Kolejny utracony dron bojowy USA

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Amerykański bezzałogowy dron bojowy rozbił się na Seszelach. Do incydentu doszło zaledwie tydzień po tym, gdy Iran ogłosił przechwycenie innego szpiegowskiego pojazdu.

 

W tym przypadku US Air Force potwierdziła, że nieuzbrojony ( podkreślanie tego już samo w sobie jest dziwne) pojazd MQ-9 rozbił się w okolicy portu lotniczego na Seszelach.

 

Przyczyna katastrofy nie jest znana, trwa aktualnie śledztwo. Według oświadczenia Pentagonu, rząd Seszelów został natychmiast poinformowany o incydencie. Armia amerykańska ma asystować w zabezpieczeniu szczątków.

Nadal pozostaje niejasną przyczyna rozbicia drona.

 

Komentarz ZnZ:

Wszystko wskazuje na to, że trwa aktualnie cyber wojna między USA i kimś jeszcze. Od początku było to mało prawdopodobne, że dron w Iranie został przechwycony siłami irańskimi. Nie chcę deprecjonować zdolności tamtejszych hakerów, ale incydent z Seszelów raczej sugeruje, że ktoś, najprawdopodobniej Chiny lub Rosja, prowadzi jakąś grę z Amerykanami i ostatnie utracone wojskowe zabawki są po prostu widocznymi skutkami tej cyber wojny.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Łukasz_inny

e tam się czepiasz rządu

e tam się czepiasz rządu przecież, Nasz tupolew był stary, nie było wnim żadnych technologii których by już Rosjanie nie rozpracowali, więc o co  ci chodzi, nadajesz się do domu wariatów itp. itd Wink

Portret użytkownika MARGO

Jak to miło się

Jak to miło się słyszy..."Armia amerykańska ma asystować w zabezpieczeniu szczątków..." i to tylko >zabawki bezzałogowej<...Czy nasz Rząd nie powinien był wziąć przykład z Armii amerykańskiej w ub. roku ?

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

tylko co ten dron robił na

tylko co ten dron robił na pokojowych Seszelach, i czego szukał nad lotniskiem?
Czyzby miał 'pomoc' jakiemuś pasażerskiemu samolotowi NIE-wylądować?

A może był do podsłuchiwania jakichś ważnych turystów?

Tak czy inaczej byc może Admin ma rację, bo drona trudno przejąć z ziemi, ale z satelity to co innego.

Skomentuj