Komety mogą sprowadzać na Ziemię nieszczęścia w postaci epidemii chorób zakaźnych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W kulturze masowej na przestrzeni wielu wieków pojawiło się silne przeświadczenie, że pojawiające się na nocnym niebie komety są zwiastunem jakiegoś nieszczęścia. Astronomowie nie potwierdzają takiej korelacji, ale też nie zaprzeczają, bo nie wiadomo do końca czy te ciała niebieskie mogą mieć jakiś wpływ na życie na Ziemi. Według niektórych teorii komety sprowadzały do nas choroby zakaźne.

Nadal wiemy bardzo mało na temat pochodzenia komet, ich roli w przenoszeniu części budulcowych potrzebnych do powstania życia, a być może nawet jego rozprzestrzeniania we Wszechświecie. Skoro jednak brana jest pod uwagę możliwość pełnienia takiej funkcji w sensie pozytywnym, to być może komety mogą też sprowadzić na Ziemię niebezpieczne drobnoustroje.

To, co wydarzyło się w lutym 2013 roku nad Czelabińskiem daje do zrozumienia, że możliwe jest dostarczenie na Ziemię czegoś z przestrzeni kosmicznej. Bardzo możliwe, że fragment komety spadł na naszą planetę i to całkiem niedawno, bo w 536 roku naszej ery. To właśnie wtedy doszło do słynnej ogólnoświatowej anomalii cieplnej.

 

W krótkim okresie czasu doszło do dramatycznej zmiany klimatu skutkującej czymś, co dzisiaj nazwalibyśmy nuklearną zimą. Wszystko to rozgrywało się w czasach, gdy ludzkość nie miała jeszcze pełnej wiedzy na temat tego, co dzieje się w każdym zakątku Ziemi. Głównie dlatego wiemy tylko, że coś się stało, ale nie wiemy czy była to nagła i ogromna erupcja wulkaniczna czy też jak chcą inni, że doszło do zderzenia z fragmentem komety, który wchodził w skład ciała niebieskiego zwanego kometą Halleya.

Kometa Halleya w 1986 roku - foto: NASA

Liczne doniesienia kronikarskie wskazują na to, że coś wyrzuciło do atmosfery bardzo dużo pyłu, który powoli pokrył całą półkulę północną. Trudno się dziwić, że skutkiem tej anomalii był okresowy upadek rolnictwa i klęska głodu. Planeta znacznie ostygła, a w chińskich kronikach zapisano, że w tym okresie śnieg padał nawet w sierpniu. Analizy rdzeni lodowych z Grenlandii potwierdzają, że między 533 a 540 rokiem naszej ery w atmosferze znajdowała się duża ilość pyłu.

Badacze twierdzą, że nie cały miał ziemskie pochodzenie, co zdaje się przechylać szalę na rzecz komety, jako przyczyny tego zamieszania.To bardzo ciekawe, że bezpośrednio kilka lat po tym zjawisku, w latach 541 -542 naszej ery, zanotowano pierwsze przypadki śmierci w wyniku dżumy. Zwano ją wtedy jeszcze "plagą Justyniana", ale na następne stulecia "czarna śmierć" stałą się plagą od Europy po Bliski Wschód.

 

Niektórzy astrobiolodzy zwracają uwagę na to, że komety mogą przywlekać na naszą planetę niebezpieczne wirusy i właśnie z czymś takim mieliśmy do czynienia, jeśli chodzi o genezę pojawienia się bakterii powodujących tę śmiertelnie niebezpieczną chorobę.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zbyszek Kr.

Szczepić na potęgę

Szczepić na potęgę (profilaktycnie rzecz jasna).......i doprawić to 5g,niech bydło wie,że państwo onie dba.........wówczas już całkowicie nie zauważy jak jest poniżane i okradane.......

Portret użytkownika Ha$s

Przyjmują hipoteże czasu

Przyjmują hipoteże czasu widmowego (Artur LalaK, wykłady YT) katastrofy wydażają się cyklicznie co 13  X 52 = 676 lat. (kalendarz Majów, Apokalipsa z Bibli i inni) Historia z dżumą to dla dobrej ściemy, Dżuma nie zabija w dwa dni i nie ma takiej horoby o podłożu ,,bakcylowymm,, która  inkubuje i zabiera wdwa dni. . Sepsa 24 h ale to trzeba dobrze osłabić organizm i wrzucic np garść piasku do rany, to trochę potrwa z tydzień.. Czy np ebola, też potrzebuje 14 dni, Jedyna choroba która zabiera na tamten świat w dwa dni to CHOROBA POPROMIENNA. Opisy kronikarskie mówią to: że dżuma zabierała na tamten świat w 2 dni. 

Portret użytkownika Alien1974

....... 

....... 

Podobno gwiazda betlejemska była kometą, a skoro tak, to wraz z nią wybuchnęła najgroźniejsza ZARAZA, jaka kiedykolwiek zagrażała ludzkości - Kościół Kat...olicki. 

Ksiądz Jean-Francois-Emmanuel Kayiranga, winny zbrodni przeciw ludzkości i śmierci 8000 Tuttsi w Nayange i Nyundo w Gisenyi - skazany na śmierć przez Specjalny Sąd Kibuye.

Ksiądz Emmanuel Nkuriye, winny zbrodni przeciw ludzkości i śmierci 8000 Tuttsi w Nayange i Nyundo w Gisenyi, skazany na śmierć przez Specjalny Sąd w Kibuye.

