Kometa Elenin przeleci bardzo blisko Ziemi już w październiku 2011

Kategorie: 

nasa.com

Czy 17 października dojdzie do impaktu komety z Ziemią? Tego typu teorie krążą w internecie. Według doniesień rządy na świecie już o tym wiedzą i przygotowują się na to.

 

Naukowcy dementują, że dojdzie do kolizji ale potwierdzają, że będzie bliskie przejście komety Elenin w październiku co skutkować będzie możliwością obserwacji ciała niebieskiego nawet gołym okiem. Na stronie NASA można również przeczytać, że kometa będzie najbliżej Ziemi 16 października o 21:08 (czasu amerykańskiego). Ewentualne "uderzenie" miałoby miejsce właśnie 17 października w godzinach porannych. Jednak jeśli naukowcy się nie mylą wtedy kometa będzie w odległości ponad 54mln kilometrów.

 

Istnieją też teorie, że Kometa Elenin jest przykrywką mającą odwrócić uwagę od innego ciała niebieskiego. Pojawienie się komet zawsze rozpala wyobraźnie nie inaczej jest tym razem. Komety były też zawsze uważane za zwiastun nadchodzących zmiany oby ta kometa była zwiastunem zmian na lepsze.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj