Komediant wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich na Ukrainie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Chociaż może to wyglądać jak żart z okazji prima aprilis, jest to najprawdziwsza rzeczywistość. Pierwszą turę wyborów prezydenckich na Ukrainie wygrał komediant, satyryk i aktor - Włodzimierz Żeleński

 

Trudno o lepszy dowód na to, że Ukraińcy są jeszcze bardziej zmęczeni swoimi politykami niż Polacy. Wygrana Żeleńskiego to coś takiego jakby w Polsce szansę na zostanie prezydentem miał nagle Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Sukces Żeleńskiego można w na naszym podwórku porównać tylko do Pawła Kukiza, ale on nie wygrał pierwszej tury, więc u naszych wschodnich sąsiadów dzieje się coś niezwykłego. Wszyscy sądzili, że następnym prezydentem będzie cukierkowy oligarcha i obecny prezydent Ukrainy, Piotr Poroszenko. Ewentualnie zagrozić mu mogła wspierana od zawsze przez organizacje Sorosa, Julia Tymoszenko.

Okazało się, że pierwszą turę wygrywa Włodzimierz Żeleński zdobywając po przeliczeniu 70 procent oddanych głosów, mocne 30,4 proc. z nich. Drugi w kolejności, Piotr Poroszenko, zdobył jedynie 16.18 proc. głosów. Stan wojenny i stopniowana atmosfera grozy, nie pomogły mu w osiągnięciu dobrego rezultatu. Aktualny prezydent najprawdopodobniej przeszedł jednak do drugiej tury wyborów. Teraz ważne będzie to jak zagłosują zwolennicy Julii Tymoszenko, która zdobyła trzecie miejsce uzyskując 13,5 proc. głosów.

 

Nie będzie to jednak głos decydujący, bo jak łatwo policzyć na innych kandydatów oddano łącznie niemal 40 proc. głosów. Oznacza to, że rozwój wypadków w drugiej turze, planowanej na 21 kwietnia, jest bardzo trudny do przewidzenia. Niewątpliwie jednak największą szansę na zwycięstwo daje się w tej chwili komikowi, Władimirowi Żeleńskiemu, który zapowiedział zakończenie wojny z Rosją i stworzył nadzieję na nowe otwarcie, dzięki czemu wygrał w cuglach pierwszą turę.

 

Jego sukces jako komika i polityka jest podwójnie niezwykły, ponieważ został ogłoszony akurat w prima aprilis.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Nie troll

Jeszcze kilka lat temu nie do

Jeszcze kilka lat temu nie do pomyslenia było że w tej rangi wyborach nie ma kandyta pro-rosyjskiego. W tej chwili, każdy z kandytatów w wyborach na prezydenta Ukrainy reprezentuje mniej lub bardziej radykalny kierunek integracji z prozachodnią Europą. Tak jest nie tylko na Ukrainie ale we wszystkich krajach, które poznały się na rosyjskiej "przyjaźni i braterstwie". 
Także u nas, wystarczy prześledzieć kilkaset ostatnich lat naszej historii by wiedzieć, że ruskim nie warto ufać, nieszanują żadnych umów i porozumień. Skumali się nawet z Hitlerem aby wymazać Polskę z mapy świata i zrobią to znowu jeśli tylko nadarzy się okazja.     

Portret użytkownika U_P_Adlina

Po co te brednie trollino?

Po co te brednie trollino? Wiadomo przecież, ze w uSSmańskich bantustanach nie ma realnej opozycji dla uSSmańskich marionetek. Myślisz, że to realia twojego nazi-majdanu w kijowie i jego ukro-skakunów o iQ pudełka po butach? Nie od dziś wiadomo, że cała wschodnia ukraina jest pro-rosyjska, więc po co te twoje majaki? 
Akurat obecnie Polacy mogą zobaczyć jak wygląda żydo-uSSmańskie "braterstwo" w kwestii wyssanych z palca 300 mld dolarów dla żydów, czy zawetowanych przez uSSmana pro-polskich ustaw o repolonizacji mediów czy IPN. Zapomniałeś o tym?
Czy wam ukrom się to podoba, czy nie, obecnie Rosja i Chiny są jedyną realną siłą, która może spowodować osłabienie uSSmana na tyle duże, aby ten odstąpił od okupacji europy środkowo-wschodniej łącznie z waszą upainą, a to oznacza koniec banderyzmu na wszym grajdole i spokój. I tego chcą Polacy, a Rosja jest w tej kwestii naszym sojusznikiem. 
Co do "nieszanowania umów", to akurat jest to domena uSSmana. Czyżbyś o tym nie wiedział? 
Z hitlerem skumał się gruzin stalin i żydo-ZSRR, a nie Rosjanie, więc nie bredź, bo nie uda wam się zainstalować na terenie Polski waszej prymitywnej banderowskiej propagandy. Ona w takiej wersji jest dobra na waszych tępych majdaniarskich skakunów o IQ popielniczki, a nie na Polaków. 
Obecnie więc droga dla Polski to - wzorem innych krajów - sojusz rosyjsko-chiński. I kwiki banderowni tego nie zmienią, bo nasze polskie interesy nie są zbieżne z waszymi ukro-banderowskimi.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Pegaz

Znowu szczekasz? Jaki sojusz

Znowu szczekasz? Jaki sojusz Rosyjsko Chinski?? Zapomniałes wziasac pigułek?? To odwieczni wrogowie ktorzy w przyszłosci skocza sobie do gardeł....Nic nie wiesz kacapie bo cie w swiat nie wypuszczali.....a piszesz to co kaza....Co do Białorusi to po odejsciu Łukaszenki zmieni sie wszystko....Pozyjesz to sie przekonasz/.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Znowu kwiczysz? Nie słyszałeś

Znowu kwiczysz? Nie słyszałeś o sojuszu rosyjsko-chińskim ukro-klownie? To wpisz w google i poczytaj ukro-niemoto od tymy. 
Odwieczni wrogowie to jesteście wy banderowskie zachodnie ukry i my Polacy. Tych prawd nie zmienią twoje sfrustrowane pokwikiwania świniołacki chachle. 
O Białorusi zapomnijcie bander-chachły. Nikt nie zrobi sobie u siebie takiego rozpiździaju, jak wy tępe skakuny majdaniarskie. Poniał ukr?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Mojeimię44

Za tym komediantem stoi ten

Za tym komediantem stoi ten typ ze zdjęcia na dole. Jest to żyd o nazwisku Igor Kołomojski, który ma w swoich rękach wszystkie oddziały bandery. Rozkazy Żelińskiemu wydaje z Izraela gdyż  teraz tam mieszka. Jeśli sądzicie, że Ukraina zbliży się do Rosji to jesteście w błędzie. Szopki dopiero się zaczną a żądania w stosunku do Polski wzrosną. Narazie Polska jest atakowana tylko przez żydów z zachodu ale jeśli ten pajac wygra wybory będziemy też atakowani przez żydów z Ukrainy. Skoro sponsoruje Żelińskiego żyd Kołomojski to znaczy że Żeliński też jest żydem gdyż żydzi goji nie sponsorują. Istny cyrk z komediantem na czele. Do muzyki tańczą nazi- banderowskie oddziały faszystowskie nienawidzące Żydów a tańczący tak jak żyd im zagra. Takie rzeczy tylko na Ukrainie. Żydzi są wszędzie i trzeba się chyba powoli przyzwyczajać do tego, że rządzą tym światem. 

 

Strony

Skomentuj