Ksiądz Athanase Sermoba, oskarżony o zbrodnie przeciw ludzkości, winny śmierci 2 tysięcy Tutsi w Nyange, po wojnie uciekł do Włoch i za pośtednictwem rządu premiera Berlusconiego trafił do parafii we Florencji - skazany na dożywicie przez Trybunał w Arushy.

Elizaphan Ntakirutimana, pastor Adwentystów Dnia Siódmego, winny ludobójstwa i pomocnictwa w ludobojstwie w Mugonero oraz w Biserero  - skazany na 10 lat więzienia, po wyjściu z więzienia w 2006 roku zmarł w Arushy. 

Wenceslas Munyeshyaka, Ksiądz KRK w Kigali, oskarżony o zbrodnie przeciw ludzkości i śmierć niepełnosprawnych dzieci Tutsi, kobiet i mężczyzn Tutsi - skazany zaocznie na dożywocie przez sąd wojskowy w Rwandzie, aktualnie przebywa w jednej z parafii na północy Francji, w której prowadzi posługę duszpasterza.

Siostry zakonne Consolata Mukangango i Julienne Mukabutera z Sovu oskarżone o zbrodnie przeciw ludzkości i współudział w zamordowaniu 7 tysięcy Tutsi; m.in dostarczały milicji Hutu karnistry z benzyną do palenia ludzi żywcem- skazane w Beligii na 12 i 15 lat więzienia.

Ksiądz Franciszkanin Petar Brzica, kat obozu koncentracyjnego w Jasenovac, winny zbrodni przeciwko ludzkości  - uniknął kary.

Ksiądz Franciszkanin Mirosław Filipovic, kat obozu Jasenovac, winny zbrodni przeciwko ludzkości  - skazany na śmierć i stracony. 

Ksiądz Bozidar Brolo oskarżony o zbrodnie przeciw ludzkości - skazany na śmierć i stracony.

Ksiądz Franciszkanin Krunoslav Stjepan Draganović, kapelan Ustasze w randze pułkownika, tajny agent Ustasze w Watykanie, agent tajnych służb amerykańskich, odpowiedzialny za przerzut zbrodniarzy hitlerowskich do Argentyny, wymieniony na odtajnionej liście z raportu pułkownika La Visty - uniknął kary, zmarł w Sarajewie.

Ante Pavelić, zbrodniarz nr 1 na Bałkanach, przywódca Chorwacji 1941-1945, oskarżony o zbrodnie przeciw ludzkości - zbiegł do Watykanu w przebraniu mnicha.
13 września 1946 roku ucieka do Argentyny za pośrednictwem podsekretarz stanu Giovannim Montinim (późniejszy papież Paweł 6), unika kary, umiera w Madrycie w 1959 roku............. Ksiądz Jozef Tiso, prezydent faszystoeskiej Słowacji, w latach 1939-45, skazany na śmierč za zbrodnie na własnym narodzie.
1 Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; Ew. Mt. 6

10 marca 2018 w Gihemvu uderza piorun w kościół Adwentystów Dnia Siódmego - ginie 16 osób i 140 osób zostaje rannych.

12 września 2015 roku katastrofa dźwigu w Mekce - ginie ponad 100 osób i 200 osób zostaje rannych.

25 kwietnia w Cevo na turystów spada krzyż poświęcony przez JP2 - ginie 21-letni mężczyzna.

22 lipca 2007 roku dochodzi do wypadku polskiego autokaru z pielgrzymami, którzy wracali z maryjnego sanktuarium w La Salette - ginie 26 pielgrzymów i 24 zostało rannych.

15 sierpnia 2017 rok w portugalskim Monte upadek drzewa w czasie procesji maryjnej - ginie 12 osób w tym dwoje dzieci i 52 osoby zostały ranne.

20 października 2017 w bazylice Santa Croce we Florencji spada tynk z sufitu - ginie 52-letni turysta z Hiszpanii.

10 kwietnia 2010 roku z delegacją do Smoleńska leci obraz Maryi katyńskiej w celu celebracji mszy maryjnej - ginie 96 osób w tym prezydent RP z małżonką.

6 kwietnia do lipca 1994 roku wojna domowa  Rwandzie - ginie około miliona ludzi, w tym dziesiątki tysięcy giną w Kościołach.

11 lipca 1943 roku krwawa niedziele na Wołyniu - większość ofiar ludobójstwa na Polakach tego dnia ginie w Kościołach w czasie mszy.

Rok 1975-79 krwawe rządy Czerwonych Khmerów w Kambodży - ginie ponad 2 miliony ludzi, a najbardziej znienawidzoną i mordowaną przez reżim grupą ludzi jest mniejszość wietnamska, Chrześcijanie katoliccy i duchowieństwo.

Portret użytkownika Wiertara z Bema

Mam pytanie czubku zwanym

Mam pytanie czubku zwanym ALIEN jak i do innych ateistow : dlaczego podpieracie sie tylko Biblia . ktora wg was nie istnieje ... dlaczego nie mowicie o Bogu ze zrodel ateistycznych gdzie on rowniez nie istnieje? 

i drugie czubku  co stworzyl czlowiek bez " materialow " danych mu od Boga ???

I jak to wyglada? Mozesz zamiescic takie zdjecie? 

 

 

Skomentuj