Kolejny wyciek w Zatoce Meksykańskiej

Kategorie: 

Straż Wybrzeża - Luizjana

Amerykańska Straż Wybrzeża w Morgan City w stanie Luizjana poinformowała wczoraj, że wyciek ropy jaki zauważono na obszarze zatoki jest w istocie nie jednym wyciekiem a wieloma małymi.

 

Nadal trwa śledztwo aby ustalić skąd pochodzi ta ropa, która wypływa i jest obserwowana przez rybaków. Straż Wybrzeża aktualnie prowadzi śledztwo po doniesieniach żeglarzy i rybaków, że na powierzchni Zatoki znowu pojawia się ropa naftowa. Z danych wynika, że wycieki obserwowane są w pobliżu feralnej platformy Deepwater Horizon odpowiedzialnej za wcześniejszą katastrofę ekologiczną na bezprecedensową skalę.

 

Z obserwacji helikopterowych wynika, że plama ma około 160 km długości. Rybak, który wpłynął na plamę twierdzi, że po chwili zaczęły mu mocno łzawić oczy. Oficjalnie Straż Wybrzeża potwierdziła wyciek o długości około 160 km i występujący około 50 km od brzegu. Ślad prowadzi z platformy Matterhorn, która jest oddalona jakieś 35 km na północ od Deepwater Horizon. Ta platforma należała niedawno do Elfa ale aktualnie została kupiona przez firmę W&T Technology. Wcześniej portal zmianynaziemi donosił w artykule o Golfsztromie o skutkach wycieku z kwietnia 2010. Wiele ropy jest na nie i być może to ona właśnie wypływa. Sam fakt pojawiania się jej świadczy o tym, że są powody do obawy o cyrkulację atmosferyczną.

 

Doniesienie telewizyjne http://www.weartv.com/newsroom/top_stories/videos/wear_vid_14489.shtml

Zdjęcia udostępnione przez Straż Wybrzeża

 

Artykuł pochodzi ze strony zmianynaziemi.pl , kopiowanie dozwolone za zgodą administratora witryny

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj