrobić to po kosztach to i tak to zrobią by wygrać. Dla Polaka skonczy się to źle. A która z pozostałych firm wygra? To już bez znaczenia ich matką i tak jest jedna korporacja

W każdym podręczniku do ekonomi jest wyraźnie napisane cytat. "Kapitalizm dąży do monopolizmu- wygrywają najsilniejsi". Co ma z tym wspólnego lewactwo? Przez lewactwo ja rozumiem komunizm korporacyjny, który m.in. polegać będzie na tym, że zrzeszy grupy ludzi w osiedlach należących do korporacji w ramach abonamentu i składki spółdzielczej na prowadzenie administracji osiedlowej. Z tym, że właścicielem nie będzie spółdzielnia lokatorska a prywatny inwestor u którego pracujesz. Czyli dla plebstwa komunizm dla "nadludzi" własność prywatna na skalę globalną. Tych Bogatych będzie 2% a reszta będzie te 2% utrzymywać. Ile to może potrwać zanim do tego dojdzie? Myślę, że 20-30 lat.

Dlatego wzywam, już dziś bogatych Polaków aby się opamiętali i finansowali każdą jednostkę, która takiego toku wydarzeń nie chce i z tym walczy. Dziś jeszcze macie pieniądze by finansować oddolne ugrupowania walczące z tym systemem. Jutro zostaniecie bez środków finansowych jak większość obywateli i już nic nie zrobicie. Bez pieniędzy nic się nie da. Niestety. Ja wiem, że ja się rozpisuje czasami ale robię to dla waszego dobra. Byście otworzyli oczy. Wiem, że większość z tych ludzi którzy dziś mają pieniądze, wille, piękne auta śmieją się z tego co piszę ale śmiech najczęściej się gorzko urywa. Jak spadniecie w dół będzie już za późno dla was i wtedy wspomnicie moje słowa. Czy ktoś wtedy się wami przejmie, nad wami zapłacze? Nie. Ludzi wasz upadek jeszcze będzie cieszył. Czy dziś ktoś się przejmuje pracującymi dziećmi w Bangladeszu? Niestety nie. Wiedzcie, że i nad wami płakać nie będą. 

https://youtu.be/Xs_AK3ARFDo

Portret użytkownika Blupa Dada

Z jakiej partii jest ten

Z jakiej partii jest ten Junkers? Z NSDAP?
Co do definicji ekstremizmu - to proste. Ekstremalne to jest to, co się władzuchnie nie będzie podobać. Na przykład stwierdzenie "Ziemia jest okrągła i okrąża Śłońce" jest typowym przykładem ekstremizmu, z dość znaczącą historią w dziejach cywilizacji. Niestety to wszystko oznacza odchodzenie od wolności słowa, jednego z filarów nowoczesnej cywilizacji. Czy nadchodzi nowe Średniowiecze, a ludzie normalni będą chować się po darkwebach i kryptokomunikacji, płacąc sobie zdelegalizowanymi Bitcoinami? Niestety jest to niewykluczone.

Strony

Skomentuj