Kolejne zapadliska nas świecie budzą niepokój mieszkańców

Kategorie: 

Źródło: Slide.News.Sina.com.cn

Od kilku dni znowu na językach wszystkich są zapadliska. Szokująca historia z Florydy uzmysłowiła nagle, że wszystko jest możliwe, nawet kilkunastometrowy lej pod sypialnią. Trudno się zatem dziwić, że gdziekolwiek zapada się ziemia na ludzi pada strach.

 

Pod koniec lutego w okolicy Guangyuan w prowincji Syczuan przez niemal tydzień dzień i noc słychać było głośny huk. Gdy odgłos ustał miejscowi odnaleźli wielki lej, który miał przynajmniej 20 metrów średnicy.

Według mieszkańców sąsiednich wiosek do zapadlisk tego typu zaczęło dochodzić po raz pierwszy we wrześniu 2012 roku. Podkreślają oni, że pojawienie się tej nieprawidłowości prawie zawsze poprzedza charakterystyczny grzechot ziemi.

 

Do podobnych nieoczekiwanych zapadlisk dochodzi również w Chorwacji. Są doniesienia o przypadkach w regionie Dalmacji. W nadmorskim kurorcie Lovran ziemia zapadła się na historycznej promenadzie.

 

Za to w chorwackiej Selenicy doszło do tragedii porównywanej do tej, jaka spotkała Jeffa Busha na Florydzie. W jednym z otworów odnaleziono ciało mężczyzny. Według świadków mężczyzna naprawiał przerwaną linię, gdy nagle dosłownie połknęła go ziemia. W Chorwacji doszło do tylu przypadków tego niepokojącego fenomenu, że powstała swego rodzaju masowa histeria.

 

Jako słowo klucz w kontekście wszystkich zapadlisk pada uczone sformułowanie "lej krasowy". Chodzi o to, że w pewnych warunkach pod Ziemią tworzą się jaskinie i potem pod wpływem nacisku na przykład z powodu opadu śniegu i jego ciężaru może dochodzić do naruszenia struktury geologicznej, co prowadzi do powstania ogromnych lejów, w których może zniknąć nawet cały dom.

 

 

 

Źródła:

http://Slide.News.Sina.com.cn

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tajemnicze-zjawisko-w-chorwacji-ludzie-w-strachu,1,5436834,wiadomosc.html

http://news.nationalgeographic.com/news/2013/03/130305-florida-sinkhole-science-causes-world/

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Krzysztof

Tylko głupek uwierzy że to

Tylko głupek uwierzy że to coś naturalnego , nigdy wcześniej nie było takich zapadlisk , a teraz nie wiadomo skąd przez rok na całym świecie dochodzi do czegoś takiego . Bajka dla mniej inteligentnych , nie trzeba być filozofem by zauważyć że nie tylko wystepują zapadliska ale i inne fenomeny , codziennie czytam o o nowych meteorach które przelatują nad ziemią . 
Jedyne racjonalne wytłumaczenie to apokalipsa Św Jana ,

Portret użytkownika Anton

Bo nigdzie nie moia ci o

Bo nigdzie nie moia ci o tym.
Oglądasz tylko the Voice of Poland, Dlaczeg ja, albo czytasz tylko Biblię i chodzisz do Kościoła. Nauka jest Ci obca! A gdybś postudiował geolgoie Ziemi to być wiedział, że co to są leje kraskowe itp zjawiska. Nagle o meteorach się dowiedziałaś? Rocznie kilka (piwyżej 100m) mija ziemie w promieniu ok 1 mln km. Na ziemie spada kilkadziesiąt małych meterów. Jakbyś się uczył to byś wiedział.

Portret użytkownika Rodakpodlasie

Zapadliska na Swiecie.

Zapadliska na Swiecie. Swietnie jakby powstal dobry news o zapadlisku swiata,szczegolnie widocznemu na przykladzie Polski. Zapadlisko...Rodacy - Zrozumcie, że to wszystko co widzimy w mediach tak naprawde to media na swiecie i w Polsce to jest wlasnosc i narzedzie w rekach syjonistow zydowskich i takie afery pompowane jak balon są tylko i wylacznie z premedytacja przez te chazarskie parchy tworzone po to by sklocac i niszczyc narody zgodnie z wytycznymi zawartymi w tzw protokolach medrcow syjonu - sprawdzcie sobie w google co to za szambo z ich zdemoralizowanych pejsatych baniek sie wylewa. Syjonistyczne parchy prowadzaja na sile w mediach tego typu tematy homo itp i inne sztuczne afery. Homosie i ich tolerowanie w imie wyzszzego prawo /sam Bóg potepia homoseksualistow/ jest propagowane przez srodowiska zydowskie o syjonistycznych czytaj faszystowskich i rasistowskich pogladach ta intryga ma wywolac zamet i zniszycz narod. Syjonizm powinien byc wytepiony raz na zawsze. Najpierw od edykowania spolczenstwa co wlasnie czynie dalej tepienie tego szamba moralnie, ideowo - zydowscy megalomani sami wszak daja nam argumenty - po owocach ich poznacie a owoce zydosyjonu sa wyrazne, zdemoralizowane, degrengolada majaca za zadanie bydlo za jakie Nas maja i podludzi ostatecznie zniewolic by sluzyc pejsatym. Rodacy apeluje do Was - czytajcie wolne media, uczcie sie o tym jak i dlaczego i z czego wynika obecna sytuacja i jaka jest rola syjonistycznych zydow i im podobnych w tym wszystkim a nade wszystko dbajcie o swoje zdrowie, dume narodowa, moralnosc i co najwazniejsze badzcie sprytni i stosujcie srodki adekwatne do wroga niczym Pilsudski, ktory raz strategią raz chirurgicznym cieciem usuwal raka toczacego spoleczenstwo i nasza wolnosc..

Portret użytkownika rubikman

Mam 56 lat i nie pamiętam

Mam 56 lat i nie pamiętam abym kiedykolwiek usłyszał informację o zapadliskach, no chyba że górniczych. Aż tu nagle taki wysyp i jeszcze na dokładkę w tak głupi i naiwny sposób tlumaczony. Przecież to widac że coś się dzieje. Coś niedobrego. 

Portret użytkownika poll

osobiscie uwazam ze ten

osobiscie uwazam ze ten cytat: Madry wie co mówi głupi mówi co wie jest odwrotny Wink madry wie co mowi bo zostal do tego punktu nafaszerowany klamstwem a Glupi wlasnie wie to co widzi i mysli pamietaj to glupiec jest madrzejszy od madrego zauwaz jak potrafia byc dyskretni, skromni itd a przeciwnik zachlanny, niedosycony itp:)

Strony

Skomentuj