Kolejne silne trzęsienie ziemi w południowym Iranie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Do silnego trzęsienia ziemi, którego magnitudę określa się na 6,2 stopni w skali Richtera, wystąpiło w południowym Iranie. W tej chwili nie ma jeszcze potwierdzonych informacji o ewentualnych ofiarach lub uszkodzeniach infrastruktury.

 

Według instytutów naukowych głębokość trzęsienia wyniosła około 10 kilometrów. Od momentu jego wystąpienia, tj. od 02:08 UTC doszło do kilkunastu wstrząsów wtórnych. Najsilniejszy z nich miał siłę 5.5 w skali Richtera.Trzęsienia występują w pobliżu Zatoki Perskiej, i było odczuwalne w okolicach wybrzeża Zatoki Ormuz stanowiącej strategiczny punkt transportu ropy naftowej.

To już kolejne silne wstrząsy w Iranie. W ubiegłym miesiącu również na południu tego kraju doszło do bardzo silnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,8 stopnia. Na szczęście nie wywołało ono takiego kataklizmu, jaki Iran doświadczył w 2003 roku. Wtedy miasto Bam zostało zniszczone a śmierć poniosło około 30 tysięcy osób.

 

 

Źródła:

http://rt.com/news/iran-earthquake-aftershock-134/

http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/event.php?id=gfz2013jdrq

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika Pako <><

3 A gdy siedział na Górze

3 A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: «Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?»2
4 Na to Jezus im odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. 5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem3. I wielu w błąd wprowadzą. 6 Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! 7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi.
Ewangelia Św. Mateusza 24.3-7
Pozdrawiam czytających
Paweł S.
http://klubmaksymilian.pl/

Skomentuj