Kolejne rosyjskie systemy rakietowe znajdą się w Kaliningradzie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak donoszą rosyjskie media, w Obwodzie Kaliningradzkim znajdą się kolejne systemy rakietowe. Będzie to S-400 zdolny do zwalczania celów latających i następne, zdolne do przenoszenia broni jądrowej, rakiety Iskander. Rosjanie twierdzą, że to odpowiedź na budowę amerykańskiej "tarczy antyrakietowej", która ich zdaniem zaburza balans siły między mocarstwami.

 

Prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin, otwarcie mówił, że uważa za zagrożenie zbudowaną część "tarczy" w Rumunii i budowaną w Redzikowie w Polsce. Zaznaczył też publicznie, że te miejsca mogą zostać zniszczone, jeśli Rosja uzna je za zagrożenie. Argumentował przy tym, że instalacja łamie ład MAD, czyli Mutual Assured Destruction. Oznaczało to w skrócie, że jeśli Rosja wystrzeli rakiety na USA, to USA odpowie tym samym i oba kraje ulegną zniszczeniu.

Zdaniem Putina amerykańska instalacja rakietowa w Polsce, może doprowadzić do tego, że na wypadek konfliktu wszystkie rosyjskie rakiety zostaną unieszkodliwione. Poza tym wyraził opinię, że każdy system defensywny, a za taki NATO uważa "Tarczę antyrakietową", może być z łatwością przekształcony w system ofensywny i wtedy sytuacja zrobi się poważna jak podczas kryzysu kubańskiego.

Hipotetyczny zasięg rakiet typu Iskander -źródło:twitter

Eksperci wojskowi uważają, że ufortyfikowana twierdza, jaką staje się Obwód Kaliningradzki, dzięki zaawansowanym systemom rakietowym umożliwia już sprawowanie kontroli nad przestrzenią powietrzną od Polski przez państwa bałtyckie, aż do cieśnin duńskich. To, że amerykańska brygada pancerna będzie stacjonowała w Polsce na skraju zasięgu Iskanderów to raczej nie przypadek, a i wycofać się łatwo. Tak właśnie wygląda obecna sytuacja i trzeba mieć świadomość, że nie rusofobia, a pragmatyzm powinien teraz przyświecać polskiej polityce, chyba, że celem samym w sobie jest uczynienie Polski kolejnym po Syrii miejscem starcia dla interesów mocarstw. Miejmy nadzieje, że nigdy do tego nie dojdzie.

 


 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika N1KT

Porwał by ktoś jakiś wielki

Porwał by ktoś jakiś wielki samolot z pełnymi zbiornikami paliwa i przed spadnięciem na instalację usraelską w Redzikowie nadał by sygnał mayday mayday - brak kontroli nad samolotem - spadamy - nie ma czasu na zrzucenie paliwa, cała hydraulika nie działa i sru idealnie w instalację w Redzikowie. DO czarnej skrzynki wepchać wszystkie taśmy kelnerów z podsłuchów, i dać sprawę do rozwiązywania komisji z macierewiczem na czele Biggrin

a tak w ogóle to wszyscy już przegrali - nie będzie wygranych - może być już tylko coraz to nas mniej i mniej i mniej i NIC

Portret użytkownika anonymous

80% poparcia ma dlatego bo

80% poparcia ma dlatego bo tyle rusków ma zakute łby. Nigdy nie umieli wybrać sobie władzy,która zapewni im dobrobyt.  Po drugie, jak często już powtarzałem USA buduje bazy u nas za NASZYM przyzwoleniem, pozwalamy na to bo chcemy mieć bazy sojusznicze w Polsce, coś w tym złego?
Następne: Polska przeprowadziła prywatyzację niezwykle sprawnie,a to że wiele wykupili zagraniczni inwestorzy świadczy o tym, jak byliśmy biedni. Z upływem czasu  przejmujemy to co nam odebrano, nie wierzycie? To poczytajcie. Co ma taka Ukraina powiedzieć? Tam to dopiero prywatyzacja.  2 tysiące dolców na łebka rocznie. W Polsce jest to 15. Liczby mówią same za siebie. Ukraina nie mając pienuędzy może się ze swoimi państwowymi i "ukraińskimi" przedsiębiorstwami podetrzeć, bo one bez olbrzymich wkładów kapitału zagranicznego nigdy nie zaczną być konkurencyjne choćby dla nas.

