Kometa 252P / LINEAR wywoła deszcz, spadających na Ziemię meteorów

Kategorie: 

youtube.com

W najbliższych dniach, tj. 21-22 marca br., w odległości nie większej niż 5 mln km (około 14 razy większej niż odległość z Ziemi do Księżyca) przeleci kometa 252P/ LINEAR 12.

 

Eksperci uważają, że podejście tego ciała niebieskiego wywoła deszcz meteorów. Astronomowie zauważyli w ostatnich tygodniach, że jasność ciała niebieskiego znacząco wzrosła. Kometa przejdzie blisko naszej planety po raz piąty. Ma to być szczególnie prawdopodobne na południowej półkuli, gdzie nieoczekiwane „kule ognia" są najbardziej spodziewane.

Co ciekawe w okolicy naszej Ziemi znajdzie się też drugie ciało niebieskie tego typu, odkryta niedawno kometa P/2016 BA14, która, według NASA, 22 marca przeleci w odległości 3,5 miliona kilometrów. Ona również może sprowadzić na naszą planetę kosmiczne zagrożenie.

 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika cezary

każde ciało niebieskie

każde ciało niebieskie ciągnie za sobe jakieś śmiecie . W zależności od odległości tych śmieci od głównego obiektu i ich predkości może sie zdażać  że Ziemia znajdzie sie na ich torze lotu. Aefekty tego możemy oglądać na niebie w postaci spadających ogni.  Oby były to zawsze małe śmieci 

Strony

Skomentuj