Kolejny skandal w Auschwitz. Prezydent Izraela zrugał Polaków, a prezydent Duda niemal przepraszał za ustawę o IPN

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Dzisiejsza uroczystość w Oświęcimiu zwana Marszem Żywych, która odbyła się z udziałem prezydentów Polski i Izraela, z pewnością zostanie zapamietana. Dla Polaków było to jednak przedstawienie nieco upokarzające. Prezydent Polski, Andrzej Duda tłumaczył się przed Żydami jak uczniak za polską ustawę o IPN, a chwilę potem prezydent Izraela, Reuven Riwlin oświadczył, że domaga się, aby Polska była odpowiedzialna za pełne badanie historii Zagłady Żydów.

 

Aż żal było patrzeć gdy na rzekomo polskiej ziemi po raz kolejny w tym roku zostały upokorzone polskie władze.Przypomnijmy, że pod koniec stycznia skandal dyplomatyczny wywołała ambasador Izraela w Polsce, pochodząca z Litwy Anna Azari. Jak twierdziła upokorzenie polskich władz zostało jej nakazane przez rząd Izraela. Nie została jednak za to uznana za persona non grata, co więcej stała się częstym gośćiem mediów i opowiadała kolejne obraźliwe rzeczy. Przyznała też publicznie, że problemem nie jest tylko znowelizowana ustawa o IPN, a również, a może przede wszystkim, ustawa reprywatyzacyjna.

 

Od tego czasu wystąpiło już kilka kryzysów na linii Polska Izrael, ale uległa postawa polskiego rządu sprawiała wrażenie, jakby Polska poddała się dyktatowi Izraela i planowała zrobić coś z ustawą, która tak bardzo się tam nie podoba. SKutkowało to wyciszeniem antypolskiej retoryki w mediach światowych.

 

Dzisiaj na terenie niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, podczas oficjalnych przemówień, polski prezydent Andrzej Duda oświadczył, że polscy politycy nie mieli intencji, aby w jakikolwiek sposób zagrozić badaniom o Holokauście. Tłumaczenia te nie zostały jednak przyjęte. Gość jakim był prezydent Izraela postanowił ponownie zrugac gospodarza pokazując mu jego miejsce w szeregu.

„Nie było intencją polskich polityków stworzenie regulacji, która powodowałaby blokowanie świadectwa o Holokauście” powiedział Prezydent Duda

Po chwili głos zabrał prezydent Izraela Reuven Riwlin i zaczeło się wyliczanie naszych rzekomych win.

„Polska była kolebką kultury żydowskiej, niestety stała się też największym żydowskim cmentarzem na świecie” – mówił Riwilin-„Pomimo tej wyjątkowej relacji w Polsce i narodu żydowskiego, który tutaj powstał żądamy, żeby Polska była odpowiedzialna za pełne badanie o Holokauście” – oświadczył Riwlin. „Gdy pan mówił panie prezydencie o różnych wydarzeniach w okresie Zagłady, tak, było porozumienie między naszymi państwami i tak powinno być”

Większość osób odebrała słowa izraelskiego prezydenta jako pouczanie Polaków. Tym gorzej wypadły przepraszające wypowiedzi prezydenta Dudy, który wręcz sprawiał wrażenie ochrzanionego podwładnego prezydenta Izraela. To właśnie prezydent Duda wspominał polskich szmalcowników bijąc się w piersi i kajał się za nich, jednocześnie tłumacząc, że polskie państwo zarówno w okresie przedwojennym jak i w czasie wojny będąc w podziemiu, nigdy nie organizowało żadnych akcji przeciwko Polakom narodowości żydowskiej.

