Kolejny rozbłysk słoneczny klasy X wywołał dziwny wpływ na magnetosferę Ziemi

Kategorie: 

Źródło: SDO/NASA/Solarham.net

Wczorajszy rozbłysk słoneczny klasy X1.9 nie wyrzucił CME w kierunku Ziemi. Chociaż eksplozja była intensywna, była zbyt krótka, aby wywołać zwykle towarzyszący takim fenomenom koronalny wyrzut masy CME z atmosfery Słońca. 

 

Był to drugi najsilniejszy rozbłysk słoneczny Cyklu 25 pod względem szczytowego strumienia promieniowania rentgenowskiego. Zaobserwowano go wokół plamy AR 3184 o godzinie 18:50 UTC. 

 

Rozbłysk X z 9 stycznia zrobił coś rzadkiego. Obniżył pole magnetyczne Ziemi. Uderzenie to zostało zarejestrowane przez magnetometry w Boulder w Kolorado; Honolulu, Hawaje; i Fredericksburg w Wirginii. Ów wpływ jest zakreślony na żółto. Rozpoczął się około 18:46 UTC i został wykryty przez wiele obserwatoriów magnetycznych po dziennej stronie Ziemi podczas wybuchu.

Naukowcy nazwali to zjawisko „hakiem magnetycznym”. Promieniowanie rozbłyskowe zjonizowało górną część ziemskiej atmosfery i spowodowało przepływ prądów na wysokości od 60 do 100 km nad powierzchnią Ziemi. Prądy te z kolei na krótko zmieniły pole magnetyczne Ziemi. Kilka minut później wszystko wróciło do normy.

Istnieją obecnie trzy duże plamy słoneczne (AR3181, AR3182 i AR3184) z niestabilnymi polami magnetycznymi klasy delta, zdolnymi do gwałtownych eksplozji. Prognozy NOAA mówią, że istnieje 35% szans na rozbłyski X 10 stycznia

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Endymion

Biegun magnetyczny ucieka od

Biegun magnetyczny ucieka od geograficznego, To jest fakt, ale w odrócenie biegunów jakoś nie wierzę, Zieima zrobiła by koziołek, a tsunami zalało by wszystko, takiego czegoś ludzkość nie przetrwała by, a ponoć przetrwała.. podziemne miasta w Turcji musiały by mieć grodzie, śluzy i  ryglowane niczym na okręcie podwodnym włazy..  pod ziemią bez szczelności nikt nie uchowa się przed potopem, a i fikołek Ziemi powinien zburzyć jaskinie podziemne. Ta teoria moim zdaniem, to ślepy zaułek.

Kilka dni temu pisałem o broni przeciw dronom, a nawet całym rojom. Widziałem fiński wynalazek, ale tak samo działał jak hamerykański:

https://www.youtube.com/watch?v=II9qMVKXQbk

Nie wierzę, że Rosja nie ma tej technologii, a także, że Ukraina o nią nie prosi. Ta wojna od początku śmierdzi mi ustawką, mającą spowodować strach i wymordowanie Słowian, a przy okazji okradzeniu całych Narodów. Czołgi i ich wartość bojowa dla Ukrainy, to zakopanie ich w okopach, zamaskowanie armaty i stosowanie jako armaty i "domku" dla kilku żołnierzy. Technologia wojskowa zawsze była wiele lat przed cywilną, a tutaj zaraz Leopardy przerobią na żyletki dla golenia się żołnierzy. 

Dziwne to wszystko i nie klei się logicznie w oficjalnej narracji.

Nadprodukcja sprżetu wojskowego w USA od czasów Wietnamu leży odłogiem na pustyni, ale wielu miliarderó przybyło powiązanych z kompleksem rządowo militarnym, a społeczeństwo zbidniało; taką widzę korelację.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Zorro

Amebo umysłowa XD Ruskie

Amebo umysłowa XD Ruskie chciały sobie wrócić do czasów kiedy podbijali, ale coś im nie pykło i siedzą w czarnej doopie. A wam ruSSkim trollom czy przygłupom po zawodówce zostało tylko szczekać.

Portret użytkownika spokoluz

Soledar zdobyty przez ruskich

Soledar zdobyty przez ruskich i sztolniami idą do Artiemowska ( Bachmut ) a to ok 10 km na północ podziemiami ale ponad 2 km wgłąb - ty wiesz co to znaczy. Ruskie to zbudowały i wiedzą co to jest , czym jest i co tam jest . Ale w ścierwościeku - Soledar się broni ROFL

Soledar zdobyli tzw.  wagnerowcy - kim oni są ? - to wypisz wymaluj al'a francuska legia cudzozeimska czyli kolesie z różnych krajów z rożną przeszłością jak i ochotnicy ale robią to za ciężką kasę. Jak walczy legia wiecie to wiecie jak walczą wagnerowcy jak nie wiecie to douczyć się.

