Kolejny szalony pomysł UE! Każdy samochód ma mieć automatyczny tempomat przestrzegający ograniczeń prędkości

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Unijni biurokracji z Komisji Europejskiej wpadli na kolejny totalitarny pomysł. Zamierzają zobowiązać producentów aut, aby od 2020 roku montowali w sprzedawanych pojazdach tak zwane "inteligentne tempomaty" (ISA). Oczywiście argumentują to dbałością o nasze bezpieczeństwo, a nie koniecznością zwiększenia inwigilacji każdego obywatela.

 

Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu (ETCS) twierdzi, że wykorzystanie inteligentnych tempomatów pozwoli zmniejszyć liczbę wypadków w Unii Europejskiej aż o 20%. System będzie działał w sprzężeniu z GPS, który przekaże gdzie się znajdujemy i jaka jest przepisowa prędkość na drodze, po której jedziemy. W praktyce będzie to oznaczało, że to samochód a nie kierujący będzie decydował z jaką maksymalną prędkością można się poruszać.

Pojawiły się od razu wątpliwości odnośnie bezpieczeństwa wyprzedzania. Unijni eksperci twierdzą, że w określonych sytuacjach dozwolone będzie chwilowe przekroczenie prędkości, na przykład na autostradzie, ale jeśli kierujący nie wróci do prędkości zgodnej z limitem, dostanie ostrzeżenie, a prawdopodobnie nawet mandat, bo wystawienie go będzie wtedy bardzo proste, a logowane dane z GPS pozwolą na łatwe udowodnienie przekroczeń prędkości.

Oczywiście unijni biurokraci przekonują, że chodzi im tylko o zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drogach, a przy okazji zmuszając wszystkich do jazdy wolniej, zmniejszy się zużycie paliwa i emisja CO2. Prawda, że to miłe uczucie, gdy zdamy sobie sprawę, że biurokraci z UE tak bardzo się nami opiekują, że sięgają po kolejne totalitarne pomysły, aby tylko nam nieba przychylić? 

Przyszłość pokaże w jakim kierunku będzie zmierzał transport. Wszystko wskazuje na to, że i tak nadchodzi era autonomicznych pojazdów, a wtedy nie będzie takiego zagadnienia jak przekraczanie prędkości, ponieważ automaty będą jej przestrzegać jako wymóg prawa. Jeśli ktoś będzie wolał prowadzić samemu to ograniczy się go za pomocą systemu ISA (Intelligent Speed Assistance), oczywiście wyłącznie dla jego dobra...

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika prrr!

Eurobur... kołchoz prędzej

Eurobur... kołchoz prędzej czy później szlag trafi. O to możemy być spokojni bo ścieżki losu wpisują się w biblijne proroctwa i znane "fałszywki" dotyczące planów wystawienia na widok publiczny "uniwersalnej doktryny lucyfera" który z pomocą urządzeń technicznych chce w czasie rzeczywistym móc kontrolować ludzkość. Długo nie porządzi.  Niestety będzie się to najprawdopodobniej wiązało, zgodnie z zapowiedziami, z potężnym przelewem krwi w wielu częściach świata, nie tylko w Europie, zgodnie z planami trzech wojen światowych, popaprańca, Alberta satanisty Pikea. Módlcie się o złagodzenie kar.... aha, wielu z was uważa że Pan Jezus to "podpucha" czy "bzdura", prawda?. Nie Jest "bzdurą" ale przekonamy się o tym już po wszystkim, tak jak zapowiadano.Kto wierzy, niech 4 listopada i w każdą pierwszą sobotę miesiąca odmawia cały różaniec!. To tylko dwie godziny z życia. Ale to najważniejsze godziny w tych czasach!.

Portret użytkownika 38

Bog nie działa przez strach.

Bog nie działa przez strach. To moc drugiej strony. Modlitwa to nie mantra, żeby ja klepac bez sensu. Modlitwa to świadoma rozmowa, czasami bardzo nieformalna. Rytuały to niebezpieczna sprawa, jakieś klekanie, wstawanie, itp. Bog nie jest związany, ani nie wiąże nikogo taka hipnoza. To jest narzędzie drugiej strony.

Wsadź sobie kolezko leb do wiadra z zimna woda, wytrzeźwiej i otrzep się z tego letargu.

Gdybyś chociaż na dzień mogl spojrzeć na ten inny świat, to byś odpuscil religie, a zajął się szerzeniem miłości, wdzięczności i wiedzy. A tak to teraz tylko straszysz. Wiec odpowiedz mi: Jesteś narzędziem gory, czy dolu?

Portret użytkownika dd

Bardzo dobry pomysł - w takim

Bardzo dobry pomysł - w takim przypadku jak samochód przekroczy prędkość mandat policja pośle z automatu do brukselkskich wspaniałmyślnych dostojników, a jak kogoś zabije samochód wyposażony w te wszystkie doskonałości to winny będzie pomysłodawca rozwiązania.

A tak na serio to już to jest wprowadzane i nie ma przed tym ratunku. A jak się będziemy bronić to zrobią z nas drugą Kubę.

Portret użytkownika Zenek ;)

A nie lepiej stare

A nie lepiej stare sprawdzone wzory kiedy przed każdym, samochodem biegł "murzyn" z czerwoną flagą ostrzegający innych o wielkim blaszanym potworze..... czyhającym na zdrowie i życie tych niezablachowanych ?

Portret użytkownika CzarnyOlo

Apropo sztucznej inteligencji

Apropo sztucznej inteligencji nie powinna korzystać z danych GPS tylko podejmować decyzje na pds. trafnej analizy otoczenia za pomocą odpowiednich sensorów w końcu zwykły ''nie podłączony'' kierowca musi polegać na swoich zmysłach aby trafnie ocenić sytuację. Aby uniemożliwić atak hakerski na centralną wieżę kontrolną kierowców po prostu nie powinna istnieć. Wszystko co potrzebne powinno znajdować się na pokładzie a komputer sterujący starannie odseparowany od zdalnego dostępu. Oczywiście w każdym momencie przełączamy się na jazdę manualnà. Wtedy to rozumiem. A tak smażymy się z urzędu mając włączony non stop GPS.

Strony

Skomentuj