Kolejne szczepionki wycofane z obiegu, sprawdź czy twoje dziecko ich nie dostało

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Przemysł szczepionkowy ma się dobrze od czasu, gdy zaprzestano dyskutowania z rodzicami na temat tego czy chcą czy też nie chcą poddać swoich zdrowych dzieci podejrzanym procedurom medycznym z wykorzystaniem substancji z domieszkami formaldehydu czy rtęci. Teraz tym zajmuje się państwo, a rodzice i tak odmawiający szczepień trafiają na czarną listę. Okazuje się, że to oni jednak mają rację, bo dzisiaj pojawiła się informacja o wycofaniu kolejnych szczepionek.

 

Lista tych preparatów, które ostatecznie zniknęły z rynku jest imponująca. Powoduje to poważne obawy, co do skutków zdrowotnych po zażywaniu preparatów, które były dopuszczone do działania tylko w określonym czasie. Przecież nie da się odszczepić dziecka, więc decyzja o wstrzyknięciu mu takiego środka to potencjalnie nieodwracalne zniszczenie jego zdrowia.

 

Najnowsza afera dotyczy specyfików o nazwie Euvax B oraz Tripacel. Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał w czwartek 18 lipca z obrotu Euvax B, szczepionkę przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, o numerze serii UFA 12001. Poinformowano, że szczepionka nie spełnia wymagań jakościowych ze względu na niehomogeniczność. GIF wycofał produkt z obrotu na terenie całego kraju. Wycofano również z obrotu specyfik o nazwie Tripacel. Jest to szczepionka trzy w jednym przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi, o numerze serii C4007 AK. Powodem decyzji jest również ich niehomogeniczność, czyli nieróżnorodność.

 

Okazuje się, że taki los może spotkać więcej preparatów aplikowanych naszym dzieciom. Dopiero po jakimś czasie okazuje się, że albo szkodzą, albo mają jakieś podejrzane osady. Warto sprawdzić w książeczce zdrowia, czy kalendarz szczepień nie skazał naszej pociechy na aplikację wycofanej serii wspomnianych powyżej szczepionek.

 

 

Źródła:

http://www.gif.gov.pl/rep/gif/pdf-y/WC/2013/WC_2013-07-18-056.pdf

http://www.gif.gov.pl/rep/gif/pdf-y/WC/2013/WC_2013-07-18-057.pdf

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lewy648

Zauważyłem w mojej starej

Zauważyłem w mojej starej książeczce zdrowia dziecka, ze w 2003 roku w maju i w grudniu wszczepiono mi Euvax B. Pisze czarno na białym... Jednak jakieś g...o mi zaaplikowali mimo, ze na szczęście rodzice niechętnie chodzili ze mną na szczepienia. W tej chwili mam 23 lata.

Portret użytkownika goha

Ludzie nie panikujcie. Czytaj

Ludzie nie panikujcie. Czytaj ze zrozumieniem - wycofano szczepionkę o nazwie Euvax B z konkretnym numerem serii. Porównaj sobie w karcie szczepień jakim numerem Cię zaszczepiono. Moja córka w 2005 też była szczepiona euvaxem ale inną serią.

Portret użytkownika Dr Piotr

Taki szybki przykład

Taki szybki przykład zakłamania przemysłu szczepionkowego...co wywołuje objawy tężca - odp: toksyny produkowane przez bakterie tężca, a nie same bakterie. Na dzień dzisiejszy nie ma czegoś co jednorazowo lub nawet biorąc to co kilka lat uodporniłoby nas na te toksyny.
To tak samo jakby brać szczepionkę uodparniającą na jad żmiji...nie ma takiej. Skuteczne jest tylko podanie odpowiednio spreparowanej surowicy na bazie jadu zmiji (najlepiej tego gatunku żmiji) i to w miarę szybko. Tak samo jest z tężcem!
Tak więc skuteczność SZCZEPIONKI PRZECIW TĘŻCOWI jest równa ZERO!
To tylko farmaceutyczna ściema, żeby pompować w nas gówno zawarte w szczepionce! Tym bardziej, że od kilkunastu lat rejestrowana i udokumentowana umieralność na tężec nie przekracza kilku-kilkunatu osób rocznie przy zarażeniach rzędu kilkuset osób. Gdzie tu to wielkie zagrożenie, to nie jest nawet skala wyrażona w promilach, to ułamki promila??!?!?!

