Kolejne silne wstrząsy sejsmiczne w Nikaragui

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W ciągu ostatnich 24 godzin doszło do dwóch bardzo silnych trzęsień ziemi w Nikaragui. Najnowszy wstrząs osiągnął magnitudę 6,6 stopni w skali Richtera.

 

Jak informowaliśmy wczoraj pierwszy wstrząs o magnitudzie 6,1 spowodował uszkodzenie ponad 300 domów, a 19 zostało zniszczonych. W obrębie oddziaływania zjawiska miesza ponad 2m5 miliona osób. W sumie 3186 z nich została jakoś dotknięta tym trzęsieniem w tym 266 osób zostało rannych.

 

Nowy wstrząs mimo, że silniejszy był dużo głębszy. Poprzednie epicentrum zlokalizowano 10 kilometrów pod ziemią, a to wystąpiło aż 150 km poniżej powierzchni gruntu. Jego lokalizacja jest jednak bardzo podobna.

Ostatnie zjawiska sejsmiczne powodują wzrastające ryzyko powstawania niebezpiecznych osuwisk oraz rozrzedzenia gruntu (ang. liquefaction). Władze zdając sobie sprawę z zagrożeń ogłosiły czerwony alarm dla obszaru Nikaragui.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika marczaj

to na bank broń geologiczna

to na bank broń geologiczna bo niemożliwym jest by na planecie aktywnej geologicznie takie rzeczy sie wyprawiały, na stuwe ufoki w porozumieniu z gr. "bilingera" używają mechanizmów by zdepopulizować 3/4 .... by co jakis czas za pomocą innej broni zabić kilka krów czy owiec pod warunkiem odpowiedniej koniunkcji ....

Skomentuj