Kolejne wielkie pęknięcia ziemi w Afryce! Czy kontynent pęknie szybciej niż sądzono?

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Ogromne pęknięcia ziemi nadal nękają Afrykę. Rozstępująca się ziemia doprowadziła do zniszczenia wielu domów w Ugandzie. Miejscowe władze sugerują, że przyczyną były ulewne deszcze w okolicy.

W Ugandzie powstało ostatnio kilka dużych pęknięć ziemi. W efekcie spowodowało to, że zniszczonych zostało co najmniej 300 domów. Władze tego afrykańskiego kraju nie miały wyjścia i przeprowadzono przymusowe ewakuacje.


 
Ziemia pokryła się pęknięciami w okolicy miasta Namisindva. Pęknięcia ziemi, przechodzą bezpośrednio pod domami i ogrodami. Dwa uszkodzone w ten sposób mosty zostały zmyte. 

Uganda znajduje się w dolinie Wielkich Rowów Afrykańskich. To właśnie tam powstaje nowy ocean, którego tworzenie generuje proces pękania płyty afrykańskiej na dwa nowe - nubijską i somalijską.  

Trzeba zaznaczyć, że wcześniej podobne pęknięcia pojawiły się w Kenii. Już wtedy specjaliści stwierdzili, że ma to związek nie tylko z powodziami, ale też ze sposobem w jaki w tym miejscu reagują płyty tektoniczne. 

Wszystko wskazuje na to, że obecnie Afryka wkroczyła w etap podziału kontynentu i przebiega to dużo gwałtowniej niż sugerowali wcześniej naukowcy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kimbur

Stare powiedzenie mówi: "Nie

Stare powiedzenie mówi: "Nie strasz, bo się zesrasz". Jednak, doprawdy, jest się czego bać, bo coraz więcej kataklizmów na świecie i zjawisk dziwnych. Jakże kruchą siłą jest nasza cywilizacja a potężną przyroda żywa i nieożywiona!

Bądźmy dla siebie lepsi, gdyż kataklizmów i katastrof dość.
Howgh!

Portret użytkownika vagabondo

przebiegunowanie koniec cyklu

przebiegunowanie koniec cyklu cywilizacji co 680 lat czyli juz cykl sie zaczal i niedlugo cyk,myk,pyk i wszystko szlak trafi!!!!! kuzfa te wszystkie majatki zbierane latami pojda w drobny mak,moral taki ze czlowiek glupi bo zamiast dbac o nature i zyc z nia w symiozie to eksplatuje do granic mozliwosci zeby sobie 2 mercedresy kupic co przyspiesza cykl zniszczenia i mamy co mamy!!!!

Skomentuj