Portret użytkownika RH+

Witajcie. Na początek

Witajcie. Na początek przyznam się, że jestem lekarzem. Nie szczepię swoich dzieci szczepionkami które uważam za zbędne (nie wszystkie są konieczne, ale...), koniecznymi szczepię jednak.
Niehomogeniczność - znaczy niejednorodność i nie ma to nic wspólnego z garniturem antygenowym w szczepionce, tylko z tym, czy w szczepionce wytrącają się osady. W tych szczepionkach wytraciły się osady, więc je wycofano.
Co do twierdzenia, że szczepionki nie maja badań dopuszczających - fałsz, albo kłamstwo (zaleznie, czy świadome, czy nie). Każdy preparat w tym kraju, przeznaczony do podania parenteralnego (czyli bezpośrednio do organizmu - dożylnie, podskórnie, śródskórnie, domięśniowo, dokanałowo, dostawowo) musi przejść badania kontrolne dopuszczające do obrotu, tzw proces rejestracji produktu leczniczego. Mówi o tym prawo farmaceutyczne, ale nie tylko.
Co do wycofania - nie wycofano preparatu tylko jedną serię każdej podanej przez was szczepionki - bo wytrąciły się osady.
 
A jeśli chodzi o szczepienia-
macie rację - świat przetrwał bez szczepionek - ale zapominacie o ospie prawdziwej - ile razy dziesiątkowała europejczyków, ilu indian zginęło przez te wirusy? Zapominacie o tężcu (nadal nie ma na niego lekarstwa i nadal umieraja ludzie na tężec - ci niezaszczepieni), o wściekliźnie, o polio, o błonicy.
I powiem Wam szczerze - wylewacie dziecko z kąpielą. Bo to nie szczepionki są złe - zły jest system, który nakazuje, który wymaga, który nie chce ponieść odpowiedzialności. Zły jest system podawania, zły też czas i częstotliwość- Ale nie szczepionki (dla tych, którzy nie wiedzą - szczepionki są rzeczami, nie istotami świadomymi siebie - nie mogą być złe).
Macie pretensje do lekarzy, że dla dobra waszych dzieci (o które kochane mateczki dbają często gorzej, niż ja o swojego psa) nie chcą łamać prawa i narażać swojej pracy (czyli dochodów i sposobu na utrzymanie rodziny).
A że piszą leki? A co mają zrobic? Zacząć za was biegać, dobrze się odżywiać, regularnie spać? Niestety, kochani, ale na większośc choróbsk jakie się do nas przyklejają sami pracujemy. Pracujemy długo, ciężko i wytrwale. A gdy lekarz zapasionemu wielorybowi mówi: "Może warto pomyśleć o zrzuceniu 10 kilo?" a ten odpowiada "A może by się doktor odp...olił?". Więc piszemy kilo leków, chyba, że ktoś sam poprosi o niefarmakologiczne leczenie choroby - wtedy otrzyma poradę, co i jak.
Dla nieuleczalnie chorego nie należy byc lekarzem.
Chorego nie wolno leczyć wbrew jego woli.
Gdy chory nie chce zmienić swojego życia, ale chce pozbyć sie objawów chorby - piszemy leki na objawy.
 

Portret użytkownika b@ron

RH+...widzisz ,sprawa jest

RH+...widzisz ,sprawa jest bardzo kontrowersyjna i zależy z czyjej strony się na to patrzy,widzisz ty jesteś lekarzem i piszesz że szczepisz dzieci tylko koniecznymi szczepieniami, jak myślisz co usłyszy zwykły rodzic w przychodni kiedy spyta które szczepienie jest niepotrzebne???...poza tym piszesz ,cytuję...
"Co do twierdzenia, że szczepionki nie maja badań dopuszczających - fałsz, albo kłamstwo (zaleznie, czy świadome, czy nie). Każdy preparat w tym kraju, przeznaczony do podania parenteralnego (czyli bezpośrednio do organizmu - dożylnie, podskórnie, śródskórnie, domięśniowo, dokanałowo, dostawowo) musi przejść badania kontrolne dopuszczające do obrotu, tzw proces rejestracji produktu leczniczego. Mówi o tym prawo farmaceutyczne, ale nie tylko"
..a które szczepionki oprócz badań dopuszczających do obrotu ,są badane pod względem długoterminowych zmian w organiźmie jakie zachodzą po podaniu szczepionki?...bo mnie się wydaje że raczej żadna...niestety wygląda to tak że jeśli koncern coś wyprodukuje ,to musi to sprzedać tak,żeby nie ponosić odpowiedzialności gdy lek okaże się trucizną, oczywiście ja nie mówię że nikt nie powinien się na nic szczepić ,tyle że preparat przed dopuszczeniem do podania, powinien być przebadany w sensie na co pomaga i na co szkodzi, a nie tylko na co pomaga...druga sprawa, masz rację,to system jest zły bo jak ci każą obowiązkowo zaszczepić dziecko to jak po szczepieniu zachoruje i tak winnych nie ma ...tym sposobem firmy mogą sprzedać każdy lek...jeśli jesteś faktycznie lekarzem ,to smutne jest to co piszesz dalej, 
"Macie pretensje do lekarzy, że dla dobra waszych dzieci (o które kochane mateczki dbają często gorzej, niż ja o swojego psa) nie chcą łamać prawa i narażać swojej pracy (czyli dochodów i sposobu na utrzymanie rodziny)."
to typowe myślenie dzisiejszych lekarzy ,jak każą ci podać truciznę to podasz ,byle ci stopa życiowa nie spadła...niewątpliwie masz za co dbać o pieska lepiej niż "kochana mateczka" która gdy dziecko poważnie zachoruje musi się liczyć z tym że na wizytę u specjalisty musi czekać ,albo wywalić grubą kasę dla doktora który dużo lepszym doktorem jest gdy się idzie do niego prywatnie (nie odbieraj tego jako najazd na ciebie, bo dotyczy to większości lekarzy)...nie wiem czy wiesz ale reszta twojego postu ,pogrąża lekarzy...i mam nadzieję że nie wszyscy lekarze tak myślą ,cytuję..
"A gdy lekarz zapasionemu wielorybowi mówi: "Może warto pomyśleć o zrzuceniu 10 kilo?" a ten odpowiada "A może by się doktor odp...olił?". Więc piszemy kilo leków, chyba, że ktoś sam poprosi o niefarmakologiczne leczenie choroby - wtedy otrzyma poradę, co i jak.
Dla nieuleczalnie chorego nie należy byc lekarzem.
Chorego nie wolno leczyć wbrew jego woli.
 
Gdy chory nie chce zmienić swojego życia, ale chce pozbyć sie objawów chorby - piszemy leki na objawy."
...a może "zapasiony wieloryb" jest chorobowo "zapasiony"?
...te kilo leków przepisujesz mu ze złości ?
...osobiście twierdzę że gdybym poprosił doktora o niefarmakologiczne leczenie choroby ...owszem otrzymałbym poradę...gdzie są drzwi...a jeśli się mylę to proszę wytłumacz mi dlaczego o leczenie niefarmakologiczne czyli takie które nie szkodzi ...trzeba doktora poprosić?
...nieuleczalnie choremu dobrze by było w takim razie nie przepisywać tego co i tak nie pomoże a tylko wyczyści mu portfel
...a co do leczenia kogoś wbrew jego woli??? leczyłeś kiedyś kogoś kto się do ciebie nie zgłosił byś go leczył???
...podsumowując ,jakby nie było ,przepiszesz jedynie lek na objawy...i na tym polega rola lekarza?...pozrawiam
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika ARTUR

RH+ . Jesli chorego nie

RH+ . Jesli chorego nie należy leczyć wbrew jego woli to czy pod przymusem wolno doprowadzać do choroby ludzi zdrowych / nowe prawo o zarządzaniu przez Sanepid jednostkami wojska i innych służb w przypadku szczepień ogłoszonych przez WHO / ? Kto odpowiada za negatywne skutki poszczepienne u dzieci , bo nikt z syjonistycznej władzy nie umiał na to pytanie odpowiedzieć , nie odpowiedzieli też specjaliści od szczepień reklamujący je w internecie ? Czy Pan odpowiada prawnie i finansowo / dożywotnia renta za spowodowanie kalectwa / za podanie szczepionki o której wiadomo że nie posiada homologacji dopuszczającej do użytku , która obarcza tymi obowiązkami skarb państwa ? Pytania są jednoznaczne i wystarczy odpowiedzieć : tak lub nie .

