Kolejny przypadek migoczących chmur, tym razem z Nowej Zelandii

Kategorie: 

Źródło: Youtube

To intrygujące, że w ciągu kilku dni w dwóch oddalonych od siebie o kilkanaście tysięcy kilometrów miejscowościach na zupełnie różnych kontynentach, doświadcza tego samego bardzo rzadkiego fenomenu optycznego zwanego ognistą tęczą.

 

Nie dalej jak wczoraj donosiliśmy o podobnym zjawisku, jakie można było zobaczyć nad Arizoną. Meteorolodzy amerykańscy twierdzili, że tego typu fenomeny s a niezwykle rzadkie i najczęściej występują nad terytorium USA. Oto dowód na to, ze to dziwne zjawisko wystąpiło ostatnio również nad Nowa Zelandią.

 

Do obserwacji doszło nad miejscowością Christchurch, która stała się znana z powodu dużej aktywności sejsmicznej rejestrowanej tam w ostatnich miesiącach. Chmura widoczna na powyższym nagraniu wisiała nad miastem około 15 minut, po czym się rozproszyła.

Obserwacja tego fenomenu akurat nad Arizoną oraz nad Christchurch może sugerować, ze tego typu fenomeny mogą być jakoś związane z aktywnością sejsmiczną w tych regionach. Podobne chmury widziano nad Syczuanem w 2008 roku i to na kilka dni przed wielkim trzęsieniem ziemi o magnitudzie 8 w skali Richtera. Biorąc pod uwagę, że tegoroczne obserwacje występują w obszarach sejsmicznie aktywnych zasadne wydaje się pytanie o to, czy przypadkiem nie czeka nas jakieś gwałtowne zdarzenie typu trzęsienie ziemi.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Fila

Normalne zjawisko optyczne a

Normalne zjawisko optyczne a wy sie podniecacie. Nie widze tu zadnego migotania jak sugeruje tytuł. Jest to zjawisko typu halo, a nie żadna tęcza. Dlaczego po 15 min znikło ? Otóz miejsce w którym nastepuje załamanie światła jest oddalone od słońca o scisle okreslony kąt. Gdy wiatr odsunie chmure to po prostu halo juz jest nie widoczne. Proste? No ale wiadomo mozna wbudzic sensację gdy nie ma o czym pisać . A rzesza zwolenników teorii spiskowych od razu sie podnieca. I o to w tym wszystkim chodzi!

Portret użytkownika leśny człowiek

Masz zupełna rację. Mam spora

Masz zupełna rację.
Mam spora galerię tych chmur z ostatnich dni.
Jest katastrofa, albo szamotanie sie iluminatów, gdyz zaczynaja tracic grunt pod nogami.
Ludzie czuja się źle, chemtrails plus generatoey fal niskiej częstotliwości
robia swoje.
Próbują wpływac na nastrój człowieka i stan fizyko chemiczny organizmu.
Podstawowe objawy to chrypa, śluz z nosa, uporczywy kaszel, zawroty głowy, osłabienie i dezorientacja.
Typowe objawy zatrucia toksychemicznego
Wszyscy musza sie obudzić i wystąpic na ulicę.
Dość juz tego traktowania nas jak stado baranów lub niewolników tego systemu.

Portret użytkownika tujepolska

Nie wiem czy ma to jakiś

Nie wiem czy ma to jakiś związek z tym czy nie, ale ostatnio słońce staje się bardziej aktywne i pojawiło się wiele plam (narazie małych). Warto zaglądać do działu pomiarów Smile
A co do chemtrails, u mnie na niebie już trzeci albo czwarty dzień z rzędu pryskają samoloty, przez to nawet pięknych zachodów słońca nie ma Sad bo całe niebo jakby we mgle Sad

"Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce"

Portret użytkownika pako1205

Walą tego niesamowite ilości

Walą tego niesamowite ilości gówna.Zauważyłem jednak od miesiąca około(zach.Belgia),że zaczęli się bunkrować i walą jak jest zachmurzenie,albo już wieczorem.Przy czystym(a jest rzadko tu)niebie niemal jedynie ostatnio contrail,jednak to nie wielka różnica,ale mnie cieszy.

Portret użytkownika Podkarpacianin

W lecie 2011 roku widziałem

W lecie 2011 roku widziałem podobne zjawisko nad Krosnem.

Posiadam nawet fotografie i filmy, chociaż nie tak efektowne, bo już z końca tego niecodziennego "przedstawienia".

PS: Pragnę dodać tylko, że przed jego wystąpieniem mniej więcej 2-3h wcześniej obserwowałem niesamowity (niespotykany dotąd w moich rejonach) ruch samolotów z niezwykle długo widocznymi smugami.

Portret użytkownika Ja

powtarzam się ale: te kolory

powtarzam się ale:
te kolory chmur to jest nienaturalna Iryzacja, dlaczego nienaturalna? bo nie zgadzają się barwy jakie mogą wystąpić w naturalnych warunkach na nich a powinny to być różowe i zielone pastele. Wygląda to na jakieś zanieczyszczenia chemiczne atmosfery.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Strony

Skomentuj