Kolejny lockdown może być ogłoszony już w najbliższych dniach. Czeka nas większe dokręcenie "śruby"

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Wygląda na to, że w najbliższych dniach dowiemy się o wprowadzeniu tak zwanej Narodowej Kwarantanny, jak eufemistycznie nazywany jest nowy "lockdown". Formalnie poinformowano, że aby tak się stało potrzebne będzie przekroczenie pewnej liczby pozytywnych wyników testów RT PCR, które są przez rządzących nazywane "zakażeniami" lub nawet "zachorowaniami". Jesteśmy na kursie i ścieżce do tego, aby zamknąć wszystko i aby w konsekwencji nie było niczego, jak przepowiadał kiedyś białostocki kandydat na Prezydenta Polski, Krzysztof Kononowicz.

 

Głównym czynnikiem, który zbliży nas do lockdownu ma być zwiększenie ilosci wykrytych przypadków. Jeśli średnia z 7 dni będzie wynosiła ponad 27 tysięcy pozytywnych testów RT PCR, to zostaniemy zamknięci w domach i ma być to bardziej dolegliwe niż to czego doświadczyliśmy na wiosnę.

Zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 są już na tyle powszechne, że ich statystyki na podstawie testó RT PCR, napędzające narodową paranoję, można dowolnie śrubować zwiększając ilość testów. Poza tym na przykład od 5 listopada prywatnie zlecone testy koronawirusowe wykonane poza NFZ nie podlegają raportowaniu w zakresie ilości zleceń tylko pozytywnych wyników. Skutkiem tego ilość wykrytych testami wirusów i ilość testów uległa drastycznej dysproporcji i można odnieść wrażenie, że co drugi wykonany test jest pozytywny, co wynikałoby z oficjalnych danych.

"Jeżeli liczba zakażeń przekroczy 30 tys., trzeba zakazać wychodzenia z domu bez powodu" - mówi doradca premiera Andrzej Horban

Zacytowane powyżej zdanie głównego doradcy premiera Mateusza Morawieckiego można odbierać jako zapowiedź nadciągającej przyszłości. Prawie na pewno padną rekordy zgonów w naszym kraju. Zdezorganizowana służba zdrowia już zresztą doprowadziła do rekordowej śmiertelności Polaków, którzy umierają masowo na wszystkie nieleczone choroby. Tylko kilka procent tych zgonów to ofiary COVIDa a zdecydowana większość to ofiary reakcji rządu na COVIDa.Teraz gdy przez rząd trup ściele się gęsto, ludzie zostaną jeszcze dodatkowo zamknięci. 

 

Poziom surowości nowego lockdownu nie jest jeszcze znany, ale można się spodziewać całkowitego zakazu wychodzenia z domu. We Francji wolno się przemieszczać do kilometra od domu i przysługuje prawo do jednego spaceru dziennie. Dodatkowo nakazano ofoliowanie wszystkich regałów w sklepach, któe zawiertają "artykuły nie będące pierwszej potrzeby". Obywatelom nakazuje się robić zakupy w internecie. Codziennie między 21:00 a 6:00 trwa godzina policyjna. Francuskie miasta pustoszeją. Jedyni, którzy mogą się poruszać wtedy po ulicach to kurierzy z żywnością.

 

Kto wie czy nie zostanie u nas wprowadzony wariant grecki lockdownu. Tam ostatnio wdrożono najbardziej dolegliwą obecnie formę zamknięcia wszystkiego. Osoby mieszkające w Grecji będą potrzebowały przepustki aby wyjść z domu. Będzie się to odbywało za pomocą SMS. Użytkownicy telefonów komórkowych muszą wysłać wiadomość na numer 13033 zawierającą jeden z sześciu zatwierdzonych powodów opuszczenia domu.

1) Wizyta w aptece i u lekarza
2) Zakupy, ale tylko gdy nie da się złożyć zamóienia zdalnie
3) Wizyta w banku gdy transakcja online nie jest możliwa
4) Pomoc osobie potrzebującej
5) Udział w pogrzebie
6) Ćwiczenia fizyczne lub spacer ze zwierzęciem domowym

Po udzielonej zgodzie i tak każda osoba opuszczająca dom będzie musiałą mieć przy sobie ważny dowód tożsamości na wypadek zatrzymania przez policję. Oznacza to, że SMS ze zgodą na wyjście nie oznacza, że Policja się nami nie zainteresuje. Przemieszczanie się jako takie stało się tam przywilejem. Czy nas czeka to samo?

