Kometa "zagłady", C/2019 Y4 ATLAS prawdopodobnie ulega dezintegracji

Kategorie: 

Źródło: https://twitter.com/giddgvb

Niestety wielki pokaz astronomiczny jaki mieliśmy zobaczyć dzięki przelotowi wyjątkowo jasnej komety C/2019 Y4 ATLAS, najprawdopodobniej zostanie odwołany. Wszystko przez to, że kometa najwyraźniej zaczęła się rozpadać na skutek ciepła słonecznego.

Już w maju kometa C/2019 Y4 ATLAS mogła stać się główną atrakcją nocnego nieba. Miała tak bardzo zyskać na jaskości aby można było zobaczyć ją i jej warkocz nawet okiem nieuzbrojonym w żadną optykę. Niestety to się najprawdopodobniej nie stanie. Kometa C/2019 Y4 ATLAS najwyraźniej rozpada się,.

Zdaniem astronomów świadczy o tym nagłe wydłużenie jej jądra zaobserwowane w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin i to z wielu lokalizacji na Ziemi. Może to oznaczać, że zbliżenie do Słońca stanowi dla tej komety zbyt wielkie wyzwanie i zamiast rozbłysnąć, po prostu się rozpadnie.Moment największego zbliżenia do Słońca, nastąpi w dniu 31 maja 2020 roku. Kometa C/2019 Y4 ATLAS, minie wtedy naszą dzienną gwiazdę w odległości zaledwie 37 399 470 km. 

 

Dopiero pod koniec maja przekonamy się czy siła ciepła słońca spowoduje ostateczny rozpad tego ciała niebieskiego, czy teżm będzie ono jedn ak raczej zyskiwało na jasności w podróży wokół naszej dziennej gwiazdy.

Qicheng Zhang (Caltech) C/2019 Y4 (ATLAS), wykonane 6 kwietnia za pomocą (NEXT) Telescope. 

W historii świata wiele razy ludzie łączyli pojawienie się jasnej, widocznej gołym okiem komety, z nieszczęściami. Rzeczywiście kilka plag było łączone z obserwacją komet. Pojawiły się nawet hipotezy, że Ziemia wlatywała w komę takiego obiektu i w ten sposób dostawały się na naszą planetę niebezpieczne bakterie wleczone na tych brudnych lodowych obiektach. Tym razem też mamy plagę ale kometa zamiast rozbłysnąć ulega dezintegracji, co należy chyba przyjąć za dobry omen.


 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika elala

Sądzę że to my będziemy

Sądzę że to my będziemy kwiczeć ponieważ to  totalniaki posiadają  nasze pieniądze w postaci cyferek. I z dnia na dzień mogą ogłosić że przestawili przecinek na naszym koncie lub podzielili  rachunek przez 3. Znajdzie się na to nawet rychło uchwalona ustawa przez grupkę 10 osób zgromadzonych w budynku na Wiejskiej, w obecności Prezesa.

Tutaj link do materiału naszego rodaka zamieszkałego w Anglii (Manchester).  Autor porównuje stan faktyczny tam na miejscu z tym co pokazuje polska telewizja. Nic co pokazała polska  telewizja nie potwierdza sie na miejscu, autor stwierdza że w Polsce jest pompowana atmosfera strachu i psychozy. Koronawirus prawdopodobnie istnieje i stanowi realne zagrożenie, ale władza wykorzystuje ten  stan  żeby wprowadzić coś grubszego za plecami społeczeństwa,  które będzie w tym czasie uwięzione w domowej kwarantannie.  Doskonale to widać w Polsce gdzie społeczeństwo zostało zastraszone karami i mandatami a władzę sprawuje w tej chwili grupka ludzi schowana w budynku sejmowym.  Podobno odbywają sie tam internetowe głosowania nad ustawami czego nikt nie moze potwiedzić, sprawdzić quorum czy wynik tego głosowania o ile w ogóle sie odbylo. Praktycznike to już odbył się przewrót policyjno-polityczny i łamane są wszelkie prawa.

Link do filmu https://wolna-polska.pl/wiadomosci/polak-mieszkajacy-w-anglii-ujawnia-jak-media-klamia-w-sprawie-covid-19-manipulacja-i-oszustwo-2020-04

Portret użytkownika elala

Nie wiem na jakiej zasadzie

Nie wiem na jakiej zasadzie taka kometa świeci i jeszcze ciągnie ZA sobą warkocz. Porusza się przecież w absolutnej próżni gdzie nie ma oporów powietrza, nie jest to więc przyczyna gwałtownego nagrzewania się,  emisji światła czy podmuchu gazów widocznego z tyłu jako ogon. Na pierwszy rzut oka bardziej kojarzy mi sie z pojazdem  międzygwiezdnym z nieznanym nam dotąd rodzajem najpędu.

Portret użytkownika elala

1. Ponieważ odrzutowce linii

1. Ponieważ odrzutowce linii lotniczych nie latają na Księżyc,

2. W przestrzeni widuje się komety ale nikt nie widział latawca,

3. Ponieważ na filmach Nasa astronauci wyposażeni są w kombinezony i nie widziałam żadnego w podkoszulku

*air_kiss*

Skomentuj