Kolejny rozbłysk X na Słońcu

Kategorie: 

Źródło: NASA/SDO

Wielkość potężnej plamy slonecznej oznaczonej numerem 2192 jest imponująca. Jest to największy aktywny region od 30 lat i wciąż pozostaje bardzo aktywny. W ciągu ostatnich 48 godzin wyprodukował już kilka flar klasy M oraz kolejny rozbłysk X2.0

 

W sumie to już szósty rozblysk X jaki w ostatnich dniach powstał z tego regionu. Flara wzniosła się wczoraj o godzinie 15:12 czasu polskiego i trwała blisko godzinę. Kolejny raz nie powstało CME, co już praktycznie stało się normą przy rozbłyskach z tego regionu. Pytanie które teraz zadają sobie wszyscy brzmi czy rejon 2192 jest w stanie wygenerować największy rozbłysk w tym cyklu do czasu gdy zniknie na zachodzie.

Region 2192 jeszcze zwiększył swój potencjał od wczoraj oraz powiększył rozmiar. Plama delta w obrębie rejonu jest bardzo silna i powoduje, że promieniowanie utrzymuje się cały czas na bardzo wysokim poziomie. Rejon 2192 zajdzie za około 72h, jednak do tego czasu możemy spodziewać się kolejnych silnych a być może i bardzo silnych rozbłysków.

 

 

Wiadomość pochodzi z serwisu poświęconego Słońcu:

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Tym razem chyba, nie mylą

Tym razem chyba, nie mylą ciebie twe przeczucia, bo zdaje się, że naprawdę się szykuje ŚWIATOWA rozpierducha i to nie z przyczyny FR. jak to co poniektórzy starają się wmawiać BIEDNYM MASOM,  a z inicjatywy zdegenerowanego, zepsutego, chciwego i ciągle pazernego, bankrutującego ZACHODU.
 

CO PISZĄ INNI: Włoski geograf i geopolitolog Manlio Dinucci zamieścił ten artykuł na łamach „Il Manifesto”
 
NATO, które powstało w celu ograniczenia wpływów Związku Radzieckiego, nie tylko nie zniknęło razem z nim, ale przekształciło się w globalny organ USA służący kolonizacji i działa obecnie daleko poza swoim pierwotnym zakresem kompetencji: w Lewancie, Afryce, Ameryce Łacińskiej oraz na Pacyfiku.

http://jeznach.neon24.pl/post/114143,globalna-ofensywa-nato
Warto nadmienić na koniec, że wprew propagandzie płynacej ze środków MASOWEGO MAS OGŁUPIANIA, ZACHODU, w tym i u nas, FR jest już całkowicie gotowa, do tej konfrontacji i nie zawaha się użyć wszystkich swoich środków militarnych w tym i GŁOWIC ATOMOWYCH, w przypadku jawnego ataku ZACHODU, na nią. 

Skomentuj