 

Nie wiadomo jeszcze kiedy nas zamkną i na jak długo. Trudno też przesądzać jak dolegliwe będzie to dla Polaków tym razem. Można tylko podejrzewać, że władza zrobi wszystko aby potrzymać nas w takim stanie co najmniej do końca roku. Po odwołaniu przez PiS Wielkanocy i Wszystkich Świętych, prawdopodobnie odwołane zostaną również Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester. W tym roku Polacy nagle zaczęli żyć tak jak za okupacji, a umierają tak jakby trwała konwencjonalna, a nie hybrydowa wojna przeciwko Narodowi Polskiemu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika On 50

Jednego nie rozumię czemu

Jednego nie rozumię czemu wszyscy się boja miesięcznej kwarantanny czyżby bieda była tak wielka że większośc społeczeństwa nie odłożyła na miesiąc dwa czy rok. Wybaczcie ale ja po 30 latach pracy mogę przeżyc dwa lata co wyście przez ten czas robili konsumpcjonizm czy inne nieszczęścia nie mówcie mi że nie można odłożyc pieniędzy na ciężkie czasy, chyba że podchodziliście do życia łatwo przyszło łatwo poszło.

Portret użytkownika Arya

Ja już 2 lata żyję bez pracy

Ja już 2 lata żyję bez pracy i mam zamiar, jeszcze kilka kolejnych. Coś ty robił przez te 30 lat, że tylko 2 lata, powinno być minimum 5. Wiesz co, głupich nie sieją, sami rosną. Więc zapytam, gdzie ty wyrosłeś? 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika euklides

nie mówcie mi że nie można

nie mówcie mi że nie można odłożyc pieniędzy na ciężkie czasy

Ty to jesteś jednak Janusz głupi, typowy poliniak.... Twoje odłożone pieniądze będą mniej warte niż papier toaletowy i pierwszy będziesz wrzeszczał, że cię "łoszukali". Oczywiście telewizja zrobi specjalnie dla ciebie ustawkę żebyś sobi popluł na jakiegoś podstawionego aktora, bo ty nigdy nie pojmiesz, że gospodarka to nie cyfry nadrukowane na papierkach, tylko produkcja realnych dóbr i usług. Zgadnij co się stanie ćwoku kiedy rząd zamknie kopalnie na których stoi cała polska energetyka. Zgadnij jakie będą ceny żywności kiedy Polska nie będzie już niczego eksportować, a co za tym idzie nie będziemy mieć pieniędzy by importować ropę, która napędza wszystkie ciągniki i maszyny rolnicze. Możesz sobie włożyć między bajki rojenia rządowych elektryfikatorów, którzy nie wiedzą co to są trzy fazy w gniazdku, ale zajmują się elektromobilnością. Poza tym wysiłkiem całego narodu budujemy właśnie centralne lotnisko, niczym plemiona wyznające kult cargo. Nie wiem czego wy oczekujecie po porcie lotniczym, że przylecą tu samoloty z darami?

Portret użytkownika N

Zgadzam się z Twoja

Zgadzam się z Twoja wypowiedzią ale nie z wyzwiskami. To że ktoś ma inny światopogląd często zgubny dla reszty lub jest okupionym internetowym tzw trollem który najczęściej po szkoleniu indoktrynizacyjnym myśli ze robi dobrze... sądzę że chciałeś dobrze ale w emocjach chciałeś wyzwiskami podkreślić wkurwia na taki styl rozumowania. 

