Kolejny jasny meteor spadł do Atlantyku w okolicy Hiszpanii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Upadek kolejnego obiektu z kosmosu odnotowano nad Hiszpanią 9 grudnia. Prawdopodobny meteor był prawie tak jasny jak księżyc w pełni. Kula ognia była obserwowana przez wielu przypadkowych naocznych świadków, którzy zgłosili ją w sieciach społecznościowych.

 

Zdarzenie zostało wygenerowane przez skałę (meteoroida) z asteroidy 2004 TG10, która uderzyła w atmosferę z prędkością około 107 000 km/h. Kula ognia przeleciała nad Oceanem Atlantyckim. Gwałtowna deorbitacja rozpoczęła się na wysokości około 99 km nad Oceanem Atlantyckim, a potem meteor poleciał na południowy zachód i zakończył istnienie jasnym błyskiem na wysokości około 64 km nad poziomem morza.

 

Ten jasny meteor został zarejestrowany w ramach projektu SMART przez Southwest European Meteor Network (SWEMN) ze stacji obserwacyjnych meteorów zlokalizowanych w Sewilli, Huelvie i La Sagra (Granada). Zdarzenie zostało przeanalizowane przez głównego badacza projektu SMART: dr José M. Madiedo z Instytutu Astrofizyki Andaluzji (IAA-CSIC).

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Defqon1

Nie ma żadnych meteorytów ! 

Nie ma żadnych meteorytów ! 

Nic nam z góry nie spadnie, chyba że jakaś chemia. 

Żyjemy w bańce, zamknięci w niej. 

Woda jest życiem ....... Dlatego niebo jest niebieskie i dlatego ,, NOEnowski" potop przyszedł, a raczej został wywołany.

Arką to oni mieli uciec stąd . 

Kiedyś, w to co piszę teraz, bym nie ,, uwierzył", ale teraz ......

Portret użytkownika krasuha

W okolicach biegunów

W okolicach biegunów występują różne mało znane zjawiska. Okazuje się że nie są to tylko zjawiska związane z polem magnetycznym. Optyczne zjawisko o nazwie "Wodne Niebo" ukazuje idealnie odbite na niebie obiekty, które znajdują się na powierzchni ziemi. Nikt tego zjawiska nie podważa, jest faktem, ale tzw środowiska naukowe zawzięcie przemilczają fakt jego istnienia. Nie wolno o tym mówić i już. Co takie zjawisko oznacza? Na niebie w okolicach biegunach znajduje się "coś" co idealnie odbija światło i do tego jest nisko zawieszone nad powierzchnią ziemi.

Mnie zupełnie nie interesują jakieś teorie o płaskiej ziemi, bo to mogą być gierki służb. Jednak niezaprzeczalnie istnieje wiele kompletnie niewyjaśnionych i przemilczanych zjawisk związanych z biegunami. Kolejnym jest podbiegunowe szaleństwo... prawdopodobnie związane z prawie całkowitym brakiem naturalnego pola magnetycznego Ziemi, które podczas burzy na słońcu jest spłaszczone i wgniatane jakąś siłą w grunt, a występuje tylko dookoła bieguna. To że te zjawiska nie są "badane" i nagłaśniane bardzo źle świadczy o tzw środowisku naukowym.

Strony

Skomentuj