Kolorowa rewolucja i konstytucyjny zamach stanu w Brazylii

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Radio Interativa/CC BY-NC 2.0

Brazylia jest w trakcie wielkiej przemiany. Mówiąc dosłowniej, padła ofiarą tych samych sił które od wielu lat "zaprowadzają demokrację" w wielu krajach świata. Agresja przeciwko Brazylii, co prozachodnie propagandowe media określają jako "impeachment", ma na celu usunięcie niewygodnej władzy która ściśle współpracuje z przeciwnikami Stanów Zjednoczonych.

 

Kolorowa rewolucja w Brazylii spowodowana jest między innymi jej uczestnictwem w wielkim chińskim projekcie, który ma na celu zbudowanie gigantycznej linii kolejowej o długości 5300 kilometrów. Ma ona połączyć wybrzeże oceanu Atlantyckiego w Brazylii z wybrzeżem oceanu Spokojnego w Peru. Władze Chin i Brazylii wstępnie porozumiały się w sprawie projektu, który może pochłonąć 10 miliardów dolarów i znacznie ułatwi handel między tymi dwoma członkami grupy BRICS.

Źródło: Agencia Brasil/CC BY 3.0 BR

Głównym powodem dla którego prezydent Dilma Rousseff ma opuścić swoje stanowisko jest jej rzekomy udział w korupcji - właściwie to chodzi o same zarzuty, których jak dotąd nie potwierdzono i które dotyczą tylko władzy i osób z nią powiązanych. Warto więc dodać, że we wrześniu 2013 roku Edward Snowden ujawnił informacje dotyczące szpiegowania przez amerykańską agencję NSA brazylijskiego koncernu naftowego Petrobas, który to znajduje się w samym centrum obecnego skandalu korupcyjnego. Stany Zjednoczone mogły wejść w posiadanie informacji które postanowiły teraz przekształcić w broń.

 

Śledztwo w sprawie korupcji w brazylijskim rządzie rozpoczęło się w marcu 2014 roku - kilka miesięcy zanim grupa BRICS ogłosiła utworzenie Nowego Banku Rozwoju. Jeszcze wtedy sprawa nie miała tak wielkiego znaczenia jak dziś. Z kolei w październiku 2014 roku odbyły się wybory prezydenckie, które niewielką ilością głosów wygrała Dilma Rousseff. Obecna sytuacja w Brazylii i w Wenezuelii jest zresztą bardzo do siebie podobna - w obu przypadkach próbuje się pozbyć obecnych przywódców państw które nie są zbyt pozytywnie nastawione wobec Stanów Zjednoczonych.

Obecnie trwa zmasowana propaganda przeciwko Rousseff. Media przedstawiają ją w możliwie jak najgorszym świetle a sama prezydent wie że ma do czynienia z konstytucyjnym zamachem stanu. Mieszkańcy Brazylii w znacznej większości przekonani są że Rousseff rzeczywiście brała udział w korupcji i niczym stado baranów protestują na ulicach nie mając nawet pojęcia, że mogli paść ofiarą manipulacji.

 

Wiele wskazuje na to, że zamach stanu zakończy się powodzeniem. W nadchodzącym tygodniu senatorzy zagłosują za usunięciem jej z urzędu. Wielu z nich już zadeklarowało poparcie dla tej inicjatywy. W takiej sytuacji władzę przejmie wiceprezydent Michel Temer który już przygotowuje się do zastąpienia Dilmy Rousseff i ćwiczył nawet przemowę do narodu brazyliskiego.

 

Istnieje oczywiście ryzyko wybuchu wojny domowej, ponieważ nie wszyscy są zadowoleni z takiego stanu rzeczy. Obecna prezydent ma swoich zagorzałych zwolenników, którzy w razie konieczności mogą nawet chwycić za broń. Również w Wenezueli, Nicolás Maduro może wykorzystać wszelkie możliwe środki aby pozostać na swoim stanowisku. Ostatnio Unia Narodów Południowoamerykańskich (UNASUR) wyraziła niezadowolenie z obecnej sytuacji i oświadczyła iż nie uzna zamachu stanu w Brazylii. Na dzień dzisiejszy wydaje się to nieprawdopodobne aby Brazylia czy Wenezuela miały przekształcić się w "drugą Syrię", lecz wszystko wciąż jeszcze jest możliwe.