Dodam też ze celowo zatrzymuje się wszystko w Polsce żeby wszystko padło ekonomicznie na ryj i by nas wykupił całkowicie zagraniczny kapitał aby już jawnie nam narzucać kto jest panem a kto bydlem  hodowlanym. Nie trzeba już wojen aby zniszczyć kraj na setki lat jak widąc.  Do tego wykorzystanie wirusa aby narzucić pełne ograniczenia jakichkolwiek praw i wolności obywatelskich pod kołdra troski o nas.do tego przymusowe zaszczepienie. Jesteśmy od krok od tego a na jakikolwiek sprzeciw społeczny juz tez są odpowiednie plany. A co maseczek to prócz super biznesu był to jak zakladam jeszcze test systemu inwigilacji ...test systemu rozpoznawania twarzy który Polska zakupiła plus integracja z systemem śledzenia naszych telefonów itp. Czyli inaczej jeski system rozpoznawania twarzy ma wątpliwość czy inne systemy wspomogą określenie tożsamości. To jest tzw uczenie algorytmu wykorzystywane w Machune Learning... chociaż już wstępnie algorytm aplikacji jest wstępnie skonfigurowany. Tworzy się od poprzedniego roku aplikacje do kontroli szczepień ...m in firma Sii ma taki projek. A od chin wystarczy dokupić ich system punktowane tzw do rych obywateli który już Australia albo Nowa Zelandia wykupił. .. dobry  oznacza tali co robi co mu każą. A zły nie będzie mógł nic ani pracować ani jeździć komunikacja ani mieć prawa do pojazdu ...ani wyjechać. .. bedzieki przymusowym lumpem.  A jeśli myślicie że chociaż 80% społeczeństwa świadomego w kraju coś zmieni to niestety nie. Teraz nie trzeba przekonywać qiekszosc ludzi zeby w coś wierzyła a wystarczy przekonać większość ze większość tak myśli. Poza tym jakby był bunt ludności to wyłącza internet ustawa oraz telefony osób tzw szkodliwych a poza granicami zrobią nagonke która w najgorszym razie.będzie wyglądała jak bronienie dekoracji w Iraku przez wojska  Henryk itp. Wszystko juz dawno ustalone... nie ma ucieczki... ppzudzcie wszelką nadzieję ... jedyne co wg mnie może pomóc to sztuczna inteligencja tak oyslana aby stwierdziła że ludzkość nie jest zła a Ci co nią kreują i aby się za nich wzięła. Ludzie nie maja możliwości tak szybko działać u się organizować czy chociażby wymieniać informacji i nie dać się złapać i zamknąć.  Ona nie musi wykarmic dzieci czy iść do pracy... ona ma dostęp do zasobów którymi dysponują te ponad narodowe szajki lobbustow i miliarderów którzy tym wszystkim sterują. ..oczywiście oni nie są na szczycie tej piramidy. No ale napisanie dobrej AI która jednak nas nie wybije do nogi bo skoro mozna nami manipulowac to na to zaslugujwmy etc. to już inna spiewka. No ale to tylko moja opinia która może nie być do końca obiektywna. Mam nadzieje ze nikogo nie urazilem. 

Portret użytkownika euklides

To nie jest kwestia poglądów.

To nie jest kwestia poglądów. Taki debil efektywnie powoduje w kraju biedę i doprowadza innych swoją głupotą do śmierci. To, że mądrzejsza część dała się sterroryzować to jest tragedia. Wyzwiska to tak naprawdę za mało. Tych głupich ludzi powinno się jakoś utemperować, sprawić by zamknęli japy i robili to co każą mądrzejsi. Jest na odwrót i to jest niemoralne.

Portret użytkownika maggi

 

 

 

 W dymo kracji zawsze tak jest ponieważ większość jest po prostu głupia i zakłamana. Inna sprawa że dymokracja jest ustrojem którym można dowolnie manipulować chocby przez ordynancję wyborczą. Jak byś nie nie zaglosował to i tak wybiorą swoich i głupiej większości to odpowiada.

Portret użytkownika ARTUR

Już niedługo możesz zostać

Już niedługo możesz zostać zamknięty w obozie i pozbawiony praw obywatelskich jeśli nie przyjmiesz szczepionki , w każdym przypadku będziesz mógł żyć na koszt państwa wykonując rozkazy . Może należysz do tych 85% głosów w ankietach którzy będą zadowoleni z takiego życia lecz ja mieszczę się w przedziale " partyzanckim " ok. 2-3 % i nie rozumię takiego toku myślenia , jest on dla mnie gorszy od śmierci .

Strony

Skomentuj