Kolejny przypływ zalewa Wenecję, pod wodą znowu znajdzie się pół miasta

Kategorie: 

Źródło:

Wenecja już kolejny dzień znajduje się pod wodą dzisiaj do miasta dotrze kolejna fala przypływu, tym razem szacowana na 150 cm. Zalane może zostać ponownie ponad pół miasta.

 

Powódź spowodowała w szczycie zalanie 80 procent miasta. Straty są gigantyczne i zapewne będą liczone w miliardach euro. Są też niestety dwie ofiary śmiertelne, ale nie w wyniku utonięcia, tylko na skutek porażenia prądem elektrycznym.

Niestety wody znowu przybywa, dlatego nie ma nawet możliwości aby zabierać się do sprzątania. Można tylko czekać aż natura zrobi swoje, a wody powodziowe spłyną do morza.

Standardowo przy wystąpieniu powodzi w Wenecji, zaczynają się dyskusje na temat budowy systemu tam, które mogłyby ochronić zabytkowe miasto od ciągłego zalewania. Mimo, że ta budowla cały czas powstaje i kosztowała już 6 mld dolarów, to nadal nie widać szans na jej ukończenie w najbliższym czasie. Włoski rząd twierdzi, że tama może być gotowa najwcześniej w 2021 roku.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nn

Ciekawe, że pod nowszym

Ciekawe, że pod nowszym artykułem nie mogę dodać info?

to teraz copy-paste

Nie chciałbym być krukiem, ale 2021 się zbliża. Wieżowce w Wwie mają być do tego roku zakończone - nowych brak. Polska to arka Noego dla narodu wykletego? 

A tak z naszego podwórka - ministrem finansów (tak sobie myślę) znowu ma być nowy rostowski ściągnięty z Angli. Jak by co to mu nie wstyd przed rodziną (z polski). Obecny minister - Jurek Kwieciński już nie chce być w tym (nie)rządzie - popieram Go - osiwiał tylko tam bedąc. a łaziłem z nim po górach Rumunii swego czasu - gość nie do zdarcia. 

  

nn

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

We włoszech to przynajmniej

We włoszech to przynajmniej został im honor. Boga i Ojczyzny od dawna nie mają, ale Honoru pilnuje jeszcze mafia ze swoim kodeksem honorowym. U nas nie ma już nic; ani boga ani ojczyzny ani honoru. Jest za to PIS UPA i jarmułek kupa.

Skomentuj