Kometa ISON będzie najważniejszym wydarzeniem astronomicznym roku 2013

Kategorie: 

Źródło: waitingforison.wordpress.com

Kometa C-2012 S1 ISON będzie z pewnością wydarzeniem roku 2013. Od czasu, gdy do Ziemi zbliżyła się kometa Hale-Bopp a wcześniej w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku kometa Halleya nie było tak jasnego obiektu tego typu. Nie bez powodu już teraz astronomowie przypominają o wielkiej komecie z 1680 roku.

 

Podobieństw do bardzo jasnej komety z XVII wieku jest wiele. Zacząć można od trajektorii, z jakiej nadlatuje i od okresu roku, w jakim znajdzie się w okolicy Ziemi, czyli listopada. Poza tym tamta kometa również była obserwowana przy świetle dziennym. Zjawisko, na które czeka cały astronomiczny świat ma posiadać jasność przewyższającą Księżyc.

Powyżej znajduje się symulacja tego jak będzie wyglądać kometa ISON 25 listopada 2013 roku. Daje to trochę pojęcia o tym, na co tak naprawdę czekamy.

Aktualnie kometa C-2012 S1 ISON znajduje się 600 milionów kilometrów od Ziemi, ale pod koniec 2013 roku znajdzie się o wiele bliżej. Kluczową datą będzie 28 listopada 2013, kiedy kometa znajdzie się 1,2 miliona kilometrów od korony słonecznej. Jeśli przetrwa to spotkanie to na niebie będziemy mieli nowy "księżyc z warkoczem".

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Shizu

doktor mowi prawde oby nie

doktor mowi prawde oby nie przyszedl po niego seryjny samobojca ,gdy wystepuje w mediach zostaje zakrzyczany jak wiekszosc ktorym uda sie powiedziec troche prawdy ,a potem to se moga gadac ale nie do opini publicznej ;rece opadaja co z tymi sku-manipulantami zrobic skoro ludzie sa tak karmieni strachem

Portret użytkownika szuwaxpl

Skoti - fajne fotki, ale mnie

Skoti - fajne fotki, ale mnie zadziwia ten mały punkt, który znajduje się po lewej stronie. Zaczyna w ktorymś momencie wyłaniać się na styczną a potem coraz bliżej naszej gwiazdy. Czy ktoś wie co to jest ?
 

Portret użytkownika observator

W odległości 600  a nawet 500

W odległości 600  a nawet 500 i 400 milionów kilometrów od Matki Ziemi lata jekieś 400 do 600 DZIWNYCH: KOMET - ASTEROID - PLANETOID... ITP... ITD...
Kompletną głupotą jest spekulowanie która akurat przyleci tutaj - blisko Matki Ziemi.
To niestety są tylko spekulacje - bo wiedza na ten tema tych ludzi co o tym piszą jest ŻADNA !!!
Teleskopy m.in. Hubble oraz Wszystkie Inne - proponuje Zwrócić Najpierw na KSIĘŻYC, a potem na Nasz Układ Solarny i Przekazać prawdę o otaczającej Nas Fizycznej Rzeczywistości, a potem skierować je nieco dalej.
To powinno na początek (mały początek) dać obraz Fraktalu w którym żyjemy.
Proszę Pamiętać, że Strach NIE ISNIEJE !!!
Proszę więc NIE STRASZYĆ nikogo - NIKOMU Tehgo Robić Nie Wolno !!!
No chyba że pochodzi z INNEJ RASY !!!
Pozdrwiam Cieplutko !!!

Portret użytkownika tropheus

zawsze przelot komety

zawsze przelot komety zwiastował wydarzenia ciekawe Smile ludzie wiazali z nimi rózne wrózby .Nie wiem czemu porównuja do tej z 17 w. . Zbieg okolicznosci ? bo mozna powiedziec ze ten okres był początkiem upadku RP. Czas najwyzszy na odmiane Smile druga  sprawa jesli wszystko ze tak powiem jest powiazane to prawdopodobniejakis wplyw na nas moze miec , elektryka ? Smile co do tego ze może coś nam grozic z jej strony ? :)  nie da rady ,podobno plan jest inny Smile

Strony

Skomentuj