 

Szkoda, że nasz prezydent nie wspomniał o tym jaka była postawa tych "Polaków" gdy na wschodzie wkraczali Sowieci, a przecież wiadomo, że przez polskich żydó byli witani niemal jak wyzwoliciele. Trudno się zresztą dziwić, bo przecież w formalnie rządzącym NKWD większość oficerów było pochodzenia żydowskiego zatem witał swój swego. Czy POlacy kiedyś usłyszeli przepraszam za tą kosmiczną nielojalność? Czy Polacy usłuszeli przepraszam za zbrodnie tych politruków sowieckich osadzonych w poslkim Urzędzie Bezpieczeństwa? Nie, wręcz przeciwnie, Izrael domaga się odszkodowań za komunistyczną akcję antysyjonistyczną z 1968 roku gdy tysiące Żydów dostało paszporty i zostało poproszone o wyjechanie na Zachód. Ta straszna kara dla Żydów była niedoścignionym marzeniem dla Polaków zamkniętych w sowieckiej przestrzeni bz prawa do paszportu.

 

To upokarzające, że po latach braku polskiej polityki historycznej zamiast bronić naszej postawy zaczynamy przepraszać za polską ustawę piętnującą kłamstwa historyczne o "polskich obozach zagłady". Jednak nawet to nie usatysfakcjonowało gości z Izraela. Usłyszeliśmy konkretne żądania i teraz rządzące nami polskojęzyczne władzę będą musiały w jaki sposób się do nich odnieść. Prawdopodobnie nowe prawo zostanie przemielone w Trybunale Konstytucyjnym, który już zapewne dostał odpowiednie wytyczne. Będzie to oznaczać sukces antypolskich publicystów obarczających Polaków odpowiedzialnościa za Holokaust.

  

Problem tylko w tym, że kolejne kajanie się polski władz bardzo źle wpływa na elektorat. Ludzie czują się upokorzeni tymi ostatnimi wydarzeniami. Oczekuje się od polskich władz aby zachowywały się jak państwo poważne a nie izraelaska kolonia. Serwilistyczny postawy jakie prezentują polskie władze względem Izraela są po prostu nie do przyjęcia i dla wielu Polaków są trudne do zrozumienia. Tym bardziej, że w Izraelu nie spotykamy się ze zrozumieniem i z przeprosinami za coraz liczniejsze akty antypolonizmu, w tym ataki na ambasadę w Tel Awiwie. Antypolonizm z niewiadomych przyczyn jest uważany za coś dopuszczalnego w przeciwieństwie do potępianego powszechnie antysemityzmu.

 

Na szczęście już w połowie czerwca do Izraela wybiera się cały polski rząd, który będzie tam obradował na wyjazdowej sesji. Prawdopodobnie znowu będzie ona tajna i nie dowiemy się od razu o tym jakie ustalenia zostaną podjęte. Zapewne będzie to nam objawiane w najbliższych miesiącach. Wystarczy tylko obserwować aktualną propagandę w mediach i będziemy wiedzieli na co się zgodziliśmy.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

Żydzi już dawno - dzięki

Żydzi już dawno - dzięki ukrytej na najwyższych szczeblach WADZY i rządzącej Polską "opcji żydowskiej" są tu rządzącymi a nawet szarogęszącymi się Obywatelami I Kategorii mającymi nasze prawo i społeczeństwo za to, za co pozwoliliśmy im się mieć: ZA NIC! Przykład: kilka lat temu kilku wysokich żydowskich wojskowych - za przyzwoleniem rządzących Polską Podlaków i na żydowskich F16!! - dokonali bezprecedensowej rzeczy - na niskim pułapie przelatując nad terenem Auschwitz wywoływali tym czynem potężne demolujące infrastrukturę zjawiska akustyczne!! I NIC IM ZA TO!! Wyobrażacie sobie jaki byłby ogólnoświatowy ANTYPOLSKI REJWACH gdyby to zrobiła trójka polskich pilotów F-16?! Na pewno dożywotnio byliby pozbawieni permanentnego przywileju jaki ma 3/4 polskiego lotnictwa odrzutowego-udziału w niekończących się "manewrach doskonalących" a tak naprawdę - w strzeżeniu żydowskiego nieba przez gojskich pachołków ryzykujących zdrowie i życie na darmowych usługach świadczonych dla Suwerena Polski i Polaków-Israhell'a podczas kiedy nieba nad Polin strzeże jedynie obecność NATO'wska, łaska boska i Matka Boska...https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=niski+przelot+na+obozem+w+o%C5%9Bwi%C4%99cimiu