 

 

Źródła:

http://www.bbc.com/news/world-latin-america-36230672

http://orientalreview.org/2016/04/25/the-constitutional-coup-color-revolution-two-step-in-brazil/

http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-04-11/brazil-s-vp-practices-national-unity-speech-in-leaked-audio

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ACHILES

CHINY, jako, że mają

CHINY, jako, że mają olbrzymią nadwyżkę finansową powinny pożyczyć Brazyli z 10 MILIARDÓW $ i zaznaczyć, że ta KASA, ma iść tylko i wyłacznie, na program 500 +, dla Brazylijskich rodzin, a obecna Pani Prezydent i jej cały RZĄD zostaną, na najbliższe DWIE KADENCJE OCALONE. Albo Chińczycy, powinny zarządać od szatanów zjednoczonych natychmiastowego wykupu swoich obligacji, które są w kieszeni Chińczyków, tak na PÓŁ BILIONA $, a szatany by już nie miały zbytnio KASY, na nowe zamachy stanów, jakie przeprowadzają, na całym ŚWIECIE. WYSTARCZY AŻ I TYLKO TYLE, by spokój, na ŚWIECIE zapanował, bez szatańskiego jątrzenia.

Portret użytkownika ciemnogród

@inżynier  magister  dusz, a

@inżynier  magister  dusz, a tu na otarcie łez

Rzadko na moich wargach -
Niech dziś to warga ma wyzna -
Jawi się krwią przepojony,
Najdroższy wyraz: Ojczyzna.

Widziałem, jak się na rynkach
Gromadzą kupczykowie,
Licytujący się wzajem,
Kto Ją najgłośniej wypowie.

Widziałem, jak między ludźmi
Ten się urządza najtaniej,
Jak poklask zdobywa i rentę,
Kto krzyczy, iż żyje dla Niej.

Widziałem, jak do Jej kolan -
Wstręt dotąd serce me czuje -
Z pokłonem się cisną i radą
Najpospolitsi szuje.

Widziałem rozliczne tłumy
Z pustą, leniwą duszą,
Jak dźwiękiem orkiestry świątecznej
Resztki sumienia głuszą.

Sztandary i proporczyki,
Przemowy i procesyje,
Oto jest treść Majestatu,
Który w niewielu żyje."  - Jan Kasprowicz

Portret użytkownika inzynier magister

Brazylia zapłaciła cenę za

Brazylia zapłaciła cenę za chęci oddzielenia się od NWO ! Niestety w Polsce ciągle jesteśmy zagrożeni przez mafię polityczno-masońsko-banksterską ! Ci ludzi by dalej grabić, niszczyć i czarować lucyferycznie Polaków sągotowi na niszczenie demokracji przez fałszywe pochody sorosa !

Trzeba cały czas walczyć z kłamstwem i z ludzmi KODu którzy zostali zaczarowani przez lucyferian ! Po zamachu smoleńskim ci sami ludzi skopali modlących się na krakowskim przedmieściu w wyniku czego jeden zmarł ! To są właśnie ich metody ! Gdyby przejeli władzę admin za jakiś czas by miał nalot na redakcję z tytułu walki z mową nienawiści do islamu i za to że krytykował KOD ! To oczywiste przecież po to powstała w Polsce ta organizacja sorosowa mająca tropić niezależną prasę i karać za krytykę przymusowej islamizacji ! O tym opowiada doktor Krajski w tym filmie o szatańskich elitach !

Szatanski plan tajnych elit - Co się stanie z Polską ?

https://www.youtube.com/watch?v=9L1k4qfOGVo

Trzeba się bronić duchowo przed nimi bo jak wiecie oni stosują czary masońskie, to są poważne sprawy, więc powinni wszyscy wierzący stosować modlitwę różańcową i koronkę do Miłosierdzia Jezusa !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ciemnogród

Jest takie powiedzenie:

Jest takie powiedzenie:

"Idzie Grześ przez wieś worek piasku niesie.

W worku dziura się zrobiła sypie się za Grzesiem".

@ inzynierze magistrze  przy okazji pomódl się za Stanisława biskupa i jemu podobnych.  Dziś jego święto.

~edmund : "Polacy już w średniowieczu zorientowali się czym ten chrzest pachnie i o co w tym chrześcijaństwie chodzi. Bolesław Śmiały zwany Szczodrym jako najwybitniejszy władca Polski nie mógł pogodzić się z tym aby tolerować zdrajcę. Na biskupa Stanisława z Krakowa wydał słuszny i sprawiedliwy wyrok śmierć za zdradę ojczyzny.Za swoją odwagę król zapłacił utratą tronu i wygnaniem z kraju,takie wpływy w Europie ma kościół od niepamiętnych czasów, zresztą podobnie jest teraz kiedy premier rządu musi brać udział w uroczystościach ku czci zdrajcy narodu. To w normalnej głowie się nie mieści."

 

Portret użytkownika zeng.

Nie mylcie kościoła jako

Nie mylcie kościoła jako religii i instytucji. O to chodzi w NWO aby wszystkie religie nawzajem sie pozarły. Proszę pamiętać, że to ludzie tworzą problemy. Jestem katolikiem ale nie uznaje kretyńskiego papieża, biskupòw i kościelnej elity. Ale bez nich wiara dalej istnieje, mimo, że swoim zachowaniem kompromitują ją w oczach innych, proszę nie ulegać złudzeniu, to ludzie są bestiami l, nie religie.

Strony

Skomentuj