Kolejny przełom w medycynie. Czy naukowcom udało się odwrócić proces starzenia?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wstępne badania opublikowane w Aging Cell wykazały, że można odwrócić proces starzenia biologicznego. Koktajl złożony z trzech leków: hormonu wzrostu oraz dwóch leków przeciwcukrzycowych „odmłodził” dziewięciu pacjentów średnio o 2,5 roku.

Chociaż mamy tendencję do definiowania wieku jako liczby lat, które przeżyliśmy, istnieje inna definicja, która odnosi się do tego, jak szybko nasze ciało się starzeje i kiedy możemy spodziewać się objawów i chorób związanych ze starością – jest to nasz wiek biologiczny. Naukowcy mogą ustalić czyjś wiek biologiczny, mierząc zmiany chemiczne w DNA, które zachodzą z czasem. W rezultacie pięciu 35-latków może mieć różny wiek biologiczny.

 

W przeszłości naukowcy budowali „zegary epigenetyczne” (testy biochemiczne określające wiek biologiczny), aby przewidzieć śmiertelność danej osoby. W tym badaniu wykorzystano tę metodę, aby określić skuteczność leku zapobiegającemu starzeniu.

W badaniach klinicznych wzięło udział dziewięciu pacjentów, którzy otrzymywali mieszankę hormonu wzrostu oraz leków przeciwcukrzycowych – dehydroepiandrosteronu i metforminy. Badacze wykorzystali cztery zegary epigenetyczne, aby określić wiek biologiczny ochotników i, ku ich zaskoczeniu, odkryli, że koktajl leków odwrócił starzenie biologiczne średnio o 2,5 roku. Wyniki były spójne dla każdego pacjenta i każdego testu. Co więcej, próbki krwi dostarczone przez sześciu pacjentów sześć miesięcy po badaniu wykazały, że efekty utrzymują się, mimo że zaprzestali przyjmowania leków.

„Spodziewałem się spowolnienia procesu starzenia, lecz nie odwrócenia go.” – powiedział Steve Horvath, genetyk z University of California w Los Angeles.

Gregory Fahy, immunolog, który prowadził badanie, powiedział, że mieszanka ​​leków może wpływać na starzenie biologiczne osobno poprzez niezależne mechanizmy. Badacze podkreślają, że były to jedynie wstępne badania, a kolejne próby pokażą, czy wyniki będą niezmienne.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika emma57

Ten "hormon wzrostu", o

Ten "hormon wzrostu", o którym mowa w przepisie, wydziela się w organizmie naturalnie podczas tzw. czasowej głodówki. 

Gdy po zakończeniu przez nas jedzenia, czyli gdy trzustka zaprzestaje wydzielać insulinę,  upłynie kolejne 4- 5 godzin, dochodzi do produkowania przez wątrobę owego hormonu wzrostu, który w cudowny sposób naprawia wszystko co w ciele zepsute.  

Stąd wniosek, że  powinniśmy jeść raz dziennie, na przykład między 11.00  a  17.00 - a potem nic do dzioba nie wkładać.  Można pić ziołowe herbaki, ale już np. sok - to jedzenie, które przerywa działanie hormonu wzrostu.

Dokładnie mówi o tym Mariusz Budzowski - w swojej książce i na kanale "odmładzanie na surowo".

Portret użytkownika Medium

Szybkie starzenie się, słaba

Szybkie starzenie się, słaba pamięć, krótkie życie to efekt naszego żywienia. Rośliny z rodziny psiankowatych a więc pomidory, bakłażany i przede wszystkim ziemniaki dawniej znano jako trucizny. 

Ziemniaki to roślina wymyślona dla niewolników. Dawniej jadano brukiew.

Podobnie wśród zbóż pszenica jest znacznie gorsza od prosa czy amarantusa.

Bazowanie żywienia na pszenicy i ziemniakach ro pierwszy gwóźdź do trumny, chorób jelit, przerostu trzustki, w końcu otyłości i otępienia.

Zresztą posłuchajcie: https://youtu.be/uu_YHlonhmo

Почему мы всё забыли? (дикторская озвучка) [Dlaczego wszystko zapomnieliśmy? (lektor)]

Portret użytkownika bullik

amarantus jest

amarantus jest przereklamowany.. to zboze jako podstawa nie moze sluzyc bo jest mdlace i rozstraja zoladek, bylo uzywane przez bodajze Aztekow ale jako zboze awaryjne w czasie nieurodzajnych lat bo ono jest malo wymagajace i odporne..

kazdy wychwala egzotyczne cuda, kiedy mamy kasze jeczmienna gryczana i jaglana (proso) jako swietne zboza i do tego zgodne z naszymi cialami bo jedzone przez naszych przodkow ale wada jest niska cena dlatego sie nie lobbuje tego..

Portret użytkownika minoduesp

Dawniej nie znano kartofli

Dawniej nie znano kartofli ani pomidorów (i jeszcze paru innych warzyw) bo zwyczajnie w europie nie rosły . Przywieźli je tutaj podróżnicy zza "wielkiej wody" i gdyby nie to, dalej jedlibyśmy tą brukiew i kaszę .. Kartofle mogą zaszkodzić jedynie zjedzone na surowo a czy ktoś je tak je ?

Portret użytkownika bullik

ciekawe bo ostatnio czytalem

ciekawe bo ostatnio czytalem jaki sok z surowego ziemniaka jest super zdrowy, bogaty w wit Cprzeciwutleniacze i dziala oczyszczajaco odchudzajaco itd itp.. zdziwilo mnie to bardzo bo od dziecka slyszalem ze jest na surowo szkodliwy.. a wg artykulu tylko jesli jest zielony.. w wyszukiwarce jest odrazu na stronach glownego nurtu, wiec cos malo wiarygodnie bo np o takim buraku czerwonym rzadko cos pisza

Portret użytkownika Medium

Kartofle mogą zaszkodzić

Kartofle mogą zaszkodzić jedynie zjedzone na surowo a czy ktoś je tak je ?

Zazielenienie na bulwach jest dowodem na zawartość trującej solaniny. Szkodliwość ziemniaków nie jest bezpośrednia. Ona się nawarstwia, degeneruje jelita. W linkowanym wyżej filmie mówią, że do strawienia ziemniaków zużywa się się w organizmie sporo witamin, czyli ich trawienie jest i energo- i witaminochłonne. Zawierają cieżkostrawną skrobię. Obejrzyj film, włącz sobie w plejerze tłumacza jak nie rozumiesz rosyjskiego.

Portret użytkownika minoduesp

Wolałbym ,żeby udało się

Wolałbym ,żeby udało się komuś odwrócić proces degradacji i skażenia środowiska oraz zlikwidować produkcję pseudo-karmy dla ludzi (udającej żywność) i pseudo-leki podleczające chorych tak by dalej byli ich klientami .. Zapytajcie indian (lub też inne wolne ludy) , czy oni chcą żyć jak najdłużej ,czy pragną za życia zgromadzić jak najwiecej i czy czegoś im brak ? Bo mnie się wydaje ,że tego za czym ludzie tak naprawdę gonią (nieświadomie) to choćby i 1000 lat żyli to nie znajdą ! 

Pustki ,która jest niematerialna - materią się niezapełni. 

Portret użytkownika inzynier magister

Jeśli niewierzycie że NWO to

Jeśli niewierzycie że NWO to szatański plan to tu macie dowody ! "Ciała abortowanych dzieci są towarem – potwierdziła to przed sądem dyrektor generalna StemExpress, biotechnologicznej firmy, która zaopatrywała naukowców w bijące serca dzieci oraz nietknięte głowy. To może być jednak tylko część prawdy na temat koszmarnego biznesu aborcyjnego.Szczątki abortowanych dzieci są wykorzystywane przez naukowców. Przed sądem zaprezentowano nagranie z udziałem dyrektor StemExpres – firmy zajmującej się handlem organami. Mówi na nim, że istnieje wielkie zapotrzebowanie na „świeże tkanki płodów” oraz, że „szalenie delikatne” neurony tkanki mózgowej sprzedają się najlepiej z „całej mózgoczaszki” czy głowy. Jak zeznała, główka dziecka może zostać pozyskana wraz z ciałem lub może być od niego oderwana. Przyznała też, że jej firma dostarczała naukowcom „tkanki sercowe” http://www.pch24.pl/sprzedawali-bijace-serca-i-glowy-abortowanych-dzieci--porazajace-zeznania-swiadka,70729,i.html#ixzz5z0hvYygr

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kwazar

Ludzkie umysły już i tak są

Ludzkie umysły już i tak są kontrolowane nadzwyczaj sprawnie na 100 sposobów. TV,media,Prasa bogata w odpowiednie artykuły i  w"ekspertów" róznych maści i kwot im wypłacanych.I w polityki polityków, co rzepkę sobie skrobią.Prościej mówiąc.Co dnia jestemy nieświadomymi ofiarami kłamstw i manipulacji (śmierdzących na kilometry oraz będąc dodatkowo jeszcze dokarmiani BUJDAMI NA RESORACH stajemy się....wyznawcami "baśni dla dorosłych" czyli Historii kształtowanej wdług potrzeb miałkich i małych (jakos to barachło trzeba czasami dowartościować)  Tak więc, Komputerowy "chipowy" sposób kontroli umysłów,jeden więcej czy mniej, nie robi tu żadnej różnicy. Wszyscy już od dawna jesteśmy niewolnikami tych, którzy zawsze mają coś do wykombinowania dla siebie w Dążeniu do władzy  absolutnej,luksusu i ,bezkarności.W ich rękach jesteśmy tylko narzędziem.Potrzebnym narzędziem, dzięki któremu buduja sobie swój wymarzony raj. Dzisiaj i potem możemy (jeśli nie zdechniemy prędzej) Występować w roli ich wyz nawców.

Strony

Skomentuj