http://wyborcza.pl/1,75248,1654709.html

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika Starzynski

Przedewszystkim zydzi byli

Przedewszystkim zydzi byli obywatelami polski legitymowali sie polskimi dowodami tozsamosci nie izraelskimi i IZRAEL MA GOWNO DO NICH .A JAK CHCIELI BYC ZYDAMI TO TRZEBA BYLO WALCZYC O SWOJ KRAJ A NIE UCIEKAC .NIECH SIE CIESZA ZE WALCZ TYLKO Z ARABAMI BO W EUROPIE NIEPOMOGLY BY IM NAWET GLOWICE ATOMOWE

Portret użytkownika Marcin Malik

Izrael jest złem zamieszkanym

Izrael jest złem zamieszkanym przez twór Szatana. Tam gdzie istnieje chazarskie nasienie, tam zawsze będą wojny i kryzysy finansowe. Niestety możemy sobie tylko porozmawiać, możemy napisać prawdę ale oni i tak sobie nic z tego nie zrobią, dlatego że wszystkie banki, media i polityka należą do nich. 

Zauważyłem, że na przykład w Anglii lewica i prawica jest połączona jesli chodzi o solidarność do żydów. Nawet gdy muzułmanie modlą się na ulicach aby podkreslić swoją dominację, niektórzy Anglicy mówią nie o obronie Anglii ale o ochronie żydów przez muzułmanami. Tak jest w wielu krajach i ten naród i inne sa już namiastką narodów dlatego że zostały zniszczone właśnie przez żydów.

Zniszczenie Izraela nic nam nie da, gdyż musielibyśmy pomóc Arabom, którzy tez nas nienawidzą. Jedyne co ma sens to uzbrajanie Arabów w jak najbardziej niszczącą broń aby ci atakowali cele wojskowe Izraela oraz stacje telewizyjne i ośrodki zydowskie na całym świecie. To postawiłoby żydów w równym szeregu.

Podróżnik. www.kompas.travel.pl

Portret użytkownika trugor

A kto ci takich głupot do łba

A kto ci takich głupot do łba nawciskał,że Arabowie nas nienawidzą ? Arabowie nic do nas nie mają,ale też za co z drugiej strony mają nas kochać ? Za to,że nasz kraj brał udział w napaści na Irak ? W napaści na Afganistan kraj muzułmański ? Za poparcie nalotów na Libię i Syrię ? Za popieranie syjonistycznego okupanta ziem palestyńskich ? Za to,że sebix jeden z drugim tłuką i toczą pianę z nienawiści do Arabów i muzułmanów bo ich naszczuła na nich pejsata propaganda ? Większość z tych tzw.ataków terrorystycznych w Europie to dzieła fałszywej flagi,tak samo było z tymi masowymi gwałtami w Kolonii których tak naprawdę nie było szokujące nie ? Pejsata bandyterka niszczy kraje arabskie\muzułmańskie od dziesiątek lat,celowo sprowadza do Europy w 90% element kryminalny nie normalnych ludzi tylko celowo kryminalistów by wzbudzać tym samym niechęć europejczyków do Arabów.Szczują jednych na drugich i się śmieją nam w twarze.Dopóki Arabowie,Europejczycy,Amerykanie itd.nie zrozumieją,że ich jedynym wrogiem na tej planecie są pejsate gnidy z ich szabes gojami to nic się nigdy nie zmieni.

Strony

Skomentuj