Kolejny meteor widziany nad Rosją, tym razem w świetle dnia

Kategorie: 

Źródło:

Meteor został zarejestrowany na niebie nad Krasnojarskiem i Kańskiem. W południowej części terytorium Krasnojarska zaobserwowano jasny lot meteoru. Kula ognia pojawiła się na niebie o 18:46 czasu lokalnego. Zjawisko było widoczne w Krasnojarsku, Kańsku i okręgu Ilan, informuje NGS24 Krasnojarsk.


W sieciach społecznościowych mieszkańcy tych miast piszą m. in., że „światło było bardzo mocno, jak przy łuku spawalniczym. Przed zniknięciem obiekt rozpadł się na małe fragmenty”.

 

Zgodnie z zeznaniami Andrieja Browowskiego z Krasnojarska, obiekt leciał na niebie z wielką prędkością i miał długi ogon. Mieszkaniec Krasnojarska Dmitrij Dmitriew opowiada z kolei, że obiekt lśnił zielonkawym światłem.

Siergiej Kuliszew, mieszkaniec Kańska, twierdzi, że upadkowi ciała niebieskiego towarzyszył głośny grom dźwiękowy. Obiekt poruszał się z tak dużą prędkością, że większość naocznych świadków nie zdążyła tego sfilmować.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj