Kolizja Ziemi z inną planetą mogła zapoczątkować powstanie życie

Kategorie: 

Źródło: Rice University

Według teorii wielkiego zderzenia, około 4,5 miliarda lat temu nastąpiła kolizja Ziemi z hipotetyczną planetą o nazwie Theia. W ten sposób próbuje się wyjaśnić powstanie Księżyca. Jednak naukowcy poszli właśnie o krok dalej i stwierdzili, że dawna kolizja dwóch planet mogła zapoczątkować istnienie życia na Ziemi.

 

Planetolodzy z Uniwersytetu Rice'a uważają, że Theia mogła dostarczyć na naszą planetę cenne elementy, takie jak azot, siarkę, węgiel i wodór, których obecność pozwoliła na rozwój życia. Naukowcy przekonani są, że istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, aby atmosfera, hydrosfera i biosfera powstały na Ziemi samoczynnie, tj. bez udziału czynniku zewnętrznego.

 

Uważa się, że cenne pierwiastki mogły pojawić się na naszej planecie za sprawą meteorytów, tzw. chondrytów węglistych. Jednak w tej teorii jest jeden problem – wspomniane meteoryty i materiał ziemski mają zupełnie inny stosunek węgla do azotu.

Naukowcy z Uniwersytetu Rice'a postanowili więc sprawdzić, czy Ziemia mogła otrzymać te pierwiastki inną drogą. Zespół przeprowadził szereg eksperymentów w laboratorium, aby odtworzyć warunki, w jakich mogło powstać jądro hipotetycznej planety Theia. Uzyskane informacje wykorzystano do przeprowadzenia około miliarda symulacji komputerowych.

 

Badania wykazały, że Ziemia mogła zdobyć pierwiastki w wyniku kolizji z planetą wielkości Marsa, której rdzeń zawiera duże ilości siarki. Wszystkie dane, w tym sygnatura izotopowa, stosunek węgla do azotu i całkowite ilości azotu, siarki i węgla na Ziemi są zgodne z teorią o impakcie. Naukowcy doszli do wniosku, że kolizja Ziemi z Theią nie tylko mogła zapoczątkować istnienie Księżyca, ale też życia na naszej planecie.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Leon

''Te informacje po prostu się

''Te informacje po prostu się Nam należały''.Błędem jest sugerowanie że w przeszłości doszło do jakiegokolwiek zderzenia Ziemi. Układy gwiezdne w całym wszechświecie powstają cyklicznie w\g tego samego schematu w kształcie ''łezki''.Nasz układ słoneczny obecnie znajduje się w 1002 cyklu i różni się od schematu.Problem polega na tym że 13,5 tyś lat temu doszło do katastrofy kosmicznej,która spowodowała rozpad planety Maldek czwartej w kolejności od gwiazdy, była ona dwukrotnie większa od Ziemi na obecnym miejscu znajduję się pas asteroid.Pole grawitacyjne spowodowało przemeblowanie układu, Mars z drugiego miejsca zajął czwarte, a jądro Maldeka zajęło drugie gdzie obecnie Mamy Wenus.Księżyc był satelitą zniszczonej planety i został Nam za implantowany, co spowodowało (nie wchodząc w szczegóły)Potop.Polecam cykl wykładów dr. Aleksandra Wożnego pt. ''Projekt Boga'' są to wykłady ujawnienia wiedzy,która nie była dotąd dostępna. Jeżeli chodzi o powstanie życia na Ziemi to nie powstało samo istnie zostało Nam za implantowane przez cywilizację,która znajduje się na siódmym poziomie wszechświata i jest tam jedyna,dlatego wykładowca nazwał ją Boską.

Portret użytkownika Ernest

Obecnie nie ma planet bliżej

Obecnie nie ma planet bliżej niż orbita Merkurego.Wszystkie "Wulkanoidy" opadły na Słońce.Zwróciły gwieździe to z czego się składały wodór hel.Jowisz też stałby się gorący gdyby nie Saturn lub inny olbrzym co powstrzymał jego wędrówkę ku gwieździe ale przy okazji wyczyścił przestrzeń i spowodował rozbicie olbrzymiej ilości planetozymali dzięki czemu nie ma super ziemi.A to co zostało z gruzowiska posłużyło dla 2 generacji planet.Merkury Wenus Ziemia a taki niewielki Mars jest pewnie jedynym ocalałym z pogromu."Zderzenie "Ziemi z Thea"musiało dostarczyć tego czego brakowało jak nie odbyło się to wcześniej to później bo skład Księżyca jest inny.Skład tablicy Mendelejewa dostarcza dowodu ile było gruzu i zderzeń oraz z jak daleka Jowisz to przyciągnął by w końcu wrócić tam gdzie jest.Nasz Układ Słoneczny jest niepodobny do innych.Nie ma super gorących Jowiszy blisko Słońca.Jest natomiast pas planet skalistych gazowych lodowych,plutonki(Pas Kuipera,Stacjonarna chmura wodoru,wąski pas masywnego gruzu.Obłok Oorta oraz lecący w jego kierunku podtyp planety 16 razy Jowisz z temperaturą 2000 stopni Celsjusza ale nie jest to nieudana gwiazda czyli brązowy karzeł ale inny rodzaj planety i trochę samotny.Nasz Układ Słoneczny to kalejdoskop czasu i materii i ciągle się rozwija aż do połączenia Milkimedy( Drogi Mlecznej z Andromedą).

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj