Kolejne trzy asteroidy zbliżą się bardzo blisko Ziemi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jeszcze pod koniec maja informowaliśmy o 3 asteroidach, które minęły naszą planetę w niewielkiej odległości. Wygląda na to, że w najbliższym czasie kolejne trzy obiekty NEO przejdą nieopodal orbity naszej planety. Tym razem, będą one jednak o wiele większe.

 

Pierwszy z potencjalnie niebezpiecznych obiektów to asteroida 2002 NN4. Mierzy ona około 570 metrów średnicy i minie Ziemię 6 czerwca. Zdaniem astronomów zbliży się ona do naszej planety na odległości 5 milionów kilometrów co stanowi 13 krotność odległości z ziemi do Księżyca. Nie ma zatem powodu do obaw, choć przelot tak dużego obiektu nieopodal Ziemi ma prawo niepokoić.

Kolejny obiekt NEO to asteroida 2013 XA22, która minie naszą planetę 8 czerwca. Zbliży się ona do Ziemi na odległość prawie 3 milionów kilometrów co również znacznie wykracza ponad dystans z Ziemi na Księżyc. Ta asteroida ma również znacznie mniejszą średnicę szacowaną na 160 metrów.

Trzecia asteroida, która zbliży się do Ziemi to 2010 NY65. Jej przelot będzie miał miejsce 25 czerwca i wówczas znajdzie się ona w odległości 3,75 milionów kilometrów od naszej planety. Ten obiekt mierzy aż 310 metrów średnicy lecz z racji dużej odległości również nie zagrozi Ziemi.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Skomentuj