Kolejny superksiężyc w tym roku już 27 września

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Pod koniec lutego tego roku pisaliśmy o specyficznym zjawisku o nazwie Superksiężyc. Wiele osób przypisywało temu zjawisku potężne trzęsienie ziemi z 11 marca. Superksiężyc jest z definicji wtedy, gdy Ziemia, Księżyc i Słońce są w jednej linii w tym samym czasie oraz gdy księżyc znajduje się w najbliższym położeniu względem Ziemi. Zgadnijcie, kiedy będzie kolejny Superksiężyc, tak zgadliście, 27 września.

 

Aby można było mówić o tym zjawisku, księżyc musi być w pełni lub nowiu, w przeciwnym wypadku "liniowe" ułożenie, o którym mowa powyżej, nie wystarczy, aby go tak nazywać. W każdym razie, za kilka dni nastąpi kolejne zjawisko tego typu.

 

Zasadniczo, Superksiężyc powoduje wzrost przyciągania grawitacyjnego na Ziemi przez oddziaływanie dwóch ciał niebieskich, które najbardziej wpływają na Ziemię grawitacyjne, czyli Słońce i Księżyc. Gdy te ciała są specyficznie ułożone, np. podczas pełni księżyca mamy podwójne grawitacyjne oddziaływanie na Ziemię.

 

Dlatego przypływy i odpływy są wyższe podczas pełni Księżyca. Kiedy Słońce i Księżyc nie są ułożone w linii, ich oddziaływanie grawitacyjne w dużym stopniu znosi się nawzajem. Kiedy księżyc jest w perygeum (najbliżej ziemi), grawitacyjny wpływ na Ziemię jest nieco mocniejszy. Tak, więc wszystkie te rzeczy powodują zwiększone oddziaływanie grawitacyjne na Ziemię podczas trwania Superksiężyca.

 

Zjawiska takie nie są rzadkie. Co najmniej dwa, a nawet i sześć, następują w każdym roku. Jak wspomniano wcześniej, niektórzy uważają, że Superksiężyc może odgrywać rolę przy tworzeniu niesprzyjającej pogody ( Huragan Katrina powstał w okresie Superksiężyca) lub zjawisk sejsmicznych ( jest przynajmniej kilka korelacji między tym zjawiskiem a wstrząsami o sile M8+). Czy i tym razem uda się powiązać Superksiężyc i jakiś kataklizm? Przekonamy się 27 września +/- 3 dni.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Roni Tornado

Mszbo, nie przeklinaj i nie

Mszbo, nie przeklinaj i nie zabraniaj ludziom wymieniać się własnymi przemyśleniami bo dostaniesz w niedalekiej przyszłości bana.A 25 Września nie będzie żadnego "końca świata" tylko ta koniunkcja ciał niebieskich może spowodować rozbłysk słoneczny bądz trzęsienie ziemi.A RESET wszystkiego na Ziemi się przyda aby ludzie w końcu się ocknęli z egzystencjalnej i świadomościowej "śpiączki".

"Los ludzkości jako całości będzie taki, na jaki ona zasługuje".Albert Einstein

Portret użytkownika UFO z Bray

  Drogi

 Drogi PCrusher!!!!!„Szczerze? Szukacie głupich sensacji” – jakbym słyszał ministra propagandy Jerzego Urbana w czasach stanu wojennego w Polsce, który tymi słowami dyskredytował nieoficjalne informacje dotyczące komunistycznej rzeczywistości. Później okazywało się, ze te plotki rodem z kapelusza w 90% okazywały się prawda!Pozdrawiam wszystkich

Portret użytkownika PCrusher

Ostatnio tutaj przeczytałem,

Ostatnio tutaj przeczytałem, że jakiś facet czekając na coś w rodzaju końca naszych czasów zmienił auto na 4x4, policzył ile mu zajmie dojazd do jakiegoś pagórka i O ZGROZO! Kupił broń i czeka na pozwolenie na strzelbę. W jakim kraju my żyjemy skoro tacy ludzie mogą sobie posiadać broń?! Przecież trzeba mieć coś z głową żeby tak bardzo uwierzyć w to co się czyta w internecie.Niektórzy oglądają za dużo amerykańskich filmów katastroficznych. Tylko zastanawia mnie jedno... Nie oglądacie do końca? W większości amerykańskie, niesamowite oddziały naukowców, tudzież żołnierzy ratuje ludzkość w ostatniej chwili. Biggrin

Portret użytkownika devoratus

Widać Ty też nie czytasz do

Widać Ty też nie czytasz do końca, bo tamten gość nie mieszka w Polsce...
 
W internecie piszą też że jest 24 września - w to też nie wierzysz, skoro wszystko jest kłamstwem? A może masz jakiś super test do wykrywania, która wiadomość jest prawdą, a która nie ?
 
Chyba, że "jedyną prawdą" jest to, co mówi "pan" w tv, ksiunc, albo pani w szkole... wracaj na lekcje dzieciaku...

 

 

Portret użytkownika PCrusher

Szczerze? Szukacie głupich

Szczerze? Szukacie głupich sensacji. Piszecie rzeczy niedorzeczne i straszycie tym ludzi. Takich statystycznych pierdołek można wynaleźć dziesiątki. Jesteście jak pewien francuski trener piłkarski, który ustala skład na mecz patrząc w gwiazdy :D Elenin, 2012, Nubiru, Marsjanie atakują! Szykujcie zapasy jedzenia, kupujcie broń, leki na chorobę popromienną, budujcie schrony! 

Portret użytkownika janusz

To jest taki portal,otakiej a

To jest taki portal,otakiej a nie innej tematyce,więc się nadmiernie nie dziw.Swoją drogą ciekawie jest poczytać o co niektórych zapowiadanych kataklizmach.Poprostu niektórzy użytkownicy mają nieograniczonie rozwinięty zmysł fantazji i poczucia humoru.Pozdrawiam i więcej luzu.

Strony

Skomentuj