Komety jako zwiastuny nieszczęść, śmierci i zmian na Ziemi

Kategorie: 

FotoL wikipedia.org

W kulturze masowej na przestrzeni wieku pojawiło się silne przeświadczenie, że pojawianie się na niebie komety jest zwiastunem jakiegoś nieszczęścia. Astronomowie nie potwierdzają, ale też nie zaprzeczają czy te ciała niebieskie mogą mieć jakiś wpływ na życie na Ziemi.

 

Nadal wiemy bardzo mało na temat pochodzenia komet, ich roli w przenoszeniu części budulcowych potrzebnych do powstania życia, a być może nawet jego rozprzestrzeniania we Wszechświecie. Skoro jednak brana jest pod uwagę możliwość pełnienia takiej funkcji w sensie pozytywnym, to być może komety mogą też sprowadzić na Ziemię niebezpieczne drobnoustroje.

To, co wydarzyło się w lutym 2013 roku nad Czelabińskiem daje do zrozumienia, że możliwe jest dostarczenie na Ziemię czegoś z przestrzeni kosmicznej. Bardzo możliwe, że fragment komety spadł na naszą planetę i to całkiem niedawno, bo w 536 roku naszej ery. To właśnie wtedy doszło do słynnej ogólnoświatowej anomalii cieplnej.

 

W krótkim okresie czasu doszło do dramatycznej zmiany klimatu skutkującej czymś, co dzisiaj nazwalibyśmy nuklearną zimą. Wszystko to rozgrywało się w czasach, gdy ludzkość nie miała jeszcze pełnej wiedzy na temat tego, co dzieje się w każdym zakątku Ziemi. Głównie dlatego wiemy tylko, że coś się stało, ale nie wiemy czy była to nagła i ogromna erupcja wulkaniczna czy też jak chcą inni, że doszło do zderzenia z fragmentem komety, który wchodził w skład ciała niebieskiego zwanego kometą Halleya.

Kometa Halleya w 1986 roku - foto: NASA

Liczne doniesienia kronikarskie wskazują na to, że coś wyrzuciło do atmosfery bardzo dużo pyłu, który powoli pokrył całą półkulę północną. Trudno się dziwić, że skutkiem tej anomalii był okresowy upadek rolnictwa i klęska głodu. Planeta znacznie ostygła, a w chińskich kronikach zapisano, że w tym okresie śnieg padał nawet w sierpniu. Analizy rdzeni lodowych z Grenlandii potwierdzają, że między 533 a 540 rokiem naszej ery w atmosferze znajdowała się duża ilość pyłu. Badacze twierdzą, że nie cały miał ziemskie pochodzenie, co zdaje się przechylać szalę na rzecz komety, jako przyczyny tego zamieszania.

To bardzo ciekawe, że bezpośrednio kilka lat po tym zjawisku, w latach 541 -542 naszej ery, zanotowano pierwsze przypadki śmierci w wyniku dżumy. Zwano ją wtedy jeszcze "plagą Justyniana", ale na następne stulecia "czarna śmierć" stałą się plagą od Europy po Bliski Wschód. Niektórzy astrobiolodzy zwracają uwagę na to, że komety mogą przywlekać na naszą planetę niebezpieczne wirusy i właśnie z czymś takim mieliśmy do czynienia, jeśli chodzi o genezę pojawienia się bakterii powodujących tę śmiertelnie niebezpieczną chorobę.

 

Gdy na zabobon związany z oskarżaniem komet o wywoływanie nieszczęść patrzy się z tej perspektywy nie brzmi to już niedorzecznie i warte jest przynajmniej zastanowienia. Wkrótce dojdzie do perygeum komety ISON, która rozpadła się pod wpływem potężnej temperatury w okolicy Słońca. W najbliższym czasie Ziemia będzie przelatywałą przez pas pyłu i gruzu pozostawionego przez ten obiekt. Miejmy nadzieję, że tym razem nie wyniknie z tego nic nieprzewidzianego.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pleban

3 wojna światowa rozpoczęła

3 wojna światowa rozpoczęła się 11 września 2001 roku, a może znacznie wcześniej, np. wraz z zabójstwem JFK. 3 wojna to mordowanie nienarodzonych dzieci liczone już w milionach ofiar rocznie, 3 wojna to GMO, 3 wojna to ekterminacja gojów za pomocą wymiaru sprawiedliwości czy opieki zdrowia, 3 wojna to ekspansja homodyktatury, 3 wojna to chemtrailsy, szczepionki, zatruta woda. Tak wygląda 3 wojna światowa, która już przyniosła więcej ofiar niż dwie poprzednie.
A jest to dopiero jej pierwszy etap, tzw. „soft” czyli łagodny. W drugim etapie zostanie wprowadzonych setki tysięcy zdalnie sterowanych samolotów (dronów), które będą z dokładnością do centymetrów odstrzeliwały niewygodnych ludzi (po to są m.in. inteligentne mierniki). Zmieniony zostanie system pieniądza na wirtualny. Niewygodni zostaną pozbawieni środków do życia i będą umierać z głodu na ulicach. GMO zacznie przynosić pierwsze efekty – pojawi się pokolenie niezdolne do prokreacji, aspartam, fluor i szczepionki obniżą inteligencję do poziomu 80 i mniej – ci ludzie – małpy zostaną zastrudnieni jak policjanci do eksterminacji grup, które się nie poddały szczepieniom i uniknęły innych środków obniżających inteligencję. Oczywiście wszystko to zostanie wzmocnione przez potężne systemy komputerowe dysponujące inteligencją przewyższającą ludzką… To tak w skrócie.

Strony

Skomentuj