Kolejny dzień zamieszek w Izraelu. Palestyna odpaliła pierwszą rakietę

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
To co dzieje się obecnie w Izraelu śmiało można nazwać otwartą wojną, tylko media jakoś jeszcze nie używają tego określenia. Żydzi i Palestyńczycy regularnie napadają na siebie z nożami a służby bezpieczeństwa nie są w stanie zapanować nad chaosem. Co więcej, ze Strefy Gazy odpalono pierwszą rakietę w kierunku Izraela.

 

Co prawda rakieta upadła w południowej części Izraela na pustym terenie nie wywołując żadnych zniszczeń, ale premier Benjamin Netanjahu może podjąć decyzję o rozpoczęciu kolejnej operacji zbrojnej w Strefie Gazy. Przypomnijmy że ostatnia wojna zakończyła się pod koniec sierpnia zeszłego roku. Choć trwała tylko 50 dni, palestyńska enklawa była kompletnie zniszczona a śmierć poniosło ponad 2,200 osób, w tym wiele kobiet i dzieci, a straty materialne oszacowano na 6 miliardów dolarów.

 

Wygląda na to, że jesteśmy właśnie świadkami kolejnego konfliktu - w piątek palestyńskie ugrupowanie zbrojne Hamas ogłosiło trzecią intifadę, tj. powstanie przeciwko izraelskiej okupacji. Organizacja ta nawołuje wszystkich Palestyńczyków do walki z państwem żydowskim.

We wschodniej Jerozolimie nieustannie mają miejsce zamieszki i codziennie giną ludzie. Najpierw Palestyńczycy napadali z nożami na Żydów, a teraz to samo robią Żydzi wobec Palestyńczyków. Policja i wojsko nie potrafi powstrzymać tej spirali przemocy i coraz częściej używa broni palnej, co jeszcze bardziej pogarsza sytuację. Uzbrojeni w nóż napastnicy atakują również służby porządkowe.

 

Ostatnią ofiarą wśród Palestyńczyków jest 25-latek, który zginął podczas strzelaniny z policją. Jak się potem okazało, był on członkiem organizacji Hamas. Izraelskie Siły Obronne (IDF) powiadomiły, że kilkadziesiąt osób przekroczyło granicę i przedostało się do Izraela ze Strefy Gazy. Kilku napastników zatrzymano, reszta powróciła do enklawy. Sytuacja jest zatem bardzo niebezpieczna a premier Netanjahu w każdej chwili może podjąć decyzję o rozpoczęciu kolejnych działań zbrojnych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Zenek :)

No tak, nie idzie tym

No tak, nie idzie tym biblijnym nazistom podbój Syrii to w ramach podbudowy swojego ego przynajmniej wyczyszczają palestyńskie obozy zagłady z więzionych tam zakładników. I znowu będzie "demokratyczna" prasa tuszować popełniane tam BESTIALSTWA przez tych koszernych SSmanów.

Portret użytkownika js

U nas też jest wojna. Walczą

U nas też jest wojna. Walczą partie polityczne wyrosłe z tego samego pnia i etosu "Solidarności". Jawnie widoczna nienawiść, kłamstwa i różne podłe zachowania. Polak z polakiem, a tłumaczą, że wszystko co robią to dla dobra Polski i polaków. Jak myślicie, czy dużo potrzeba do użycia siły w tej walce o władzę aby wygrać. Czy dużo potrzeba aby skłócić jednolity naród i doprowadzić do wojny domowej w imię przejęcia władzy?. Tam w świecie walczą odwieczni wrogowie palestyńczycy z zydami, szyici z sunnitami. Walczą o własne państwo o wolność. My to niby mamy i co? Nie widzicie tej wojny?

Portret użytkownika Mojeimię44

Z cyklu kilku moich słów

Z cyklu kilku moich słów "kazanie" na nie dziele Smile
Zauważyłem jedno. Jeszcze kilka lat temu jak mówił ktoś że żyjemy w czasach apokalipsy drwiono z niego. Dziś już nie jest tak do śmiechu. Każdemu apokalipsa bowiem kojarzyła się z aniołami na chmurach albo z innymi nieludzkimi zjawiskami. Dziś już zaczynają ludzie zdawać sobie sprawę z tego że to tylko symbole. Dla przykładu. Wyobrazcie sobie że jesteście z średniowiecza i w nocy w czasie wojny we współczesnych czasach siedzicie na dworzu. Nad waszymi głowami latają rakiety. Niektóre przelatują a niektóre spadają na ziemie. Jak to opiszecie? Rakiety w nocy wyglądają jak gwiazdy więc opiszecie to jako gwiazdy spadające na ziemie. Inny przykład. Jak opiszecie użycie broni chemicznej albo biologicznej? Jako wielką zarazę prawda? A spojrzcie za okno. Na naszym polskim podwórku czy nie zauwazyliscie że ta susza która niestety dalej trwa jest największą suszą w tym kraju od czasu badań pomiaru deszczów? Ten rok to susza a powiem wam szczerze że dużo lepiej w przyszłym roku nie będzie co łącznie da nam mega szusze. Porusze teraz jeszcze jedną kwestie. Fałszywych proroków i bogów. Wyobrazcie sobie że macie miliony dolarów które w jakiś latwy sposób udało wam się zebrać albo jesteście władcami kraju tak jak Putin czy Obama. Co się z wami dzieje? Zaczynacie myśleć o sobie że jesteście wybrancancami skoro decydujecie o życiu i śmierci innych. Czy to nie jest właśnie symbolika fałszywych proroków? Jest. Zwłaszcza teraz w okresie gdy ludzkość stoi o krok od poznania DNA na tyle żeby wydłużyć życie ludzkie o kolejne kilkadziesiąt lat a docelowo do wieczności. Tak. każdy z tych fałszywych proroków i mesjaszy chce być władcą najlepiej całego świata w momencie odkrycia długowieczności.  Wtedy faktycznie stali by się bogami. Nieprawda? Więc jest to walka o to kto nas wprowadzi w nieśmiertelność. Nie ma się co bać apokalipsy. Sprawa wygląd tak że część z was ja przezyje.  A co z resztą której się nie uda? Trudno. Przecież też nic złego ze śmierci nie ma. Najtrudniejsze i najgorsze jednak będzie życie w okresie głodu i wojny który nadchodzi. Sam widok zbrodni, niedożywienia oraz fatalnych zjawisk atmosferycznych będzie straszny. W Polsce dzięki Bogu tak mocno tego nie odczujemy. Jednak inni ludzie na całym swiecie w większości będą mieć przesrane. Żyjemy w czasach wielkich zmian a Babilon jest kruchy więc może w każdej chwili się zawalic. Nie zawali się jednak tym razem ale bardzo mocno nim zachwieje a najgorsze dopiero przed nami.
jeszcze jedno. A czy kiedykolwiek z was ktoś pomyślał sobie w taki sposób że Bóg ukochal sobie tak mocno ludzi że żyje w śród nas na ziemi? Jednak nie jako król i nie jako biznesmen a jako szary kowalski bo chce poznać wszystkie uroki bycia człowiekiem. Chce też zobaczyć jako bierny widz czy uda się ludziom osiągnąć nieśmiertelność bez jego udziału? Czy wy nie zrobibyscie tego na jego miejscu właśnie w taki sposób? Dopiero w ostatnim momencie ukaże swoje oblicze. Ja właśnie wiem że tak jest.w bibli też jest wyraźnie napisane że Bóg tak ukochal ludzi że zamieszkał między nimi jako syn człowieczeństwa. Czyli nie jako Bóg a człowiek. Więc żyjemy z Bogiem w czasie największej próby ludzkości. Pytanie brzmi. Czy uda nam się zbudować raj na ziemi czy raczej budujemy piekło? A waszym zdaniem co budujemy narazie jako globalny organizm?

Portret użytkownika Shin

Izrael nie jest narodem

Izrael nie jest narodem morderców, to cecha ktorą dziedziczą wszyscy mieszkańcy ziemi, Polacy niestety też. Lepiej poszukaj sobie w historii faktów z histoii naszego kraju, zamiast pisać bzdury o kraju o ktorym nic nie wiesz. Już sam fakt oskarżania kogoś o takie rzeczy jest zabijaniem słowami-a pewnie wiesz, że Słowo ma moc. Nawet ateiści wypowiadają się tylko gdy wiedzą co mówią.

Portret użytkownika baca :-)

kabaretu ciąg dalszy.... w

kabaretu ciąg dalszy....
w Palestynie jest antyludzki reżim i bardzo niebezpicznie bo wszędzie dookoła Palestyńczków włóczą się bez celu bandy uzbrojonych, niebezpiecznych dla środowiska człowieka żydów...
praca bojownika o wolność Palestyny jest odrobinkę niekomfortowa, zarobki niepewne, tak samo emrytura i chyba dlatego wiekszosc bohaterskich Palstyńczyków zamiast walczć o swój kraj woli kręcić w Polsce kebab - ci tchórze sa zupełnie jak ci turbo mnisi z Tybetu - ostro skaczą z mordami i wrzeszcząc demonstrują o wolność Tybetu łopocząc głośno kimonami w... USA, Wiedniu, Londyni, Paryżu.... wszędzie tylko nie w Tybecie wywijają kimonami, wszędzie tylko nie w Palestynie...
i chyba dlatego o wolność Palestyny muszą walczyć żydzi - przebrani za Palstyńczyków z hamasu... przecież zawsze może na miejscu pojawić się niezapowiedziana kontrola z FIFA, Uefa albo unicefa aby sprawdzić składy drużyn tak więc pozory i formalności dla potomnych należy zachować na wypadek kontrolera z zusu abo sanepidu...
niech węc sobie żydzi walczą z żydami -przegrają i tak Palestyńczycy... no ale skoro oddali mecz walkowerem to i ja mam to w dupie...

Strony

Skomentuj