Kolejny rozejm w Strefie Gazy. Jak długo jeszcze potrwa ta wojna?

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com
Minęło już ponad 30 dni od rozpoczęcia konfliktu zbrojnego między Izraelem a palestyńskim Hamasem. Obie strony domagają się spełnienia swoich żądań a w międzyczasie raz trwają walki, raz rozejm. W niedzielę przyjęto kolejne 72-godzinne zawieszenie broni, zaproponowane przez Egipt.

 

Według najnowszych szacunków, zmarło już prawie 2 tysiące Palestyńczyków a rannych jest już niemal 10 tysięcy. Hamas domaga się przede wszystkim, aby zniesiono blokady wokół palestyńskiej enklawy, natomiast Izrael chce aby organizacja oddała całą swoją broń a Strefa Gazy została zdemilitaryzowana. Spełnienie tych dwóch warunków może być niezwykle trudne a to oznacza, że wojna nie skończy się tak szybko.

 

Egipskie władze zaproponowały kolejne kilkudniowe zawieszenie broni, na które zgodziły się obie strony. Obecnie konflikt zbrojny został na chwilę zażegnany ale za to pojawia się brak jakiegokolwiek porozumienia między Izraelem a Hamasem. Rozmowy w takim wypadku mogą niewiele zmienić a już w najbliższym czasie wojna może wybuchnąć na nowo.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Bożek

Dane mi było obejrzeć filmik,

Dane mi było obejrzeć filmik, gdzie sześciu uzbrojonych po uszy, w kostiumach wojskowych poprzebieranych mężczyzn, złapało pięcioletniego chłopca, bo rzekomo rzucił w nich kamieniem. PIĘCIOLATKA? W sześciu. Cóż, Izraelczycy sami chodują sobie terrorystów pod nosem. Dalej na tym filmie było, nakręconym przez Brytyjczyków, jak strzelają gazem do dzieci, które idą do szkoły. Linka może podam później, bo na innym kompie mam w historii.

Polecam też obejrzeć piknik po żydowsku - wchodzą na górę, gril, hehe, kiełbaski, drinki, leżaki i całymi rodzinami oglądają bombardowanka.. Ot, niedzielna rozrywka. Wstrząsające.

Zniszczyć całą broń świata i będzie spokój. Kto się chce napi..lać to pięściami z innym chętnym, podobnym. Baby, dzieciuchy i dziadków zostawić w spokoju.

Portret użytkownika Prawdziwy_znawca

To jest poprostu chore..

To jest poprostu chore.. patrząc na to wszystko przychodzi mi do głowy że wojny bedą toczyły się wiekami aż do chwili gdy pozostanie tylko jedno państwo..  jeden władca..
Adminie dawaj jakieś info o ukrainie/rosji

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

Wojny to barbarzyństwo i

Wojny to barbarzyństwo i bezprawie. Nikt nie ma prawa zrzucać na nikogo bomb atomowych, ani żadnych innych. Żadna armia nie ma prawa atakować i zajmować obcego terytorium. Żadna grupa nie ma prawa robić zbrojnych powstań w celu oderwania danego terytorium i przyłączenia go do innego państwa. Żaden rząd nie ma prawa zmuszać obywateli do udziału w wojnie i zabijania innych ludzi.
To takie minimum, które powinno na świecie obowiązywać, natomiast problemy wewnętrzne państw powinny być rozwiązywane z poszanowaniem godności każdego człowieka i obiektywnie słusznych interesów każdej grupy narodowościowej czy zawodowej istniejącej w danym państwie.
Bez dojścia do głosu - na Wschodzie i na Zachodzie - ludzi takich jak burmistrz Nagasaki, który w ostatnią rocznicę zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na to miasto wezwał do rozbrojenia i zakazu walki armii państwowych poza obszarem własnego kraju - podżegacze wojenni nigdy nie zaprzestaną szczuć ludzi na siebie w ramach swych chorych biznesowo-geopolitycznych koncepcji i transnarodowo-transkontynentalnych paktów, które normalny człowiek powinien mieć w d...
Zob.: Dugin: Będzie wojna http://polski.blog.ru/213945315.html

Skomentuj