Kolejny przypadek eksplozji meteorytu, tym razem nad Namibią

Kategorie: 

Źrodło: 123rf.com

Zdarzenie miało miejsce w czwartek, około godziny 4 nad ranem czasu lokalnego. Ludzie w promieniu ponad 200 kilometrów słyszeli eksplozję, która przypominała wybuch bomby, odczuwali drżenie oraz widzieli oślepiające światło. Meteoryt spadł w miejscowości Oshika, gdzie następnie przybyło tysiące przerażonych ludzi z pięciu regionów.

 

Miejscowy inżynier, który chciał zachować anonimowość, zasugerował przeanalizowanie jego składu chemicznego a następnie wyjaśnił jego pochodzenie. Ciekawscy ludzie, którzy zebrali się na polu nie wiedzieli co tak na prawdę spadło. Meteoryt jest dwukrotnie większy od ludzkiej pięści a całe wydarzenie na szczęście nie wyrządziło żadnych szkód.Selma Shikongo, jeden ze świadków, powiedziała że do zdarzenia doszło gdy jej rodzina leżała jeszcze w łóżku.

"Najpierw zobaczyliśmy światło dobiegające z okna w Naszej sypialni, które oślepiło mojego męża. Myślał że to światło pochodzi od przejeżdżającego samochodu. Następnie usłyszeliśmy skwierczący głos, a zaraz po tym głośny huk. Dzieci przybiegły do mnie mówiąc, że coś spadło przy wejściu do domu i że powinniśmy uciekać. Za chwilę znów widzieliśmy błysk i słyszeliśmy ten skwierczący głos, aż wszystko ucichło." - powiedziała Selma Shikongo.

Po całym zdarzeniu cała jej rodzina wyszła z domu. Zaledwie kilka metrów od ich zagrody znaleźli obiekt, który przypominał kawałek spalonego metalu. Zjawiło się tam sporo ludzi, nawet z odległych regionów, którzy również byli świadkami tego wydarzenia. Simon Shingulu Josef, który przygotowywał się do pracy na stacji benzynowej we wiosce przy Outapi, widział bardzo jasne światło, słyszał gwizd a po eksplozji wszystko wokół niego zaczęło wibrować.

"Światło przemieszczało się ze wschodu na zachód - było tak jasno jak za dnia i było słychać skwierczący głos. Dach w moim pokoju zaczął się trzęść. Potem usłyszałem głośny huk, który był odczuwalny niczym wybuch bomby. Kiedy rozpocząłem pracę, ludzie z odległych miejsc, nawet z Angoli pytali mnie co się stało w Namibii." - powiedział kolejny świadek zdarzenia Simon Shingulu Josef.

 

 

Źródło: http://allafrica.com/stories/201305100902.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj