Kolejne silne trzęsienie ziemi w Azji w ciągu ostatnich kilku dni, są ofiary i ranni

Kategorie: 

Źródło: twitter

Wczoraj w nocy na granicy Indii i Birmy, zwanej obecnie Myanmar, doszło do silnego trzęsienia ziemi o sile 6,7 stopni w skali Richtera. Na skutek wstrząsów w kilku krajach regionu śmierć poniosło przynajmniej 11 osób, 100 zostało rannych, a bardzo wiele zostało zmuszonych do ucieczki z domów w obawie przed ich zawaleniem.

 

Głębokość tego wstrząsu była dość niewielka i w zależności od instytutu geofizycznego jest szacowana od 55 km do 17 km pod ziemią. Oznacza to, że na powierzchni zjawisko to było mocno odczuwalne i wywołało zawalenie wielu domów. Wpływ na lokalną społeczność był zatem znaczny zwłaszcza, że w promieniu 100 km od epicentrum mieszka ponad 4 miliony osób.

W wielu miejscach dotkniętych trzęsieniem ziemi nadal pracują służby ratownicze, a spod gruzów wciąż wyciągani są uwięzieni ludzie. Do niektórych miejsc nadal nie udało się dotrzeć, dlatego ostateczny bilans ofiar może się jeszcze zmienić. Należy się też spodziewać niebezpiecznych zjawisk towarzyszących trzęsieniom ziemi, takich jak osuwiska.

To już kolejny silny wstrząs sejsmiczny w tej części świata do którego doszło w ciągu ostatnich kilku dni. Ilość silnych trzęsień ziemi w Azji zdecydowanie rośnie i nie można wykluczyć, że niedługo dojdzie do kolejnych zjawisk tego typu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj