Kometa PanSTARRS znalazła się dzisiaj najbliżej Słońca

Kategorie: 

Źródło: spaceweather.com/ Matthew Smith

W dniu dzisiejszym kometa C/2011 L4 PanSTARRS znajdzie się najbliżej Słońca. Dystans jaki będzie dzielił oba ciała niebieskie wyniesie 26 milionów kilometrów. Zbliżenie do gwiazdy oznacza tez nagły wzrost jasności komety, który powinien następować do 13 marca.

 
Niestety obserwacje w Europie są praktycznie niemożliwe z powodu bardzo złej pogody, która zasnuła stary kontynent chmurami. Gdyby zdarzyły się jakieś zmiany zachmurzenia to kometa powinna być widoczna gołym okiem. najlepsze dni do obserwacji to 12 i 13 marca.
Kometa PanSTARRS - 10 marca - Grecja - zdjęcie: Elias Chasotis
 
Kometa przejdzie przez region nieba zajmowany przez gwiazdozbiory Wieloryba, Ryb, Andromedy i Pegaza. Kometa ta odwiedziła region Układu Słonecznego po raz pierwszy w naszej historii. Według astronomów po raz kolejny pojawi się w okolicy ZIemi za 100 tysięcy lat.
Kometa PanSTARRS - 10 marca 2013 - Kalifornia - Zdjęcie: John Wilkinson
 
 
 
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Obywatel

Ale na siebie

Ale na siebie szczekacie.Widać cel już osiągnięty ,skoczyć sobie do gardeł?
Powem Wam :ludzie bądżcie ludżmi skoro takimi Was stworzono.Więcej cierpliwości i wyrozumiałości dla bliżnich.Pozdrawiam trzeżwo myślących.

Portret użytkownika Pragnący Prawdy

Masz rację. Samoloty dzień w

Masz rację. Samoloty dzień w dzień latają i opryskują Europę. Gdy szarańcza zagrażała krajowi „narodu wybranego” samoloty były postawione w stan gotowości na wypadek gdyby były potrzebne ratować uprawy za pomocą oprysków na szarańcze w ww. kraju. Dzięki szarańczy mieliśmy kila dni słonecznych w Polsce. Gdy wytruli szarańcze samoloty dalej zaczęły stosować toksyczny oprysk nad naszymi głowami.

Strony

Skomentuj