Kolejny konflikt: Litwa oskarża Białoruś o naruszenie przestrzeni powietrznej

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Litewskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w piątek poinformowało, że białoruski samolot naruszył przestrzeń powietrzną Litwy w okolicach w Lazdijai (Łoździeje).

 

 

 

W związku z incydentem w MSZ Litwy wezwał ambasadora Białorusi w Wilnie, od którego domagał się wyjaśnień i zapewnień, że takie zdarzenie się nie powtórzy – podano w komunikacie.

 

Z kolei Ministerstwo Obrony Białorusi nie potwierdza informacji o naruszeniu przestrzeni powietrznej Litwy – powiedział Władimir Makarow, szef głównego wydziału informacji i pracy ideologicznej Ministerstwa Obrony Białorusi.

 

Do zdarzenia miało dojść 11 sierpnia br. o godz. 10:37 – 10:47. Samolot nieznanego typu przekroczył dwukrotnie granice Republiki Litewskiej.

 

Incydent zarejestrował radar wojskowy. Ze względu na duże zachmurzenie maszyna nie była widoczna gołym okiem. Tomas Pakalniskis, szef sztabu armii litewskiej, powiedział, że „mógł to być samolot cywilny, wojskowy, załogowy lub bezzałogowy”.

 

Dziwne jest to, że samoloty NATO, stacjonujące w Šiauliai, nie zostały podniesione, aby eskortować intruza.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Samolot nieznanego typu? To

Samolot nieznanego typu? To skad wiadomo, ze to Bialoruski? Moze to byc samolot z kazdego innego kraju.Dlaczego mysliwce NATO sie nie poderwaly? Biurokracja. Zanim podjeta zostala decyzja o poderwaniu to on juz dawno przelecial hahaha  to tak pol zartem pol serio Wink

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Skomentuj