Komisja Europejska blokuje 260 miliardów złotych, które Polska ma dostać z Funduszu Odbudowy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Z jednej strony UE wspiera Polskę w problemie z Białorusią, a z drugiej wstrzymuje nam wypłatę środków, które mają pomóc w przywróceniu równowagi po pandemii COVID-19. Premier Morawiecki obiecywał, że nic takiego co właśnie się dzieje, nie będzie miało miejsca. Oddał sporą część kompetencji, na przykład w zakresie fiskalnym i kreowania długu, a w rezultacie nasz kraj nadal jest szantażowany.

Komisarz UE ds. gospodarczych - Paolo Gentiloni - poinformował, że Komisja Europejska wstrzymuje wypłatę aż 57 mld euro, czyli około 260 miliardów złotych dla Polski, z uwagi na obawy dotyczące niezależności polskich sądów, wolności mediów w naszym kraju oraz wniosek rządu Morawieckiego do Trybunału Konstytucyjnego, który ma rozstrzygnąć, które prawo jest nadrzędne: polskie czy unijne. Zasada, że umów należy dotrzymywać jest najwyraźniej obca unijnym politykom i postanowili znaleźć pretekst do represji.

 

Do tej pory środki na odbudowę po koronakryzysie otrzymało 18 państw Unii Europejskiej. Niezatwierdzone są jedynie Krajowe Plany Odbudowy Polski i Węgier.

 

Decyzja TK w sprawie wyższości prawa lokalnego nad uninjnym ma być przedstawiona 22 września i do tego czasu raczej na pewno nic się nie zmieni, tym bardziej, jeśli jednak okaże się, że to nasze rodzime prawo ma wyższość nad wspólnotowym. Uznanie prymatu prawa unijnego jest jednym z podstawowych warunków otrzymania pieniędzy z UE, zatem sytuacja jest patowa, bo PiS nadal obstaje przy swoim w kwestii sądów i TVN. 

 

Na te 57 mld euro, składają się 34 miliardy tanich kredytów oraz 23 miliardy unijnych dotacji. Śródki te zostaną zamrożone dopóki Komisja Europejska nie uzna, że stawiane przez nią wymogi, zostały przez nasz kraj spełnione. Może zamiast się poddawać szantażystom lepiej zorganizować referendum secesyjne i pozwolić na dostęp do mediów również przeciwnikom eurokołchozu? Taki akt demokracji z pewnością ostudziłby zapędy totalitarne decydentów z UE marzących o federalnym państwie Unia Europejska.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika dd

UE należałoby trochę postawić

UE należałoby trochę postawić do pionu - problem z mediami zrozumiały - z tym, że ci którzy patrzą realnie na UE patrzą też realnie na politykę wewnętrzną PL tak, że to raczej nie byłoby do zrealizowania. Sprawa druga zrobić referendum - obawiam się, że z jakichś tam powodów UE chce wypchnąć PL ze swoich struktur - może kwestia utemperowania pozostałych i pokazania, że o UE decydują tylko ci co mają prawo decydować a taka PL czy Węgry mają grzecznie słuchać?

 

Portret użytkownika KarolP.

UE blokuje napływ nachodźców,

UE blokuje napływ nachodźców, bo Niemcy są uczulone na falę imigracyjną po 2015, a w Niemczech teraz będa wybory. Natomiast zabrabie pieniędzy Polsce to element wojny hybrydowej [niekinetycznej] - robionej przez Belin w rękawiczkach Brukseli, zsynchronizowanej dokładnie z operacją "Śluza" Kremla poprzez marionetkę Łukaszenkę. Czyli zgrane czasowo uderzenie z Kremla i Berlina.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Zapomniałem dodać Chiny i

Zapomniałem dodać Chiny i raje podatkowe, które są solą w oku bolszewika Kaczyńskiego. Ten ku..as nie potrafi się pogodzić z tym, że ludzie mogą gdzieś żyć nie będąc okradanymi przez kurdupli.

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Zapomniałeś dodać, że w atak

Zapomniałeś dodać, że w atak na Polskę zaangażowane są przede wszystki PISożyty, które bez kozery niszczą kraj pod płaszczykiem plandemii, prowokują Łukaszenkę, oraz podkładają się, a następnie tworzą wrogie relacje ze wszystkimi wokół. Jak narazie udało im się zantagonizować z Polską: Iran, Białoruś, Rosja, Niemcy, Czechy, USA, Izrael. To doskonały wynik jak na kilka lat dyplomacji chazarskiej V kolumny.

Portret użytkownika Ajurweda

Zdrajcy poręczyli w naszym

Zdrajcy poręczyli w naszym imieniu kredyty dla Hiszpanii, Włoch i Grecji, bo południe samo nie miało na wzgórzach Golan zdolności kredytowej. Nasze wnuki będą to spłacać, a Polacy nie zobaczą nawet eurocenta. Pisożyty działają bardziej antypolsko, niż najbardziej zacietrzewiome POsTępaki. A durny motłoch wierzy, bo przecież nie myśli, że to dwie różne partie, podczas gdy to są dwie z wielu głów tej samej hydry.

Portret użytkownika Quark

Wy macie swoje racje a my

Wy macie swoje racje a my mamy fundusze europejskie .. i wygląda na to że nie są to puste słowa . No to teraz obiecanki o pozyskaniu zaległych reparacji wojennch można już śmiało odłożyć na półkę z napisem "opowieści dziwnej treści" w dziale fantazji politycznych . Nie mamy żadnej karty przetargowej , czegokolwiek czym moglibyśmy sami wywrzeć na nich presję by postawić na swoim . I wygląda na to , że przyszłoroczny budrzet naszego państwa będzie dużo skromniejszy za to z dużo większym deficytem , dobrze to nie wygląda . 

Portret użytkownika ​euklides

Każde państwo czy instytucja

Każde państwo czy instytucja polityczna to organizacja terrorystyczna. Dokłądnie tak samo działa państwo polińskie, robiąc co chce z niewolnikiem ("obywatelem"). Państwo działa bez żadnej umowy. Po prostu organizuje łapankę na nowe istoty ludzkie już podczas ich narodzin, wciela je siłą w swoje struktury nie pytając nikogo o zgodę, a potem przez resztę życia niewolli, wykorzystuje, terroryzuje i niewoli. Tak to wygląda. Pytanie czy człowiek kiedykolwiek wstanie z kolan i zrobi ze sobą porządek konfiskujac skradziony majątek i wtrącając mafie państwowe tam gdzie jest miejsce kryminalistów, czyli do więzień.

Strony

Skomentuj