Kolejny meteor spowodował głośny grom nad Kalifornią

Kategorie: 

Jedno ze zdjęć obiektu widzianego nad Nevada i Kalifornią

Nie ma dnia, aby nie było doniesień o kolejnych kulach ognistych widocznych na ziemskim niebie. Tym razem mamy do czynienia z przypadkiem z USA, gdzie wczoraj nad ranem nad stanami Nevada i Kalifornia wielu mieszkańców słyszało głośny grom oraz widziało lecący jasny obiekt.

 

Do zjawiska doszło około 8 rano czasu lokalnego. Na niebie można było zobaczyć jasną smugę. Jak podaje agencja AFP meteor było widać od miasta Reno w Nevadzie aż po San Francisco w Kalifornii. W części tego stanu z powodu gęstego zachmurzenia słyszalny był tylko głośny grom spowodowany wejściem w atmosferę.

 

Świadkowie opisują zjawisko, jako bardzo gwałtowne, przypominające eksplozję. Niektórzy wręcz stwierdzają, że zadrżał cały dom. Fala uderzeniowa była tak znaczna, że powaliła na ziemię jednego z mieszkańców.

Naukowcy uważają, ze meteor był dość niewielki i według nich należał do roju Lyridów. Dziennikarka raportująca o zjawisku z uśmiechem stwierdziła, że nie ma obaw, że będzie trzeba wezwać Bruce'a Willisa znanego z filmu "Armagedon". Ciekawe skąd ta pewność, że to, co obserwujemy to nie jest forpoczta czegoś większego?

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika abc def

Kilkanaście minut temu

Kilkanaście minut temu widziałem na niebie żółtą kulę niedaleko Olsztyna. Szybko leciała, była bardzo jasna i wolno opadała. Przez chwilę oglądałem ją przez lornetkę, wygladała podobnie do tego http://goo.gl/gTMal ale nie miała ogona - chyba że mam za słabą lornetkę.

Portret użytkownika Matijas

Trochę dziwnie wygląda ten

Trochę dziwnie wygląda ten obrazek normalny meteor by nie zostawił takiej smugi wygląda to jakby w którymś momencie nastąpiła eksplozja co mogłoby tłumaczyc grom .Ewentualnie mógł to byc bardzo nieregularny duży obiekt,wyglądał troche jak spodek a wy jak uważacie.

Jesteśmy tylko ludźmi.

Portret użytkownika kto

Pięciu jeźdźców apokalipsy.

Pięciu jeźdźców apokalipsy. USA wstrzeliła pięć rakiet do granic stratosfery,po jednej na kontynent a teraz co jakiś czas spadają pojedyncze kule ogniste. Przed wejściem w atmosferę ładunek zostanie opróżniony np bakterii (może takie same jak na stacji orbitalnej albo jakieś inne świństwo ulepszona wersja ptasiej grypy).Po wejściu w atmosferę z dużą prędkością rakieta ulega spaleniu, nie ma dowodów nie ma winnycha trup będzie padać gęsto.Jaki będzie czas wylęgu bakterii 30-50 dni tak gdzieś po Euro 2012,potem szybka wojna taka mała atomowa aby resztę posprzątać.Depopulacja....

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To nie są meteoryty, To są 

To nie są meteoryty, To są  sztuczne "pioruny kuliste" wytwarzane przez super silne nadajniki igłowe. Mają one za zadanie niszczyć cele naziemne i podziemne podczas wyreżyserowanego Armagedonu przez obecne elity świata dla przeprowadzenia depopulacji. Te zjawiska będą masowo produkowane podczas spektaklu Blue- Beam w ...2012 roku... Jest to produkt realizacji NWO  ... Ale osły myślą swoje... i... mnie to nie zdziwi..( minusy proszę)

Portret użytkownika Rasta4Peace

" ... Ale osły myślą swoje...

" ... Ale osły myślą swoje... i... mnie to nie zdziwi.." A jakim prawem twierdzisz że TY masz racje? podaj niezbite dowody, widziałeś takie urzadzenie? testowałeś je? czy to kolejne baśnie z źródeł wielkiego internetu?Jedynym osłem jesteś TY bo nie myślisz samodzielnie tylko łykasz masońską propagande.Czy naprawde myślisz że ten cały blue beam i cały "plan" z nim związany byłby tak łatwo rozpowszechniony? Że po tym gdy kompletnie wszyscy o tym czytali pokażą coś na niebie? Skąd wiesz ze to nie jest odwrocenie uwagi od czegoś innego? Myśl troche sam bo ci mózg w orbite w końcu wyleci.

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika MonaLisa von Rembrand

Masz kolego ode mnie i moich

Masz kolego ode mnie i moich znajomych dużego plusa, bo myślisz trzeźwo i realnie. A kto nie wierzy - niedługo się sam przekona, bo gołym okiem widać, że na żiemi idą w szybkim tempie widoczne zmiane.

Portret użytkownika Rasta4Peace

Przecież to nie ulega

Przecież to nie ulega wątpilowsci już żadnych że czeka nas spory zrzut tych fragmentów na nasza planete a że na ogrom wydarzeń poza planetą to chwile trwa to nic."W niebie nadzwyczajny ruchA my pod potęgą chmurW trawie obok siebie, gdzieSnuje nas bez końca dzieńI niech sobie słońce spadnieW nas nie zajdzie siebie głódCo przyniesie czas nie ważneWażne, co dla siebie mamy już"Poznajecie? tak to kolejny shit który jest na okrągło puszczany w naszych radiach.Czy powinnismy się przygotowywać na coś większego? Jasne ale we własnym zakresie ponieważ co ludziom powiesz to i tak będzie zgardzone, czy coś większego się zdarzy? Sam niewiem ale wiem że nie należy tego lekceważyć a ci którzy chcą to sie dowiedzą i tym zainteresują. Edit: http://demotywatory.pl/3777894/Niewazne-jak-jest-zle

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika ARTUR5

Należy pamiętać że jak media

Należy pamiętać że jak media i politycy mówią zostań to znaczy że musisz uciekać ,gdy mówią iż nie ma zagrożenia to jest ogromne ,nie należy wierzyć w krzyki i teorie uspokajające bo życie jest bardziej skomplikowane.

Strony

Skomentuj