Kolejny bardzo duży wybuch na słońcu

Kategorie: 

Źródło: NASA

 Kolejny wybuch na słońcu, dzień po dniu, tym razem jeszcze większy. Satelity SOHO zarejestrowały w czwartek (wczoraj) bardzo duży wybuch na słońcu.

 

Sprawdziłem nieprzetworzone jeszcze dane w NASA, z dnia dzisiejszego i mam złe wieści. Dziś także był bardzo duży wybuch, trwał od godziny 9:36 do 12:48 czasu polskiego.

 

Jutro poinformuje o tym, jak NASA przetworzy obrazy z satelit LASCO C2 i C3

 

Obserwuję słońce już kilka lat i dawno nie było tak dużej aktywności. Czyli można się spodziewać ponownych trzęsień w okolicach Fidżi, Vanua, Samoa i Tonga. W tym miejscu pod oceanem coś niepokojącego się dzieje. Urwisko, które tam jest na głębokości 9200 metrów, rozsuwa się z prędkością 237mm rocznie i zaczyna przyspieszać. Wniosek może być jeden, pewnie powstanie tam kolejny wulkan pod oceanem, ale czy tylko vulkan?

 

Kolejne niebezpieczne rejony świata to Indonezja, okolice Japonii i Alaska. Cały czas ten teren jest aktywny tektonicznie.

 

Promieniowanie elektromagnetyczne dociera do Ziemi po około 8 minutach zaś najszybsze z cząstek naładowanych po około 20 minutach. Szybsza i bardziej obfita w cząstki faza wiatru słonecznego rejestrowana jest jednak dopiero po co najmniej 20 godzinach. Bardziej intensywne promieniowanie nadfioletowe może uszkodzić panele baterii słonecznych, zaś emisje korpuskularne spowodować usterki aparatury elektronicznej krążących wokół Ziemi satelitów.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: wibi
Portret użytkownika wibi

Skomentuj