Portret użytkownika drNo

ależ Ty jesteś zakłamany

ależ Ty jesteś zakłamany człowieku:
1.  "koniecznymi szczepię jednak."  -- przestudiuj sobie pojecie 'konieczności', to może Cię olśni, że jest arbitralne i zależy od widzimisię ...gremium lekarzy i farmakologów.  Już to jest powod, by na Was uważać, bo jutro możecie powiedzieć "ops, to jednak nie było konieczne'.
2.  "nic wspólnego z garniturem antygenowym w szczepionce, tylko z tym, czy w szczepionce wytrącają się osady."  -- odwracasz kota : niehomogenicznośc jest skutkiem BŁĘDU produkcyjnego. W szczepionkach były bakterie, grzyby lub wadliwe stabilizatory. Mimo to przeszły te wszystkie opisywane przez Ciebie atesty i dopuszczenia.  Jakim cudem je przeszły? Odpowiedź jest prosta - bo te atesty i dopuszczenia są "lewe".
3.  "nadal umieraja ludzie na tężec - ci niezaszczepieni" -- cytując Ciebie "fałsz, albo kłamstwo (zaleznie, czy świadome, czy nie)". Niestety doktorku, albo świadomie kłamiesz albo jesteś niedouczonym doktorkiem: na tężec i inne choroby o ktorych piszesz umieraja też zaszczepieni. A na dodatek takich trupow jest statystycznie więcej niż tych niezaszczepionych. Postudiuj troszkę dokładniej zanim zaczniesz sie mądrzyć.  Co do takiego 'polio' postudiuj przypadki z Indii - sporo sie nauczysz (jeśli Twoje bzdury wynikają z niewiedzy, a nie z bezczelnego klamstwa).
4.  piszesz " nie szczepionki są złe - zły jest system"  , a potem "szczepionki są rzeczami, nie istotami świadomymi siebie - nie mogą być złe". No cóż, durna ta Twoja manipulacja słowami, bo widzisz ściemniaczu (wg Twojego pokrętnego myślenia) 'system' też nie może być zły, bo też nie jest "istotą świadomą siebie".  Więc doprecyzuję za Ciebie, byś nie musiał dłużej motać: szczepionki są często wadliwe i błednie skomponowane, filozofia szczepień jest pomyłką medyczną, zaś system jest bezduszny i statystyczny.
5.  "[system] nie chce ponieść odpowiedzialności" -- wiesz doktorku, na gó..o rodzicowi odpowiedzialnośc systemu jeśli jego ukochane dziecko zostało okaleczone lub nawet zabite wskutek niekorzystnych zbiegów zdarzeń? Jesteś kolejnym przykladem człowieka, który zasłania się systemem w sytuacji, gdy odpowiedzialność systemu jest już musztardą po obiedzie,
6.  "Zły jest system podawania, zły też czas i częstotliwość-"  -- no cóż doktorku: skoro jako lekarz to wiesz, to zgodnie z polskim prawem masz obowiązek zgłosić organom ścigania i prokuraturze fakt, o którym napisałeś, w przeciwnym wypadku popełniasz poważne przestępstwo z kilku paragrafów, łacznie z ustawą o zawodzie lekarza. Dla mnie jesteś ...hipokrytą, a nie lekarzem.
7.  "nie chcą łamać prawa i narażać swojej pracy" -- w pkt 6 udowodniłem Ci, ze łamiesz prawo i narażasz swoją pracę ...a także życie i zdrowie dzieci.
8.  "a ten odpowiada "A może by się doktor odp...olił?". Więc piszemy kilo leków,"  -  sugeruję szanownemu doktrkowi by się jednak odp...olił i nie pisał kila leków.  Lekarz nie ma prawa wypisywac leków na życzenie pacjenta; leki mają być wypisane zgodnie z rozpoznaniem horoby i celem leczenia. Skoro pacjent zarządał odp...nia, to należy się zastosować i poprzestać na ...pouczeniu.  Znów okazujesz się ...hipokrytą, bo przysięgałeś Primo Non Nocere, a Ty wyraźnie szkodzisz zapisując 'kilo leków', gdy wiesz że 'wieloryb' wymaga ruchu, a nie tabletek.
9.  "Dla nieuleczalnie chorego nie należy byc lekarzem" -- tym bardziej nie nalezy 'leczyć' zdrowego. Skoro nie chcesz leczyć nieuleczalnie ('nieuleczalnie' Twoim popapranym zdaniem) chorych, to trzymaj się z dala od zdrowych, a to wlaśnie zdrowym aplikujesz ... 'konieczne' szczepionki.
10.  "Chorego nie wolno leczyć wbrew jego woli"  --- tym bardziej NIE WOLNO tego robić wobec zdrowego.   To Zdrowego nie wolno 'leczyć' wbrew jego woli.
  Nie wiem czy cokolwiek z tego zrozumiałeś, bo wydajesz się wystarczająco zaklamany, by nie rozumieć. Ale może przynajmniej innym, czytającym Twoje brednie, nie zbełtasz tak łatwo głowy.
 
 
 

Portret użytkownika RobCoInd55

Jak zwykle chodzi o

Jak zwykle chodzi o pieniądze, jakie to typowe. Sam jak najbardziej popieram ideę szczepionek. W teorii martwe bakterie i wirusy wstrzykuje się by organizm mógł wykształcić odpowiednie reakcje obronne na wypadek epidemii. Ale koncerny farmaceutyczne musiały wszystko zmanipulować z jak największą korzyścią dla siebie. Tylko po jaką cholerę dodawać do szczepionek rtęć i inne toksyczne paskudztwa? Nie potrafię tego zrozumieć.

Działajmy razem, bez konfliktów, dla lepszej przyszłości. 
Make love not war.
Po co nam pieniądze? Przecież zasobów wystarczy dla wszystkich.

Strony

Skomentuj