Portret użytkownika U_P_Adlina

nie bredź !!..........Jeżeli

nie bredź !!..........Jeżeli uSSmania ma prawo rozmieszczać swoje uzbrojenie na terenie obcych państw tysiące kilometrów od swoich granic, to Rosja tym bardzie ma prawo rozmieszczać swoje uzbrojenie na WŁASNYM TERYTORIUM !!........Puknij się w baniak !!........Polska nie jest sojusznikiem uSSmanii tylko ofiarą!!..........Od 89 roku żydo-uSSmańska banksterka wyniszczyła Polsę tak, że żydo-komuna przy niej to pikuś !!........80% popiera Putina, bo to świetny przywódca !!.......Ty bys pewnie wolał pijaka jelcyna, który był mnarionetką sorosa??........Ja bym chciał, aby Polską rządził ktos taki jak Putin, a nie marionetki na smyczy faszyngtonu !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Jesteś głupim matołem. Ma 80

Jesteś głupim matołem. Ma 80%poparcia, bo za jego rządów Rosja stała się mocarstwem, zabezpieczającycm interesy narodowe, dającym poczucie bezpieczeństwa swoim obywatelom, realizując polityke pro-rodzinną i zapewniającym pracę wszystkim obywatelom za wynagrodzenie umożliwiającym bezpieczeństwo socjalne i bytowe. Wiekszości co prawda sie nie przelewa, ale kto pracuje to stać go na życie i opłaty.

Portret użytkownika lipka

Wielki brat razem z małym

Wielki brat razem z małym bratem i przyrodnim bratem ich obu czyli rfn mają Polskę na wędce, niestety ale traktują nas jak przynęte na wiele wiekszą "rybę". Kiedyś przywódcy jeździli do watykanu a dziś jeżdżą na pustynię.

Portret użytkownika MitterMann

Jeśli Polska chce się wydobyć

Jeśli Polska chce się wydobyć ze stanu państwa kolonialnego międzynarodowych koncernów musi być członkiem większego bloku politycznego, gospodarczego i militarnego. Wizja FEDERACJI SŁOWIAŃSKIEJ jest tu rozwiązaniem, które narzuca się samo – ponieważ wszystkie kraje słowiańskie – plus Węgry, Mołdawia i Rumunia – dzielą wspólny los – narodów niewolniczych, wyzutych z własności środków produkcji i pozbawionych kontroli nad własnymi systemami finansowymi. O sile Rosji w takiej federacji przesądzi siła koalicji pozostałych państw.
Konfederacja Słowiańska  jest od początku po dziś dzień zwalczana przez Żydów – także tych udających polskich patriotów-„prawicowców” a nawet „narodowców”. Dlaczego? Bo realizacja tej idei grozi stworzeniem bloku zdolnego do przeciwstawienia się Żydom rządzącym tzw. „wolnym światem” za pomocą przemysłu lichwiarskiego, własności środków produkcji i mediów – oraz skorumpowanych kukiełek zwących się politykami.

Slavic Union/Sławia oparta na zasadach neoslawizmu, https://pl.wikipedia.org/wiki/Neoslawizm,  równości wszystkich Słowian wobec siebie i autonomicznym statusie poszczególnych grup. Każdy z narodów słowiańskich miał się rozwijać autonomicznie pod względem kulturowym, ekonomicznym i politycznym, lecz miały one współpracować ze sobą. Neoslawizm żądał demokratycznej wspólnoty Słowian, wolnej od dominującego wpływu Rosji ( panslawizm).

Portret użytkownika inzynier magister

Spokojnie, spokojnie !

Spokojnie, spokojnie ! Jeszcze 2 miesiące i Obama przejdzie w niepamięć ! Niestety w ciągu 2 miesięcy mozna rozpętać wojnę ! Do czasu przjęcia władzy przez Trumpa będą chcieli wywołać jakiś kryzys ! Dlatego w takich sytuacjach potrzebna jest modlitwa do Jezusa Miłosiernego i Dziewicy Maryi ! Oprócz wojny zagraża Polsce brak wpływów do budżetu ktore przez 20 lat nie byly prowadzone bo supermarkety nie placiły kasy z ich gigantycznych dochodów, a także banki dalej nie płaca kasy dla Polaków ! System banstersko mafiny zachodnich korporacji gorzej nas zabija niż rakiery Putina ! Już przewiduje się że Polaków będzie tylko kilkanaście milionów do roku 2040 ! Więc wojna nie jest potrzebna by nas zlikwiodować ! Wszystko w rękach Boga bo może zlikwiduje zachodnią cywilizację kalifatu islamsko iluminackiego, która wydala na Polskę wyrok ! Są na to dowody, pan Krajski o nich opowiada w tym filmie !

Dostawali w głowę, byli kasowani i przymuszani - Polska w szponach NWO

https://www.youtube.com/watch?v=4BXpGnl9bns&t=2112s

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Maryjan_66

Woda na młyn rusofobom.

Woda na młyn rusofobom.

"Agresywne posunięcia Rosji w obwodzie Kalliningradzkim, Rakiety wycelowane w Polskę", "Rosja szykuje sie do wojny" - to prawdopodobne tytuły prasówek tychże. Rosja zbroi sie na swoim terenie, Amerykanie na naszym - drobna różnica taktyczna. To tak jakbym sąsiadowi zainstalował broń maszynową w oknie, by ostrzeliwać innego sąsiada, ale spust tejże podłączony byłby do sznurka, który ja trzymam.

Strony

Skomentuj