Ochotnicy po wyrokach w rosji , którzy zaciągneli sie do wagnerowców po  6 - mcach służby dostali czyste bilety i ..... wolność lub lukratywny kontrakt , a taki raban był , że więźniów "na siłę rekrutują". Raban był bo się bali tego , że ci " na siłę zrekrutowani" będą chcieli na siłę przeżyć i rozwalą każdego aby dopiąć swego. Człowiek bez szans,  otrzymując ją zrobi wszystko aby szansa nie wymknęła mu się z rąk - bo pizdy i tak nie pójdą bo są pizdami.

Za kasiorę w armii ulandu jest ponad 15 tysi polinowców ( było bo liczebność spada ) i oni też za co walczą - za kasiorę.

Ale spokojnie - strzelnice budują , operatorem drona możesz zostać z dotacją  - i niedlugo jak masz kredyt na dom to możesz go odsłużyć podpisując kontrakt na wyjazd na banderland ale ..... jak padniesz czyli się poddasz czy zaginąłeś , kontrakt jakoś cudownie zniknie a chata będzie przejęta przez bank. Wieć głoście aby oni lepiej oddali dom niż życie za usrańcowy biznes i żyli z rodziną.

Uzupełnienie - Artemiwsk ( Bachmut ) wzięty jest w operacyjne okrążenie - czyli wszystkie drogi zaopatrzenia / ucieczki są pod zasięgiem ognia kacapów. Coś szybko po całkowitym okrążeniu Soledaru a kopalnie soli połączone podziemnie.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Zorro

Soledar tak zdobyty jak

Soledar tak zdobyty jak ruSSkie są bogate Biggrin Biggrin Biggrin Dla was, rzekomo drugiej armii świata sukcesem jest zdobycie części wioski hahahahhahahaahha cały świat się z was śmieje, zapijaczone gówno, które Ukraińcy mielą i nawożą nim żyzne czarnoziemy Ukrainy Biggrin Biggrin Biggrin

Portret użytkownika Endymion

Widzisz kundlu, ja swoje, a

Widzisz kundlu, ja swoje, a ty wbrew faktom i logice piszesz nadal głupoty.

Tak prywatnie zapytam, bo juz się trochę znamy, więc chyba mogę?;czy z Fredem masz już ślub? Bo jak nie, to z chęcią wpadnę z piłą łańcuchową na wasze panieńskie..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Bardzo prosiłem, aby głupsi

Bardzo prosiłem, aby głupsi od mojego psa nie pisali pod moimi komentarzami. 

Chociaż, co mi szkoda? Fred już łazi przy mej nodze, jednego prywatnego trolla mam już, a ty będziesz drugim. Siad! Leżeć! Wstań! Podaj łapę!

Przyswuj te kilka komend, a będziesz chodził przy nodze niczym Fred.. Ja tam nie jestem nowoczesny, wyznaję stare zasady wychowania, aby bić trola,a Wieć siad, orda w kibelż posłucha, albo zdechnie.. staromodny jestem, ale to działa. Więc siad trollu, morda w kibel i nie bulgocz, albo będzie wpierdol smyczą. Wam się poje..ło, kto jest panem smyczy i gryziecie rękę, która zarabia na wasze pisaniny.. Ja swojego psa nie biję, ale kundle zadaniowane trolle powinny dostawać wpie..dol od każdego napotkanego.. Jeden z nich żyje w Londynie i myśli, że go ręka sprawiedliwości nie dotknie, drugi w Lądku Zdroju i tak samo myśli, że zakopał się na końcu Świata...TIK TOK, TIK TOK, zegar tyka, a wk..nych ludzi przybywa..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

To pytanie, to do twojego

To pytanie, to do twojego oficera prowadzącego, a nie do mnie.. ja zdobywam tylko punkty doświadczenia na polu walki z trollami.

SIAD, NOGA KUNDLU! Taki już byłeś wytresowany, a znowu pobiegłeś do nogi swego oficera prowadzącego, co teraz nazywa się executive manager, ponieważ nowomowa "anglijska" dotarła także do korpo trolli.

Trolla jednak nie da się wytresować, należy anihilować; ogniem i mieczem jak to Sienkiewicz opisał, jak z wrogą zarazą zwyciężać mamy..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

Leopardy oddane przez

Leopardy oddane przez gebelsów nam mają jeden problem - nie przebijają panczerzy t-72 po modernizacji i późniejszych - dlatego je oddali bo nowy był niewiele droższy niż modernizacja starych Leopardów  - i te chca wysyłać na uland.

Co do przebiegunowania - to sa badania głębszych warstw ziemi i bardzo starych drzew gdzie drobiny żelaza mają odwrotny kierunek dlatego nie neguję takiej opcji przy poziomie obecnych nałkofcóf co to staraja się przykrywać tamtejsze badania bredniami takimi jak wypływają na znz - do kuśki i o niczym.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj