Kolejny duży deszcz meteorów na całym świecie

Kategorie: 

Foto: www.astroevents.no

Kule ognia eksplodowały na porannym niebie nad Norwegią. Upadające meteory były również widoczne w Danii, Szwecji, Japonii, USA, Kanadzie oraz Nowej Zelandii. Można mówić bez dużej przesady, że zjawisko miało charakter globalny a to oznacza, że Ziemia wleciała w obszar przestrzeni składający się z dużej ilości gruzu kosmicznego.

 

Według portali norweskich obserwacja dziwnego obiektu lub obiektów płonących w atmosferze miała miejsce dzisiaj nad ranem. Świadkowie twierdzą, że wyglądało to jakby kula ognia spadła z nieba i powoli sunęła na horyzoncie. Jaśniała w takim samym kolorze, jak Księżyc. Wszystko trwało kilka sekund i było na tyle jasne, że przyćmiło gwiazdy.

Po przelocie na niebie uformowały się charakterystyczne smugi, dziwnie podobne do tych z Czelabińska. To trochę zaskakujące, że informacje o takich skoordynowanych atakach z kosmosu nie znajdują się nagle na czerwonych paskach wiadomości. Przeciez wszyscy widzieli jakie mogą być konsekwencje kolizji nawet gdy obiekt eksploduje na dużej wysokości. Czy to są informacje nieinteresujące?

 

Poniżej przelot obiektu nad Meksykiem uchwycony za pomocą kamery automatycznej.

Oto fotografie wykonana ostatnio nad Japonią. Poniżej bolid z 4 kwietnia 2013.

Tutaj zdjęcie z tej samej kamery przedstawiające bolid z 31 marca 2013.

Poniżej znajduje się nagranie wykonane w Nowej Zelandii

Takich obserwacji jest ostatnio po prostu bardzo dużo. Teraz w kwietniu spodziewane jest przejście Ziemi przez rój meteorów zwany Lirydami. Być może te obserwacje mają z tym jakiś związek, a może jest to objaw czegoś innego o czym nowoczesna nauka nie ma pojęcia więc lepiej udawać, że tego nie ma ignorując przypadki tego typu w światowych mediach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika robin

TO EKSPLODOWAŁ METEORYT

TO EKSPLODOWAŁ METEORYT WYNIESIONY PRZEZ POCISK BALISTYCZNY TYPU TOPOL M, WYSTRZELIWYWANY Z MOBILNEJ WYŻUTNI RAKIETOWEJ. PONIEWAŻ METEORYT TEN ZOSTAŁ PRZECHWYCONY PRZEZ TARCZE ANTYRAKIETOWĄ DO EKSPLOZJI ŁADUNKU NUKLEARNEGO JAKI TEN METEORYT ZAWIERAŁ DOSZŁO NA DUŻEJ WYSOKOŚCI.TO CHYBA NAJBARDZIEJ LOGICZNE WYTŁUMACZENIE TYCH CZĘSTYCH OSTATNIO ZJAWISK. JAK MYŚICIE KIEDY OFICJALNIE OGŁOSZĄ, ŻE TOCZY SIĘ III WOJNA ŚWIATOWA? JA STAWIAM, ŻE NAJPÓŹNIEJ DO KOŃCA KWIETNIA.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Jak to się stało że nagle po

Jak to się stało że nagle po czelabińsku ludzie zaczeli dostrzegać rzeczy które normalnie występuja.... Az strach pomyslec ile artykułow, zdjęc filmów powstanie w sierpniu....
wazne że się pisze o tych zjawiskach ale jak czytam "atak z kosmosu" to normalnie pudelek, wp, interia...

Portret użytkownika devoratus

Wiesz, jeśli pewnego dnia

Wiesz, jeśli pewnego dnia spadnie Ci na głowę kilogramowa bryła lodu, to też nie rób z tego od razu tragedii, "bo takie rzeczy normalnie występują".
 
Czy ktokolwiek pisał, że takie rzeczy w naturze nie występują?
Ależ skąd!
 
Wielkie wymierania ogólnoplanetarne - to też rzeczy naturalne.
W sumie morderstwa to też naturalna część natury i element dominacji i walki o przetrwanie.
 
Może po prostu natura postanowiłą się nas pozbyć jak raka...

 

 

Portret użytkownika Juszka1980OGL

a wiesz ze w ciągu doby w

a wiesz ze w ciągu doby w atmosferę wpada kilka mln meteorytów których waga przekracza 100kg???? 
nie mam pojęcia co moze spaść mi na głowę to nie ode mnie zależy a taka ironia to na małe dzieci.
A jezeli szał który teraz po czelabińsku stworzyły media- w sumie natura stworzyła- otworzył ludziom oczy i zaczeli patrzeć w góre nie tylko pod nogi stad też większa ilość obserwacji.
dziecinny ten twój post po kim jak ko kim ale po tobie się tego nie spodziewałem.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Jak to się stało że nagle po

Jak to się stało że nagle po czelabińsku ludzie zaczeli dostrzegać rzeczy które normalnie występuja.... Az strach pomyslec ile artykułow, zdjęc filmów powstanie w sierpniu....
wazne że się pisze o tych zjawiskach ale jak czytam "atak z kosmosu" to normalnie pudelek, wp, interia...

Strony

Skomentuj