Kolejne samobójstwo delfinów w okolicy Nowej Zelandii

Kategorie: 

Źródło: projectjonah.org.nz

W okolicach Przylądka Farewell w Nowej Zelandii doszło do kolejnego już przypadku masowej śmierci ssaków morskich. W sumie na plażę wyskoczyło 28 delfinów i wszystkie zginęły.

 

Dwanaście zwierząt nie żyło już, gdy dotarli tam pierwsi ratownicy a kolejnych 16 osobników zostało uśpionych, aby ochronić je od męczarni powolnej śmierci na brzegu.

 

Wolontariusze i ratownicy patrolują wybrzeże, aby na czas zlokalizować kolejne takie przypadki. Przeglądane są plaże od Przylądka Farewell aż do północy Wyspy Południowej. Przypadki (celowych lub nie) samobójstw ssaków zdarzają się w okolicy Nowej Zelandii, co roku od listopada do marca.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pulsar

To że jak admin napisał, iż

To że jak admin napisał, iż przypadki te zdarzają się co roku - nie oznacza to zaraz że jest to zjawisko normalne.
Kto o tym słyszał z 30 czy 50 lat temu ?
A po drugie - zwierzęta nie popełniają samobójstw, gdyż nie mają rozwinietej na tyle świadomości by rozumieć siebie i otaczającą je rzeczywistość - raczej mają instynkt - a to nie to samo co świadomość. 
Zwierzęta raczej uciekają przed zagrożeniem niż w nie wchodzą.
"Ktoś" lub "coś" je opanowywuje i ma nad nimi kontrolę w celu sadystycznej zabawy.

Portret użytkownika anya67

hej... na poczatek wybacz ale

hej... na poczatek wybacz ale nie mam polskich liter
ale mam za to pytanie - co wiesz na temat swiadomosci zwierzat ?
co do sadystycznych zabaw ? kto wie ?
eksperymenty ? mozliwe sa i one... niestety
zal delfinow ... wszak to ssaki a moze sa od nas madrzejsze i wiedza co sie swieci ????
pozdrawiam Anya
 
 

Portret użytkownika sikorski

@"Ktoś" lub "coś" je

@"Ktoś" lub "coś" je opanowywuje i ma nad nimi kontrolę w celu sadystycznej zabawy
 
-tez tak moze byc. Moze przeprowadzaja proby oddzialywania na gojow, zebysmy wszyscy sami sie zatlukli.

Portret użytkownika Pulsar

Ja miałem na myśli słowa z

Ja miałem na myśli słowa z Ewangelii Łukasza 8:33
"Wyszły więc złe duchy z człowieka i wstąpiły w świnie. I runęła cała trzoda po urwistym zboczu do jeziora, i utonęła."
 
Skoro demony mogły za Jezusa gnębić nie tylko ludzi, ale i też zwierzęta i to całymi stadami, - dporowadzając do pozbawienia ich zycia, - to czyż i dziś nie robią tegoż samego ?!
Najwyraźniej ta informacja w Ewangeliach nie została tam podana przypadkowo, - ale ku naszej przestrodze z kim mamy do czyniena tu na ziemi.

Portret użytkownika Roni Tornado

Pulsar, ja się dziwię, że

Pulsar, ja się dziwię, że przytaczasz tu cały czas cytaty z Biblii na wytłumaczenie zjawisk. W czasach biblijnych ludzie byli zacofani, nie rozumieli mechanizmów zachodzących zjawisk w przyrodzie i tłumaczyli je sobie gniewem boga/bogów lub złośliwościami duszków. Nie ma więc dziś co porównywać wiedzy biblijnej do dzisiejszej nauki, bo to tak jak porównywać zaawansowanie technologiczne hulajnogi do motocykla.

Portret użytkownika Pulsar

Wybacz Droga „Roni Tornado”,

Wybacz Droga „Roni Tornado”, ale niestety nie jest tak jak piszesz.
Skoro twierdzisz że ludzie w czasach biblijnych byli zacofani i nie rozumieli mechanizmów zachodzących w przyrodzie , - to jak wytłumaczysz to, że np.: już 3500 lat przed Chrystusem opisano obieg wody w przyrodzie oraz jej przemiany fizyczne występujące w przyrodzie – dokładnie tym, czym zajmuje się dzisiejsza dziedzina nauki – hydrologia.
Skąd wiedziano że ziemia jest kulisa i w dodatku „zawieszona” jest na niczym – czego dopiero dowiodły loty w kosmos w XX wieku ?
Skąd wiedziano o prawidłowej klasyfikacji zwierząt np.: zająca zaliczano do przeżuwaczy – czego dopiero dowiodła obserwacja w XIX wieku n. e. ?
Jak zbudowano np.: dzisiejsze piramidy w Egipcie – skoro nawet dzisiejsza technika budowlana nie da sobie z tym rady ?
 
Dlatego w jednym się z Tobą zgodzę - „nie ma więc dziś co porównywać wiedzy biblijnej do dzisiejszej nauki” - gdyż dzisiejsza nauka się nawet nie umywa do wiedzy starożytnych ludów.
Dzisiejsza nauka obrosła w tytuły naukowe i niezrozumiałe formułki które uważane są za „świętego graal'a” współczesnej nauki – a tak naprawdę to stek bzdur który nieraz trzeba tu i ówdzie poprawiać i weryfikować z faktyczną rzeczywistością.
Opinia jaką masz wynika głównie z niewiedzy i nieznajomości jej treści, więc nie dziwi mnie, że masz takie, a nie inne zdanie na temat biblii.
Zalecam trochę pokory i odrobinę czasu na zgłębienie tajemnic tej starożytnej księgi.

Strony

Skomentuj