Komisja Europejska twierdzi, że Grecja nie może opuścić strefy euro

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
W mediach słyszymy ostatnio o Grecji, która prawdopodobnie opuści strefę euro. Wszystko zależy od przedterminowych wyborów parlamentarnych, które odbędą się 25 stycznia. Tymczasem Komisja Europejska ostrzega, że strefy euro nie można opuścić.

 

Jak wiadomo, w całej Europie rosną w siłę ruchy, które sprzeciwiają się Unii Europejskiej i chcą aby ich kraje opuściły strefę. Za ponad dwa tygodnie dowiemy się jaki kierunek obierze Grecja. Szef skrajnie lewicowej partii Syriza Aleksis Cipras zapowiedział, że jeśli wygra, to kraj odejdzie od polityki oszczędzania. Wtedy Niemcy będą domagały się aby Grecja opuściła strefę euro.

 

Według obecnych sondaży to właśnie Syriza ma największe szanse na zwycięstwo. Kanclerz Niemiec oraz prezydent Francji biorą pod uwagę, że Grecja rzeczywiście może opuścić Unię Europejską, a za nią mogą pójść kolejne kraje. Tymczasem rzecznika Komisji Europejskiej Annika Breidthardt niespodziewanie oświadczyła, że "członkostwo w strefie euro jest nieodwołane".

 

Wszyscy spekulują co będzie dalej z Grecją, a jeśli wygra Syriza, to jaki będzie to miało wpływ na Unię Europejską. Niektórzy są pewni, że kraj pozostanie w strefie euro, ponieważ bez niej może sobie nie poradzić. Pozostaje jedynie czekać na wyniki wyborów, które będą pod koniec tego miesiąca.

 

 

Źródło: http://greece.greekreporter.com/2015/01/05/greeces-euro-membership-irrevocable-eu-commission-stresses/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika qismo

Martwią się o swoje ciepłe i

Martwią się o swoje ciepłe i pełne po brzegi koryta w Brukseli.
Jeśli UK odejdzie od UE to będzie początek końca. Ale Grecja nie jest jakimś strategiczym krajem dla UE. Jedyne to na tym stracą Grecy ale tylko pod względem turystyki. 

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika Dr Piotr

Raz już o tym

Raz już o tym wspominałem...gdyby w krajach europejskich dostęp do broni był tak swobodny jak w USA, to wszystko byłoby tu inaczej czyt: lepiej. To co się dzieje tylko mnie utwierdza w tym przekonaniu.

Portret użytkownika Fred

Cala ta multikulti wlasnie na

Cala ta multikulti wlasnie na tym polega wymieszac narody tak by utracily tozsamosc i nie bylo odwrotu od integracji, ale sa jeszcze nie przemieszane narody i nad nimi obecnie pracuje ta hydra zwana ue aby je usidlic na wszystkie mozliwe sposoby

Strony

Skomentuj